Kalendarz wydarzeń literackich: wrzesień

LubimyCzytać LubimyCzytać
01.09.2022

Jesień coraz bliżej, a skoro jesień, to czytanie! A my, jak co miesiąc, wracamy z pełnym kalendarzem wydarzeń literackich, w którym zbieramy dla was informacje o najciekawszych inicjatywach skierowanych do miłośników i miłośniczek książek.

Kalendarz wydarzeń literackich: wrzesień

------

Festiwal Literacki „Preteksty”
Gdzie? Gniezno
Kiedy? 1–10 września

Gnieźnieńskie Święto Słowa odbędzie się już po raz dwunasty. W programie wydarzenia znajdziemy niezwykłe spotkania autorskie, spektakle oraz warsztaty. A także ogólnopolską wizytówkę festiwalu – Slam Poetycki im. Franciszka Rabelais.

Literatura, jak podkreślają organizatorzy, jest przygodą. Największą barierą jest jednak to, by wreszcie ją rozpocząć. Filary festiwalu stanowią więc od lat swoiste zaproszenie do owej przygody.

Formuła „Pretekstów” opiera się na 3 podstawowych motywach:

ZBLIŻENIA – ukazania literatury jako elementarnej część naszej codzienności,

INSPIRACJI – pokazania, że Słowo może inspirować artystów,

SPOTKANIA – przybliżenia twórców do publiczności.

Wśród gości, którzy na początku września przyjadą do Gniezna, znajdziecie m.in. Krzysztofa Vargę, Elżbietę Cherezińską, Andrzeja Stasiuka, Adama Robińskiego czy Ewę Kassalę.

Pełen program festiwalu znajdziecie TUTAJ.

------

„Pociąg do literatury” Herling-Grudziński Festiwal
Gdzie? Kielce
Kiedy? 2–6 września

„Pociąg do literatury” Herling-Grudziński Festiwal po raz drugi odbędzie się w Kielcach. Dla fanów literatury przygotowano spotkania autorskie, warsztaty i debaty. Organizatorzy pomyśleli też o osobach niebędących miłośnikami czytania. Kielecki festiwal oferuje między innymi wycieczki, rajd rowerowy i grę miejską.

Festiwal to jednak przede wszystkim książki. W realizację wydarzenia zaangażowanych jest wiele instytucji i pasjonatów literatury z Kielc i regionu. To również szansa na spotkanie z wyjątkowymi gośćmi. Do stolicy województwa świętokrzyskiego przyjadą m.in. Andrzej Stasiuk, Agata Passent, Anita Werner, Michał Kołodziejczyk, Robert Małecki, Ryszard Ćwirlej czy Anna Kańtoch.

– Festiwal ma przede wszystkim promować czytelnictwo, ale dzięki niemu możemy też budować markę naszego miasta, które posiada ogromne tradycje literackie i potencjał intelektualny. Zapraszam wszystkich mieszkańców naszego miasta i gości z całej Polski do wzięcia udziału w tym wydarzeniu – mówił przed rokiem Marcin Chłodnicki, zastępca prezydenta Kielc. 

W ramach wydarzenia odbędzie się Konkurs literacki na najlepszy felieton o „Brzytwę Pilcha”, a także Ogólnopolski Konkurs na Opowiadanie im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Festiwal rozpocznie złożenie kwiatów na grobie Jerzego Pilcha i pod tablicą upamiętniającą Herlinga-Grudzińskiego. W dniach 3–4 września w Kielcach odbędą się także Targi Książki.

------

Narodowe Czytanie 2022
Gdzie? Ogród Saski w Warszawie
Kiedy? 3 września

3 września odbędzie się 11. edycja Narodowego Czytania. W tym roku para prezydencka zaprasza do wspólnej lektury „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Prezydent Andrzej Duda podkreślił znaczenie idei romantyzmu – zwłaszcza w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Akcja Narodowe Czytanie, organizowana z inicjatywy prezydenta RP, ruszyła w 2012 roku. Rozpoczęła się od wspólnej lektury „Pana Tadeusza”. Przez kolejne lata w ramach inicjatywy wspominano takie dzieła, jak „Quo vadis” i trylogia Henryka Sienkiewicza, „Lalka” Bolesława Prusa, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, „Balladyna” Juliusza Słowackiego czy „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. W 2013 roku odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a w roku 2019 – ośmiu najważniejszych polskich nowel, w tym tych autorstwa Schulza, Konopnickiej czy Żeromskiego.

