Wielka Encyklopedia Zwierząt. Ssaki t. 1

Okładka książki Wielka Encyklopedia Zwierząt. Ssaki t. 1
Dmitrij Strelnikoff Wydawnictwo: OXFORD Educational Sp. z o. o. Cykl: Wielka Encyklopedia Zwierząt (tom 1) Seria: flora i fauna
48 str. 48 min.
flora i fauna
Wielka Encyklopedia Zwierząt (tom 1)
OXFORD Educational Sp. z o. o.
2008-01-01
2008-01-01
48 min.
oxford encyklopedia zwierzęta torbacze owadożerne nietoperze stekowce ssaki

Okładka książki Podręczny atlas świata Henryk Górski, Stanisław Postek
Ocena 6,5
Podręczny atla... Henryk Górski, Stan...
Okładka książki Szkoła tańca. Praktyczny kurs tańca towarzyskiego + CD Katarzyna Cichopek, Marcin Hakiel
Ocena 5,2
Szkoła tańca. ... Katarzyna Cichopek,...

Na półkach: , , , , , , , ,

Książkę tę dostałam w ramach wymiany, nie spodziewając się jakiejś specjalnie atrakcyjnej, acz miłej dla oka publikacji. Druga sprawa- ja naprawdę uwielbiam książki o zwierzętach... W tym przypadku miło się zaskoczyłam.
Tom pierwszy "Wielkiej Encyklopedii Zwierząt" rozpoczyna dział dotyczący ssaków. Konkretnie, mamy tutaj torbacze, nietoperze , stekowce i ssaki owadożerne (rzecz jasna wybrane). Jako że jest to pierwszy tom tego cyklu, jaki czytałam, ciężko było mi ustalić, jakie są kryteria doboru gatunków opisanych w tym (i każdym innym) tomie. Niemniej z każdej rodziny wybrano kilka gatunków, które przedstawiono bliżej (dzięki temu dowiedziałam się, że istnieje wiele gatunków kangurów, a nie jak dotąd myślałam- jedynie dwa). Z chęcią skompletoeałabym całą "Wielką Encyklopedię...", gdyż na pewno zawiera mnóstwo wiadomości na temat świata zwierząt. Pozostaje mi jedynie polecić tę serię wszystkim miłośnikom przyrody.

Ciekawe informacje o torbaczach,nietoperzach i owadożernych.Tekst krótki,acz zwięzły.Dzięki tej książce poznałem kangura antylopiego.

Dodaj cytat z książki Wielka Encyklopedia Zwierząt. Ssaki t. 1