Rzymskie wakacje

Okładka książki Rzymskie wakacje
Miranda Jarrett Wydawnictwo: Harlequin Seria: Harlequin Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Harlequin Romans Historyczny
Seduction of an English Beauty
Harlequin
2009-01-01
2009-01-01
Anna Pietraszewska
harlequin romans

Polecam każdemu kto ma ochotę na chwilę dobrej zabawy i oderwania myśli od codzienności. Przeczytałam ją w kilka godzin (może cztery, pięć) z przerwami i muszę przyznać, że było to bardzo fajne kilka godzin.
Zwarta, spójna i wartka akcja. Co więcej opisy w swoim minimalizmie świetnie działały na wyobraźnię i dziewiętnastowieczny Rzym stał przed moimi oczami ja żywy. Fajny lekki, niezobowiązujący, ale działający na emocje klimat zapewnił mi niezłą zabawę. Bohaterowie wyraziści i konkretni dali się polubić, bądź też nie polubić ;) Diana zapadła w pamięć swoim charakterkiem. To rozpuszczona, bogata szlachcianka, ale nie brakło jej niepokornej ekspresji i zuchwałej śmiałości, zupełnie niepodobnej do arystokracji. Na całe szczęście po początkowym wrażeniu jakie wywołała nie okazała się głupiutką gąską. Dokonywała niegłupich wyborów nie szczędząc sobie przy tym zabawy i przyjemności.
Pomijając zupełną niemożność rozkwitu wielkiej miłości w takim tempie i przewidywalność fabuły wszelkie pozostałe miłosne akcenty były bardzo malownicze i pobudzające fantazję. Nagłe wybuchy namiętności nie zostały napisane na siłę i powtykane do znudzenia. Wszystko miało umiar i dobry smak, a więc nie mam nic do zarzucenia.

bardzo przyjemna książka...

bardzo przyjemna książka...

Dodaj cytat z książki Rzymskie wakacje