Masoneria. Jej istota, zasady, dążności, początki, rozwój, organizacja, ceremoniał i działanie

Okładka książki Masoneria. Jej istota, zasady, dążności, początki, rozwój, organizacja, ceremoniał i działanie Józef Sebastian Pelczar
Okładka książki Masoneria. Jej istota, zasady, dążności, początki, rozwój, organizacja, ceremoniał i działanie
Józef Sebastian Pelczar Wydawnictwo: Dom Wydawniczy ''Ostoja'' religia
297 str. 4 godz. 57 min.
Kategoria:
religia
Wydawnictwo:
Dom Wydawniczy ''Ostoja''
Data wydania:
2003-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2003-01-01
Liczba stron:
297
Czas czytania
4 godz. 57 min.
Język:
polski
ISBN:
8388020242
Tagi:
masoneria pelczar józef sebastian j.s. korczyński kościół katolicyzm
Średnia ocen

7,5 7,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,5 / 10
23 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
7
2

Na półkach:

Obowiązkowa lektura dla każdego rozważającego przytąpienie do masonerii. Książka otwiera oczy i przedstawia "dobre i światłe cele masońskie" jako ułudę i kłamstwo, oraz powolny proces zepsucia duszy, ponieważ autor bezwstydnie punktuje za pomocą logicznego rozumowania hipokryzję masońskiej konstytucji, oraz tego jak podstępowo prowadzi jej członków do odswuwania się od Boga coraz bardziej.

Prosty przykład który dla mnie został niezauważony przed otwarciem książki:
- Masoneria wprowadza tolerancję religijną, wprowadzając własną bardzo uproszczoną konstrukcję bez aksjomatów etycznych(tylko i wyłącznie uznając istnienie Boga jako Wielkiego Architeka).
- Masoneria uznaje że jest organizacją nie angażującą się politycznie, ale znajdują się w niej decydenci(nawet jako głos elektroralny) którzy są odpowiednio nastrajani.
- Masoneria uznaje że nie może być obojętna wobec zła.
;Sumując powyższe otrzymujemy zdanie. Masoneria działa według zasad własnej uproszczonej religii, w której to co złe, a dobre wypływa nie z objawionego systemu etycznego, ale z człowieka widzi mi się(które jest często złudne, ponieważ wpływa na niego wiele czynników ludzkich, przez co jest bardzo stronniczy i relatywny). Kłamiąc tym jednocześnie w dwóch kwestiach i religinej i politycznej, ponieważ się angażuje a w centrum osądu stawia religię naturalistyczną.
Wraz z upływem lat, kłamstwo kiełkuje w ich członkach prowadząc do coraz większej radykalizacji, a historycznie nawet do ateizmu i krwawego, oraz podstępnego walczenia o niego - antyteizmu.

Najgorsze jest to że te kłamstwa na początku, są tak bardzo substelne że nawet ludzie bardzo religijni wstępowali i wstępują do lóż.
Sam nawet chciałem i uważałem że mówienie przez kościół że są to czciciele szatana, jest mocno nietrafione i przesadzone, ponieważ są to często bardzo mili ludzie i kierują się zasadami humanitarnymi. Na szczęście jednak pokonałem te myśli i sięgnąłem do lektury tej książki.

Okazało się że kościół miał racje. Tylko że po prostu ten proces skażenia, jest bardzo powolny i zostaje niezauważony przez samych członków nawet przez dziesiątki lat.

Książke oceniłbym na 8 ze względu na to że czyta się ją z ogromną ciekawośćia(szczególnie jeśli już ktoś zna trochę masonerię),ale wystawiam 10 z uwagi na wagę problemu.

Obowiązkowa lektura dla każdego rozważającego przytąpienie do masonerii. Książka otwiera oczy i przedstawia "dobre i światłe cele masońskie" jako ułudę i kłamstwo, oraz powolny proces zepsucia duszy, ponieważ autor bezwstydnie punktuje za pomocą logicznego rozumowania hipokryzję masońskiej konstytucji, oraz tego jak podstępowo prowadzi jej członków do odswuwania się od Boga...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
116
116

Na półkach:

Książkę podzieliłbym na dwie części. Pierwsza część to opis działania masonerii i przedstawienie sposobów jak można się jej przeciwstawić (początek i koniec książki). Ta część skierowana jest do każdego kto jest zainteresowany tematem i nie chce zagłębiać się w historię sekty.
Druga część książki (zdecydowanie większa) to opis działań masonerii na całym świecie, z dokładnym opisem działalności w poszczególnych państwach. Ta część przeznaczona jest bardziej dla historyków, bowiem roi się tam od dat, nazwisk i przypisów.