– Chciałbym, aby tegoroczne Narodowe Czytanie jeszcze bardziej umocniło jedność i poczucie wspólnoty Polaków na całym świecie. I żeby – jak zawsze – było dla nas wspólnym świętem czytelnictwa – powiedział prezydent Duda.

Na stronie Kancelarii Prezydenta umieszczono formularz dla zainteresowanych włączeniem się do akcji. Więcej na temat wydarzenia przeczytasz TUTAJ.

------

Pardes Festival – Spotkania z Kulturą Żydowską
Gdzie? Kazimierz Dolny, Janowiec
Kiedy? 6–11 września

Pardes Festival to nazwa nieprzypadkowa. Pardes to hebrajskie słowo pochodzące z języka perskiego, które oznacza ogród, sad owocowy lub raj. Jest spokrewnione z łacińskim paradisus i angielskim paradise.

Jak informują organizatorzy, festiwal zachęca do odkrywania wielokulturowego dziedzictwa Lubelszczyzny we wszystkich jego wymiarach, dąży do przywracania wartości odmienności innych kultur i włączania w obieg współczesności, ze szczególnym uwzględnieniem tradycji i kultury żydowskiej.

Zapraszamy do Kazimierza Dolnego, miasteczka zanurzonego w sadach i ogrodach; przeprawiamy się przez Wisłę i docieramy do tonącego w zieleni Janowca; poznajemy tajemnice posadowionego na wysokim brzegu rzeki Zamku janowieckiego górującego nad miasteczkiem. Wchodzimy do ogrodu pamięci, tradycji i kultury żydowskiej Kazimierza Dolnego, Janowca, Lublina, Lubelszczyzny.

Pardes Festival to cykl wydarzeń dla wszystkich, którzy są otwarci na bogactwo wielokulturowego dziedzictwa Polski i Europy, otwarci na wolność myśli i słowa, która czyni nas wrażliwymi na „inność”.

W programie Pardes Festival znajdują się spacery tematyczne, spotkania autorskie, prezentacje medialne, spotkania poświęcone tradycjom kulinarnym kuchni żydowskiej czy wyjątkowy spektakl poetycko-muzyczny. Pełny program festiwalu znajdziecie TUTAJ.

------

Festiwal Żar Literatury
Gdzie? Żory
Kiedy? 9–11 września

W piątek 9 września rozpocznie się I edycja Festiwalu Żar Literatury. Czemu poświęcony będzie festiwal? Oddajmy głos organizatorom:

Chcemy postawić pytanie o to, czy istnieje relacja pomiędzy literaturą a zmianą społeczną, zastanowić się nad jej charakterem, przyjrzeć się relacji pomiędzy literaturą a światem, odpowiedzieć na pytanie, czy praktyki czytelnicze przekładają się na praktyki wspólnotowe. Równocześnie jednak będziemy próbowali przyjrzeć się zmianom, które zachodzą w świecie późnej nowoczesności.

Zmiany, podkreślają twórcy wydarzenia, następują w najróżniejszych obszarach – od zmiany klimatycznej, przez zmianę formy naszego życia (pandemia), ciągle zmieniające się praktyki komunikacyjne, po zmiany kanonu literackiego, nowe przekłady klasycznych dzieł literackich czy nowe sposoby opowiadania historii.

W trakcie zaplanowanych spotkań nie sposób pominąć również wydarzeń, które zmieniły wszystko nie tylko w naszej części Europy, czyli wojny w Ukrainie. – Po raz kolejny okazało się, że przepowiadany niegdyś przez Fukuyamę „koniec historii” nigdy nie nastąpi – podkreślono.

Wśród gości festiwalu w Żorach znajdziemy m.in. Annę Dziewit-Miller, Dorotę Masłowską, Macieja Płazę, Dominikę Słowik, Andrzeja Stasiuka, Tomasza Stawiszyńskiego, Wita Szostaka czy ukraińską pisarkę Oksanę Zabużko.

Pełny program festiwalu znajdziecie TUTAJ.

