Sztuka w świecie znaków

Okładka książki Sztuka w świecie znaków
praca zbiorowaBogusław Żyłko Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria Seria: Eseje o Sztuce sztuka
sztuka
838856058X
Bogusław Żyłko
semiotyka

więcej Więcej

Książka autorów szkoły tartuso-moskiewskiej zabiera nas w niezwykłą podróż poprzez semiologię sztuki przy pomocy oryginalnej konstrukcji jaką są wtórne systemy modelujące. Podróż przywodzi nas do zrozumienia teatru, mitu, scholastycznej wizji rzeczywistości sakralnej, roli symbolu w filmie czy wartości idei złotego odcinka. Pozycja rewelacyjna nie tylko dla semiotyków

• Artystyczne
  • O sztuce
  • Chcę w prezencie
  • Uniwersytet - kanon
  • X2014<
  • *Historia sztuki
  • Sztuka

Dodaj cytat z książki Sztuka w świecie znaków