Masoneria. Jej istota, zasady, dążności, początki, rozwój, organizacja, ceremoniał i działanie

Józef Sebastian Pelczar Wydawnictwo: Dom Wydawniczy ''Ostoja'' religia
8388020242
Dom Wydawniczy ''Ostoja''
masoneria pelczar józef sebastian j.s. korczyński kościół katolicyzm
religia
8388020242
masoneria pelczar józef sebastian j.s. korczyński kościół katolicyzm

cudowne dzieło o intrygującej organizacji

Żenująca twórczość fanatyka religijnego zniewolonego przez watykańskiego okupanta. Z naukowego punktu widzenia - gniot. Wyłącznie dla fanatyków religijnych.

Książka to z pewnością kopalnia wiedzy w zakresie poruszanej tematyki.

Pelczar omówił masonerię wyczerpująco i wszechstronnie - zarówno pod względem religijnym, etycznym, politycznym, jak i społecznym.
Jest geneza jej powstania, są zasady działania, cele, rytuały, ceremonie, rysunkowe ilustracje, jest proces rozwoju, organizacja i struktura. Ponad sto stron zajmuje...

Książka jest prawie idealna. Św. bp J.S. Pelczar w sposób łatwy i przystępny, przedstawia czym jest masoneria, kto do niej należy oraz jakie są jej dążności. Dzieło można podzielić na kilka części: historia powstania masonerii, charakterystyka różnych rytów, masoneria w poszczególnych krajach (niestety ta część w XXI wieku ma znaczenie wyłącznie historyczne) oraz to jak...

Książka ukazała się również w 2006, wydana przez Dom Wydawniczy "Ostoja" w Krzeszowicach. Bp Pelczar jest pod pseudonimem J.S. Korczyński.

• Historia
  • Konserwatyzm
  • Polityka, Europa
  • Polityka, publicystyka i ekonomia
  • W pierwszej kolejności
  • 09. Pseudonauka, kosmici, NWO itp.