------

Festiwal Literacki im. Jana Śpiewaka i Anny Kamieńskiej
Gdzie? Świdwin
Kiedy? 14–18 września

Początki świdwińskiego festiwalu sięgają 1970 roku. To wtedy Stanisław Misakowski, ówczesny kierownik Świdwińskiego Ośrodka Kultury, zainicjował konkurs poetycki. Na patrona konkursu obrał Jana Śpiewaka – warszawskiego poetę i eseistę. Od roku 2004 konkurs nazwano konkursem im. Jana Śpiewaka i Anny Kamieńskiej (zmarłej poetki i żony patrona konkursu).

W 2020 roku rozszerzono formułę festiwalu i zorganizowano kilkudniowe wydarzenie. Do tematów poetyckich dołączono wówczas te związane z prozą – zwłaszcza z literaturą faktu. Obecnie Festiwal Literacki im. Jana Śpiewaka i Anny Kamieńskiej obejmuje spotkania autorskie, koncerty, wystawy. Wydarzenie jest okazją do wymiany wrażeń, opinii i do prowadzenia rozmów o współczesnej literaturze i kulturze.

Tegoroczna edycja przyniesie nowy kształt konkursu na reportaż, który tym razem skierowany jest do osób, które już opublikowały swój tekst w prasie drukowanej lub tradycyjnej.

Festiwal po raz pierwszy potrwa pięć dni. Aktualności dotyczące wydarzenia publikowane są na profilu festiwalu na Facebooku.

------

Jesienne Targi Książki
Gdzie? Warszawa
Kiedy? 15–18 września

Targi będą połączeniem festiwalu literackiego z częścią targową, w niezwykle atrakcyjnym i lubianym przez mieszkańców stolicy i turystów miejscu. Stoiska wystawców i sceny usytuowane zostaną w Arkadach Kubickiego oraz w zamkowych ogrodach.

Targi stanowią rozbudowaną kontynuację Plenerów Literackich w Warszawie, organizowanych w Ogrodzie Saskim w latach 2020 i 2021. Mają być połączeniem festiwalu literackiego ze spotkaniami autorskimi i dyskusjami literackimi oraz rozbudowaną częścią targową.

Udział w targach potwierdzili już choćby: Agora, Bellona, Copernicus Center Press, Granna, Kameleon, Księży Młyn Dom Wydawniczy, Mała Kurka, Media Rodzina, Mandioca, Ośrodek Karta, Przegląd – Fundacja Oratio Recta, Purple Book, Samowydawcy.pl, SILVER oficyna wydawnicza, Soliton – Wydawnictwo Muzyczne, Świat Książki, timof comics, Tu się czyta – Buka, Format, Tako, Albus, Druganoga, W.A.B., Wilga, Wydawnictwo Debit, Wydawnictwo Dwie Siostry, Wydawnictwo IPN, Wydawnictwo Lira, Wydawnictwo LTW, Wydawnictwo Miejskie Posnania, Wydawnictwo Mięta, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Wydawnictwo Nocą, Wydawnictwo Sejmowe, Wydawnictwo Sonia Draga i Vesper.

Wstęp na to wydarzenie, tak jak na wszystkie imprezy organizowane przez Fundację Historia i Kultura, jest bezpłatny.

------

Gdańskie Targi Książki
Gdzie? Gdańsk
Kiedy? 16–18 września

Gdańskie Targi Książki to pierwsza tak duża inicjatywa poświęcona literaturze na Pomorzu. Jej celem jest promocja czytelnictwa, literatury publikowanej w Polsce, a także okazja do konsolidacji środowiska literackiego i umożliwienia spotkania z nim mieszkańcom aglomeracji gdańskiej.

Na targach znajdziemy zróżnicowane spektrum literatury: od uznanych autorów i twórców bestsellerów po debiutantów. Od prozy przez poezję aż po literaturę dziecięcą. To również okazja do spotkania z wyjątkowymi gośćmi.

Czwarta edycja Gdańskich Targów Książki odbędzie się od 16 do 18 września 2022 roku w Europejskim Centrum Solidarności. Pełen program znajdziecie TUTAJ. Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

Warto dodać, że serwis lubimyczytać.pl objął patronat nad tym wydarzeniem.