Pamiętajmy że książkę tę pisał człowiek Kościoła stąd duży nacisk na działalność masonerii przeciw Kościołowi.
Minusem książki są nieprzetłumaczone zwroty z języka francuskiego, czy niemieckiego co trochę przeszkadza w odbiorze.
Mimo wszystko polecam bo warto znać kto rozsadza nam Kościół i współczesny świat w imię chorego masońskiego fanatyzmu.

Książkę podzieliłbym na dwie części. Pierwsza część to opis działania masonerii i przedstawienie sposobów jak można się jej przeciwstawić (początek i koniec książki). Ta część skierowana jest do każdego kto jest zainteresowany tematem i nie chce zagłębiać się w historię sekty.
Druga część książki (zdecydowanie większa) to opis działań masonerii na całym świecie, z dokładnym...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
80
43

Na półkach:

cudowne dzieło o intrygującej organizacji

cudowne dzieło o intrygującej organizacji

Pokaż mimo to

avatar
51
43

Na półkach: ,

Książka to z pewnością kopalnia wiedzy w zakresie poruszanej tematyki.

Pelczar omówił masonerię wyczerpująco i wszechstronnie - zarówno pod względem religijnym, etycznym, politycznym, jak i społecznym.
Jest geneza jej powstania, są zasady działania, cele, rytuały, ceremonie, rysunkowe ilustracje, jest proces rozwoju, organizacja i struktura. Ponad sto stron zajmuje przedstawienie działalności masonerii w poszczególnych państwach i na danych obszarach - to rozdziały od XVI do XXX. Słowem - wszystko.

Czyta się dość ciężko, bo to bardzo specjalistyczna lektura. Minus za to, że część obcojęzycznych cytatów nie została przetłumaczona (na przykład niektóre z umieszczonych w przypisach). Niemniej jednak książka jest treściwa, wyczerpująca i kompletna.

Książka to z pewnością kopalnia wiedzy w zakresie poruszanej tematyki.

Pelczar omówił masonerię wyczerpująco i wszechstronnie - zarówno pod względem religijnym, etycznym, politycznym, jak i społecznym.
Jest geneza jej powstania, są zasady działania, cele, rytuały, ceremonie, rysunkowe ilustracje, jest proces rozwoju, organizacja i struktura. Ponad sto stron zajmuje...

więcej Pokaż mimo to

avatar
229
27

Na półkach: ,

Książka jest prawie idealna. Św. bp J.S. Pelczar w sposób łatwy i przystępny, przedstawia czym jest masoneria, kto do niej należy oraz jakie są jej dążności. Dzieło można podzielić na kilka części: historia powstania masonerii, charakterystyka różnych rytów, masoneria w poszczególnych krajach (niestety ta część w XXI wieku ma znaczenie wyłącznie historyczne) oraz to jak katolik z masonerią może walczyć. Autor stara się zachować neutralność wobec opisywanej organizacji, nie potępiając jej, lecz przedstawiając suche, logiczne fakty (często opatrzone szczegółowymi przypisami),zmuszając niejako czytelnika do wyrobienia sobie własnej opinii na temat masonerii (nie licząc ostatniego rozdziału, który jest ściśle wymierzony w ową organizację). Dzieło świętego biskupa jest pozycją obowiązkową dla każdego katolika, a także osób zainteresowanych tematyką masonerii. Choć minęło ponad 100 lat od pierwszego wydania, to przedstawienie tytułowego problemu jest niezwykle wciągającą lekturą.

Książka jest prawie idealna. Św. bp J.S. Pelczar w sposób łatwy i przystępny, przedstawia czym jest masoneria, kto do niej należy oraz jakie są jej dążności. Dzieło można podzielić na kilka części: historia powstania masonerii, charakterystyka różnych rytów, masoneria w poszczególnych krajach (niestety ta część w XXI wieku ma znaczenie wyłącznie historyczne) oraz to jak...

więcej Pokaż mimo to

avatar
486
163

Na półkach:

Książka ukazała się również w 2006, wydana przez Dom Wydawniczy "Ostoja" w Krzeszowicach. Bp Pelczar jest pod pseudonimem J.S. Korczyński.

Książka ukazała się również w 2006, wydana przez Dom Wydawniczy "Ostoja" w Krzeszowicach. Bp Pelczar jest pod pseudonimem J.S. Korczyński.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

 • Chcę przeczytać
  61
 • Przeczytane
  27
 • Posiadam
  7
 • Historia
  2
 • Do kupienia
  2
 • Polityka, publicystyka i ekonomia
  1
 • W pierwszej kolejności
  1
 • Wolnomularstwo
  1
 • Rok 2021
  1
 • Chcę kupić
  1

Cytaty

Więcej
Józef Sebastian Pelczar Masoneria. Jej istota, zasady, dążności, początki, rozwój, organizacja, ceremoniał i działanie Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także