Wampiry z Morganville: Maskarada szaleńców

Okładka książki Wampiry z Morganville: Maskarada szaleńców Rachel Caine
Okładka książki Wampiry z Morganville: Maskarada szaleńców
Rachel Caine Wydawnictwo: Amber Cykl: Wampiry z Morganville (tom 4) fantasy, science fiction
Wampiry z Morganville (tom 4)
Feast of Fools (2008)
Amber
2009-10-09
2009-10-09
Edyta Jaczewska
The Morganville Vampires wampiry z Morganville

Okładka książki Instynkt mordercy / Poznasz mnie (Pakiet) Rachel Caine, Sarah A. Denzil
Instynkt morde... Rachel Caine, Sarah...
Okładka książki Trapper Road Rachel Caine, Carrie Ryan
Trapper Road Rachel Caine, Carri...

Powrót do Morganville po kilku latach jest ciekawym doświadczeniem czytelniczym. Książka miejscami była dla mnie infantylna, ale autorka nadrabia wszystko surowym stylem i konkretem w nazywaniu zjawisk/problemów (np. pedofilii). Warto wspomnieć, że na tle świecących jak kula dyskotekowa wampirów Meyer czy nudnych wampirów Annie Rice, wizja Caine ma po prostu ręce i nogi. Minusem jest na pewno po takim czasie główna postać małolaty, której problemy egzystencjalne odpowiadają etapowi gimnazjum, co przekłada się na pewną niedojrzałość emocjonalną. Jednak wypada wziąć poprawkę na to, że Claire ma ledwie 16 lat, więc nie mam prawa oczekiwać od niej zarówno ja, jak i inni czytelnicy nie wiadomo jak dorosłej postawy. Ogólnie całość jak najbardziej w porządku, ponieważ akcja i kreacja pozostałych bohaterów nadrabia pewne minusy. Poza tym Myrnin to zdecydowana gwiazda tej części i wydarzenia związane z tą postacią są przegenialne.

IV tom książek z cyklu " Wampiry z Morganville". Do miasta wampirów przybywa coraz wiecej istot i tym razem naprawdę są przerażające. Przy nich wampiry pod władzą Amelie wydają się być wręcz znośni. Nawet Oliver, który nagle zaczyna wspierać Amelie, wydaje się być miłym gościem w porównaniu do tych nowoprzybyłych.
Bishop - ojciec Amelie oraz stworzone przez niego wampiry, co najgorsze pojawiają się również rodzice Claire, którzy postanowili się przeprowadzić do Morganville, co przyprawia Claire prawie o histerię.
Z powodu przybycia ojca, Amelie wydaje bal, na które każdy wampir zaprasza jako osobę towarzyszącą człowieka. Claire nie zostaje zaproszona za to jej współlokatorzy tak. Wszystko zaczyna się gmatwać, ale Claire boi się o jej bliskich więc postanawia dołączyć do przyjaciół, mimo zakazu Amelie. I co dziwne odnajduje sojusznika w Myrninie.

Bishop - ojciec Amelie oraz stworzone przez niego wampiry,...

Cieszę się, że trafiłam na tą serię. 1 cześć bardzo mi się podobała i myślę, że ta jej dorównuje. Przeszkadzało mi kilka błędów, dlatego odjęłam gwiazdkę. Na myśl przyszedł mi stary dobry ,,Zmierzch" i och jak ja się cieszę, że ,,Wampiry z Morganville" tak bardzo się od niego różnią, a spotkałam wiele nieźle zainspirowanych nim książek.

Jakby tego było mało, a właściwie jakby mało było w mieście wampirów, zjawiają się kolejne i tym razem naprawdę przerażające. Przy nich wampiry pod władzą Amelie wydają się być wręcz przyjaźni. Nawet Oliver, który nagle zaczyna wspierać Amelie, wydaje się być miłym pluszakiem w porównaniu do nowoprzybyłych.

Bishop, ojciec Amelie oraz stworzone przez niego wampiry. Ysandre, która za cel obstawiła sobie chłopaka Claire, Shane`a oraz Francois. A co najgorsze wraz z nimi w domu Glassów pojawiają się również rodzice Claire, którzy postanowili się przeprowadzić do Morganville, co przyprawia Claire prawie i histerię.

Z powodu przybycia ojca Amelie wydaje bal, na które każdy wampir zaprasza jako osobę towarzyszącą człowieka. Claire nie zostaje zaproszona, Shane zostaje zaproszony przez Ysandre i nie może odmówić, Michael zaprasza na bal Monikę, a Eve w akcie desperacji idzie na bal z Oliverem. Wszystko zaczyna się gmatwać, ale Claire w końcu rozumie, że pod maską balu szykuje się coś bardzo złego i postanawia dołączyć do przyjaciół, mimo zakazu Amelie. I co dziwne odnajduje sojusznika w Myrninie. Ale czy na pewno?

Bishop, ojciec Amelie oraz stworzone przez niego wampiry. Ysandre,...

W tej części "coś się dzieje", jest nowy władca, jest dyktatura, jest śmierć i jest coś na kształt apatii. Całość przybiera inny obrót. Oczywiście jest też spisek, są intrygi. Autorka musi mieć dobrą wyobraźnię skoro napisała tych części aż tyle.

Kolejna część "Wampirów z Morganville".
Trzyma w napięciu niemal przez cały czas. Czyta się ją stosunkowo szybko i płynnie. Język, jak w poprzednich tomach, jest prosty.
Zakończenie otwarte, które zachęca do sięgnięcia po kolejną część, co z resztą zamierzam za chwilę zrobić. : )

Kolejna część "Wampirów z Morganville".

Też bardzo fajna. Autorka wie o czym pisze.

Też bardzo fajna. Autorka wie o czym pisze.

Bal maskowy był cudowny i jak na razie jestem bardziej niż pozytywnie nastawiona do serii pani Caine.

Przeczytane!

Przeczytane!

Rewelacyjna pozycja nadal jestem zaczytana w Morganville wraz z przybyciem Bishopa robi się coraz gorącej a wampiry razem z ludźmi muszą zacząć walczyć o przetrwanie,zdecydowanie polecam.

• Wampiry