------

9. Festiwal Literatury dla Dzieci
Gdzie? Gdańsk
Kiedy? 20–25 września

Festiwal Literatury dla Dzieci to program wypełniony wydarzeniami, na które zaproszone są rodziny z najmłodszym pokoleniem czytelników, młodzież, ale także nauczyciele, edukatorzy, bibliotekarze i wszyscy zainteresowani współczesną literaturą dziecięcą.

Na pierwszą odsłonę Festiwalu w Gdańsku zaplanowano niemało spotkań z pisarzami i ilustratorami. W programie znalazły się m.in. „Czytanki po zachodzie słońca”, spacer po Stoczni Gdańskiej szlakami pracujących tam niegdyś kobiet, koncert zespołu Czereśnie oraz plenerowa, dwujęzyczna wystawa na podstawie książki „Co robią uczucia?”, którą od 5 września będzie można zobaczyć w ogrodzie Pałacu Młodzieży.

Wśród gości festiwalu będzie można spotkać twórców nagradzanych i nominowanych do najważniejszych literackich wyróżnień, w tym Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego i Nagrody Literacka Podróż Hestii. Będą z nami m.in.: Justyna Suchecka, Michał Rusinek, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Agnieszka Wolny-Hamkało, Tina Oziewicz, Ton Van Anh oraz wybitni ilustratorzy, m.in. Piotr Socha, Daniel de Latour, Susie Hammer, Grażka Lange i Agata Królak. Festiwalowych gości spotkamy też na wydarzeniach towarzyszących w Bibliotece Miejskiej w Słupsku i Stacji Kultura w Rumii.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się TUTAJ. Pod tym linkiem można również zapisać się na wybrane atrakcje.

------

Festiwal TransPort Literacki
Gdzie? Kołobrzeg
Kiedy? 22–25 września

Światowe premiery książek, inauguracja „Nowego europejskiego kanonu literackiego” stworzonego przez międzynarodowe grono wydawców, przedstawicieli festiwali i instytucji literackich z dwudziestu jeden krajów, start projektu Fest Ukraine, który ma zapewnić uczestnictwo autorek i autorów z Ukrainy w najważniejszych wydarzeniach literackich na świecie, i wreszcie otwarcie na literaturę azjatycką – to wszystko stanie się możliwe za sprawą festiwalu TransPort Literacki 27. 

TransPort Literacki 27 to ponad sto punktów programu, siedemdziesięcioro gości z jedenastu krajów, trzydzieści premier książkowych, dwieście pięćdziesiąt uczestniczek i uczestników pracowni (w ponad dwudziestu grupach: czytelniczych, księgarskich, pisarskich i przekładowych), specjalne projekty i wydarzenia dla mieszkańców Kołobrzegu oraz nagroda literacka „Koło brzegu poezji i prozy” przyznawana przez uczniów i uczennice z lokalnych szkół. Organizowany od 1996 roku przez Biuro Literackie festiwal nabiera wiatru w żagle, akcentując programowe „przejście” hasłem „Myśl bez granic” i nową nazwą wydarzenia, gdzie „Trans” nie jest tylko dodatkiem do „Portu”, a „TransPort” to nie jeden wyraz. Słowa klucze na tegoroczną edycję to: „transformacja”, „transmisja”, „transfuzja”, „transfer”, „transkrypcja” i „transgraniczność”.

Program wydarzenia znajduje się TUTAJ.

------

Festiwal Literatury non-fiction OKOlice Literatury
Gdzie? Szczecin
Kiedy? 22–24 września

W dniach 22–24 września 2022 r. zapraszamy na czwartą edycję festiwalowych spotkań z literaturą non-fiction „OKOlice Literatury”. Tym razem hasłem przewodnim wydarzenia będą „Marginesy” w wielu aspektach życia społecznego.

Festiwal obejmuje bloki tematyczne związane z różnym spojrzeniem na tytułowe marginesy – rozmaite aspekty wykluczenia: odmienność fizyczna powodem odrzucenia, przemocy i izolacji, bieda i nierówności społeczne, czas, w którym jesteśmy, np. czas wojny, determinuje naszą postawę, wykluczenie w przestrzeni.

Do udziału zaprosiliśmy znanych i cenionych współczesnych twórców literatury non-fiction. W ramach festiwalu odbędą się spotkania autorskie, panele dyskusyjne, warsztaty dla młodzieży i dorosłych, debata oksfordzka, spacer miejski, koncert, projekcja filmu, akcja książkowa i wystawa.

