TOTAL FILM 182 - Summer 2011

2011-01-01
angielski
film czasopisma

Na półkach: , , , ,

Total Film to ciekawy przykład brytyjskiego magazynu filmowego. Świetnie wydany, gruby, pełen artykułów napisanych lekkim, przyjemnym językiem, a co najważniejsze przejrzysty, śmiało mógłby być wzorem dla innych, podobnych jemu pism. Zachwyca też jego różnorodność i gdybym miał omówić ten numer w całości zajęłoby mi to naprawdę dużo miejsca. Skupię się więc moim zdaniem na najważniejszym z tekstów wydania, czyli "Holding Out For a Hero" opowiadającym o najważniejszych herosach kina akcji. Szczególnie teraz, w 25 lat po premierze filmu, który zajął pierwsze miejsc i dlatego doczekał się kilka stron poświęconych jego historii.
Filmu o tytule "Die Hard"

To co pierwsze przychodzi mi do głowy w przypadku owego artykułu, to stwierdzenie, że każdy fan "Szklanej pułapki" przeczytać go nie tyle powinien, ale wręcz musi. Dowiadujemy się tu bowiem krok po kroku jak doszło w ogóle do realizacji, choć Bruce Willis odrzucił tę rolę i choć wcale nie chciano go zatrudnić, bo nie zagrał dotychczas w żadnym dobrym filmie. Odkrywamy skąd wzięły się w filmie takie zmiany względem oryginału powieściowego i że film nigdy by nie powstał, gdyby nie... lodówka, która wypadła z pewnej jadącej ciężarówki.

Po prostu super!Polecam gorąco, jeśli trafi Wam się okazja kupna.

Dodaj cytat z książki TOTAL FILM 182 - Summer 2011