„Informacja zwrotna” – premiera nowej powieści Jakuba Żulczyka już 19 maja

LubimyCzytać LubimyCzytać
26.04.2021

Jakub Żulczyk, autor „Wzgórza Psów” i „Ślepnąc od świateł”, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i bezkompromisowych autorów młodego pokolenia powraca w swojej najlepszej i najbardziej dojrzałej powieści. W swoistym połączeniu antykryminału i dramatu psychologicznego, od którego nie będziecie mogli się oderwać. Książka trafi w ręce czytelników już 19 maja nakładem wydawnictwa Świat Książki.

„Informacja zwrotna”  – premiera nowej powieści Jakuba Żulczyka już 19 maja

„Informacja zwrotna” to historia o stracie, samotności, odkupieniu i przemocy, a przede wszystkim alkoholizmie i śledztwie którego stawką jest życie.

Syn Marcina Kani, żyjącego z tantiem byłego muzyka, twórcy jednego z największych polskich hitów, pewnego dnia znika bez śladu. Jedyne, co po sobie pozostawia to zakrwawione prześcieradła. Kania wie, że poprzedniego wieczoru widział się z synem. Jednak prawie nic z tego spotkania nie pamięta. Zapił.

Kania, alkoholik leczący się z choroby w ośrodku ,,Jutro", wyrusza w szaleńczą podróż w poszukiwaniu syna. Ta odyseja po mieście, w którym każde z miejsc ma swoja brudną tajemnicę, popchnie go w najmroczniejsze rejony ludzkiej psyche, naprowadzi na trop największej w polskich dziejach afery reprywatyzacyjnej oraz skonfrontuje ze złem, które wyrządził swojej rodzinie.

Jakub Żulczyk

Śniło mi się, że piłem.

Stałem na środku ulicy, pod Domami Centrum, byłem zupełnie goły, chociaż to akurat nie miało za bardzo znaczenia. Inni tego nie widzieli, a ja się nie przejmo wałem. Po prostu stałem i piłem wyborową z lodem, ze szklanki, tę lepszą, eksportową.

Smakowała jak skóra Boga.

Smak zostaje na ustach jeszcze długo po obudzeniu. Prawie na cały dzień.

Jest taka choroba zawodowa muzyków, tinnitus au ris. Nieuleczalna. Człowiek słyszy cichy pisk albo szmer, albo szum, ciągle, nawet przez sen, cokolwiek by ro bił. Niektórzy popełniają przez to samobójstwa. Ja też mam coś takiego, tylko zamiast szumu czy pisku mam w uszach chrzęst kostek lodu. Czasami to wrażenie, że pod moją czaszką ocierają się o siebie ogromne głazy, lo dowce, a pomiędzy nimi przelewają się lepkie i zimne strumienie.

Nazywam się Marcin Kania i jestem…

Wiadomo, kim jestem.

Fragment powieści Jakuba Żulczyka „Informacja zwrotna”

Jakub Żulczyk

 

Reklama

O autorze

Jakub Żulczyk (ur. 1983) – prozaik i scenarzysta. Autor bestsellerowej powieści „Ślepnąc od świateł” (wydanej również w Wielkiej Brytanii), która w samej tylko Polsce sprzedała się w ponad 300 tysiącach egzemplarzy, oraz współscenarzysta serialu HBO na jej podstawie, który okazał się być największym sukcesem polskiej telewizji ostatnich lat. Zadebiutował w 2006 roku powieścią „Zrób mi jakąś krzywdę”. Pomysłodawca, współautor i współscenarzysta serialowego hitu „Belfer” (Canal Plus). W 2017 roku ukazała się jego powieść „Wzgórze psów”, za którą otrzymał Warszawską Nagrodę Literacką oraz Wawrzyn Warmii i Mazur. Współpracował jako autor z TR Warszawa i WTW Wrocław. Jego ostatnia powieść „Czarne słońce”, która ukazała się w listopadzie 2019 od razu wzbudziła ogromne kontrowersje wśród krytyki i czytelników, potwierdzając tylko jego status, jako twórcy bezkompromisowego i eksperymentującego z różnymi środkami wyrazu.

Książka „Informacja zwrotna” jest już dostępna w księgarniach online.

Artykuł sponsorowany

Reklama

komentarze [6]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
KotGacek 27.04.2021 16:53
Czytelnik

Za "debila" kupię każdą jego książkę.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
coriolan 27.04.2021 09:20
Czytelnik

Bezkompromisowy... woow .. już się boję.. a jeśli to epokowe dzieło mnie rozczaruje , to nazwie mnie debilem ??!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
konto usunięte
27.04.2021 08:06
Czytelnik

Użytkownik wypowiedzi usunął konto

Mariusz 26.04.2021 18:00
Czytelnik

O czym tu dyskutować, grafoman, który z obrażania innych i mówienia post prawd chce uchodzić za autorytet.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Armand_Duval 26.04.2021 16:52
Czytelnik

Ciekawe kogo zacznie obrażać jak wyniki sprzedaży będą niezadowalające - obstawiam Kaczyńskiego albo Ziobrę. ;)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 26.04.2021 14:39
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
zgłoś błąd