Wszystkie wydarzenia odbędą się w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8). Wystawa towarzysząca festiwalowi eksponowana będzie w filii nr 54 ProMedia (al. Wojska Polskiego 2).

Wydarzenia będą realizowane stacjonarnie, a wstęp na nie jest wolny. Jedynie na warsztaty obowiązują zapisy – rejestracja na stronie festiwalowej przez formularze w serwisie Evenea. Liczba miejsc jest ograniczona.

Pełen program wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

------

Poznański Festiwal Kryminału Granda
Gdzie? Poznań
Kiedy? 23–25 września

Jak co roku najpopularniejsi twórcy kryminału, wraz z miłośnikami gatunku, zjadą do Poznania, gdzie już po raz ósmy odbędzie się Granda – festiwal, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez skierowanych do fanów literatury kryminalnej z całej Polski. Tym razem hasłem przewodnim wydarzenia jest „tryb warunkowy”.

Już pierwszego dnia posłuchać będzie można Wojciecha Chmielarza, laureata Nagrody Wielkiego Kalibru. W Domu Studenckim Hanka pojawią się także między innymi: Magdalena Grzebałkowska, Anna Rozenberg, Robert Małecki, Joanna Jodełka, Piotr Bojarski, Maks Czornyj, Vincent V. Severski czy Katarzyna Bonda.

Na gości festiwalu czekają również: wykłady, spotkania z bohaterami kryminałów dla dzieci, warsztaty oraz tradycyjne Stacje Sensacje, czyli wydarzenia organizowane przy okazji Grandy w przestrzeniach miejskich, salach wykładowych, m.in. w Centrum Szyfrów Enigma, które stanowią znakomite uzupełnienie programu.

Pełen program festiwalu znajdziecie TUTAJ.

------

7. Festiwal Pięknej Książki w Piasecznie
Gdzie? Piaseczno
Kiedy? 24 września

Jak co roku Biblioteka Publiczna w Piasecznie i Fundacja „ARKA” im. Józefa Wilkonia organizują Festiwal Pięknej Książki w Piasecznie. Tegoroczna, siódma już edycja festiwalu odbędzie się 24 września 2022 roku w Bibliotece Głównej, ul. Jana Pawła II 55 w Piasecznie.

Jak informują organizatorzy wydarzenia, jego celem jest promocja pięknej książki, rozbudzenie potrzeb czytelniczych, upowszechnianie czytelnictwa i kultury oraz zwiększenie jej obecności w życiu mieszkańców powiatu piaseczyńskiego i nie tylko.

Do udziału w festiwalu zaproszono wydawców, autorów, ilustratorów i ludzi związanych z rynkiem książki. W ramach wydarzenia odbędą się warsztaty, wystawy, spotkania z autorami i wydawcami, a także koncerty. Co więcej, nadchodząca edycja festiwalu będzie dostępna dla szerokiego grona odbiorców – organizatorzy zapewnią pętle indukcyjne ułatwiające odbiór wydarzeń osobom z aparatami słuchowymi, a także tłumaczenie na polski język migowy.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Na niektóre warsztaty obowiązują jednak zapisy. Organizatorzy zapowiedzieli, że w sieci pojawi się transmisja online. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

------

V Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki
Gdzie? Lublin
Kiedy? 29 września – 2 października

Największa dotąd impreza promująca czytelnictwo wśród dzieci trwa już od maja. Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki w roku 2022 odbędzie się w aż pięciu miastach – w Lublinie, Warszawie, Katowicach, Gdyni oraz we Wrocławiu. Do każdej z miejscowości wydarzenie zawita w innym miesiącu. Na przełomie września i października będzie to właśnie stolica Lubelszczyzny.

Ojce i Dziatki to festiwal międzypokoleniowy. „Bo dla dzieci liczy się rodzina. To w niej kształtują się pozytywne nawyki i rozwija się miłość do literatury. Niech książki burzą mury generacyjne i łączą. Niech będą pretekstem i inspiracją do ważnych rozmów oraz wspaniale spędzonego wspólnie czasu” – piszą organizatorzy.

Dokładny program lubelskiego wydarzenia nie jest jeszcze znany. Niebawem pojawi się jednak TUTAJ.

------

XXVII Targi Wydawców Katolickich
Gdzie? Zamek Królewski w Warszawie
Kiedy? 29 września – 2 października

Targi, tak jak poprzednie, odbędą się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim. „Stawiamy sobie za cel, by Targi odpowiadały oczekiwaniom środowiska, by były wydarzeniem barwnym, wielowątkowym i skupiającym uwagę szerokiej publiczności”, informują organizatorzy.

Udział w tegorocznej edycji Targów zadeklarowało już blisko 140 wystawców. Ofertę wydawniczą zaprezentują oficyny kościelne, zakonne i świeckie, religijne i branżowe stowarzyszenia, a także organizacje pozarządowe.

Program festiwalu, na który złożą się m.in. debaty merytoryczne i spotkania autorskie w salach, namiotach oraz przy stoiskach wydawców, będzie liczył blisko 200 wydarzeń. W tym również pokaz kilkunastu filmów dokumentalnych o tematyce historycznej, szkolenia i wręczenie Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks.

------

IV Festiwal Czas na Książki
Gdzie? Ząbkowice Śląskie
Kiedy? 30 września – 1 października

Festiwal literacki w Ząbkowicach Śląskich to już tradycja. Po raz czwarty na Dolny Śląsk przyjadą cenieni i lubiani autorzy. „Otwieramy drzwi do literackiego świata, by każdy czytelnik, ten mały i duży, mógł poznać swojego ulubionego pisarza, porozmawiać o książkach, zdobyć autograf na ulubionej powieści czy reportażu”, piszą organizatorzy.

W ramach festiwalu tradycyjnie odbędą się spotkania z autorami książek dla dzieci i młodzieży, kryminalnych, obyczajowych, fantastyki i reportażu. Współorganizatorką wydarzenia jest pisarka Sylwia Winnik.

Program festiwalu znajdziecie TUTAJ.

------

Festiwal Dekonstrukcji Słowa Czytaj! 2022
Gdzie? Częstochowa
Kiedy? 3–11 września

Dwunasta edycja Festiwalu Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!” to jedenaście spotkań autorskich i
dziewięć dni bardzo intensywnych działań literackich. To również siedem kolorów tęczy, bo liczy się różnorodność, a także sześcioro panelistów na dwóch ważkich debatach. Pięć to ocena, którą organizatorzy chcieliby otrzymać od gości wydarzenia, odbędą się też trzy koncerty i dwie wystawy, pełne literackich kontekstów. Wśród gości wydarzenia znajdą się: Agnieszka Gajewska, Karolina Dzimira-Zarzycka, Jarek Szubrycht, Łukasz Kozak, Wojciech Gunia, Marta Kisiel, Maria Mamczur, Magdalena Okraska, Sylwia Chutnik, Olga Wróbel, Eliza Kącka, Jacek Hugo Bader, Krzysztof Cieślik, Maciej Świerkocki, Anna Wasilewska, Łukasz Orbitowski.

Pełen program wydarzenia znajduje się TUTAJ.  

 

[kw]


komentarze [5]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Niuchacz 17.09.2022 16:28
Czytelniczka

Byłam wraz z koleżankami na jesiennym targu książki i gorąco polecamy ❤️

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
jolasia 08.09.2022 18:23
Czytelniczka

24 września organizujemy, już po raz drugi, Festiwal Literacki PRZYSTANEK POLSKA w Zurychu. Nasze tegoroczne motto brzmi "Literatura jest rozmową", a rozmawiać, w ramach Festiwalu, będziemy z Joanną Bator, Mikołajem Grynbergiem, Michałem Nogasiem. Jeśli ktoś będzie w tym czasie w okolicy zapraszam! Szczegóły na naszych social mediach.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Łucja 02.09.2022 12:26
Czytelniczka

Warto też wiedzieć o Festiwalu Dekonstrukcji Słowa "Czytaj!", który już jutro rozpoczyna się w Częstochowie, a organizowany jest co roku od dobrych kilku lat. Polecam redakcji i czytelnikom: https://www.facebook.com/events/752672609317005 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 02.09.2022 14:15
Administrator

Dziękujemy bardzo za informację, dodaliśmy wydarzenie :) 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 01.09.2022 15:00
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post