Grupa dyskusyjna Konkursy LubimyCzytać.pl

2276
Dyskusji
1092682
Czytelników
Kategoria
Należysz

[Zakończony] Detektyw doskonały - wygraj książkę "Uprowadzeni"

LubimyCzytać
utworzył 24.06.2014 o 11:17

Prywatny detektyw to najczęstszy bohater powieści kryminalnych. Często budzi większe zaufanie i daje większą nadzieję na rozwiązanie sprawy niż, dajmy na to, policjant. Elvis Cole, główny bohater "Uprowadzonych" jest typem macho i, jak większość prywatnych detektywów, ma swoje małe dziwactwa. Jaki powinien być idealny detektyw? Jakie mieć cechy?

Czekamy na teksty o objętości do 1200 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają po egzemplarzu książki.


Uprowadzeni - Jacek Skowroński
Uprowadzeni

Autor : Robert Crais

Kolejna książka o śledztwach prywatnego detektywa Elvisa Cole’a autorstwa jednego z najpopularniejszych amerykańskich autorów powieści sensacyjnych. Tym razem bohaterowi śledztwo zleca Nikita Morales, której córka zniknęła. Chociaż ktoś złożył jej przez telefon żądanie okupu, Nikita podejrzewa, że córka uciekła ze swoim chłopakiem, i że młodzi potrzebują pieniędzy. Ale Nikita się myli. Córka i jej chłopak zostali uprowadzeni przez bajadores, bandytów żerujących na innych bandytach, zawodowców z pogranicza, którzy wykorzystują nie tylko swoje ofiary, ale i siebie nawzajem. Kradną narkotyki i broń, porywają ludzi, kupując ich i sprzedając jak zwykły towar – i zabijając tych, których sprzedać nie mogą.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 24 do 30 czerwca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1200 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Świat Książki.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

Lista wypowiedzi [85]

Sortuj:
523
306
24.06.2014 19:08

Poznałam go wczoraj - wyglądał jak zwykły facet, ale trzeba mu przyznać, że miał coś w sobie... Podszedł do mnie, kiedy stałam przy barze czekając na zamówioną colę...
- Kierowca? - zapytał jakby nigdy nic.
- Aż tak to widać? - odpowiedziałam i uśmiechnęłam się szeroko widząc jego rozbawiony wyraz twarzy. I tak to już się zaczęło!
Trudno jest mi teraz opisać jego wygląd,...

więcej

1328
44
24.06.2014 19:17

Idealny detektyw powinien być na pewno mądry, poukładany, cierpliwy, odpowiedzialny, cichy, wszechstronny a przede wszystkim powinien umieć myśleć logiczne, układać całość z małych, niepasujących do siebie elementów. Myślę, że te cechy są najbardziej odpowiednie. Przecież praca detektywa nie polega tylko na rozmawianiu z ludźmi czy śledzeniu ich, trzeba również spędzać noce...

więcej

2015
318
24.06.2014 19:29

Cierpliwy. Nie tylko wobec ludzi, z którymi musi rozmawiać aby poznać jakieś fakty ale też wobec siebie, dać sobie czas na każdą zagadkę, każde śledztwo. No i swoje małe dziwactwa też powinien mieć, czymże jesteśmy jak jesteśmy wszyscy jednakowi? Taki detektyw może lubić na przykład tylko herbatę malinową, czemu nie? albo mieć bzika na punkcie cukierków krówek, o taaak...i...

więcej

1992
390
24.06.2014 19:37

Idealny detektyw powinien być odważny , sam zawód wymaga odwagi jeśli chce się coś lub kogoś tropić
Zdecydowany - Nie zmieni zdania w ostatniej chwili, tylko doprowadzi wszystko do końca
Ostrożny - Dobry detektyw nie daje się nakryć w czasie akcji
Tajemniczy - zachowuje anonimowość , nie daje po sobie poznać kim jest
Spostrzegawczy - cechuje go szósty zmysł, zawsze...

więcej

1374
25
24.06.2014 19:50

Detektywa idealnego cechują przenikliwość, spostrzegawczość i spryt. To świetny obserwator i uważny sluchacz. Ma duszę pedanta, dlatego zwraca uwagę na każdy najdrobniejszy szczegół.

Detektyw-ideał ufa swojej intuicji. To człowiek renesansu, znający się zarówno na zawiłościach chemii, batalistyki, topografii czy anatomii, ale i na najnowszych zdobyczach świata...

więcej

298
10
24.06.2014 19:50

Idealny detektyw powinien być:

1. nietuzinkowy- potrafi spojrzeć na sprawę z innej perspektywy, dostrzec to czego inni nie potrafili.

2. inteligentny, przenikliwy- jest krok przed przestępcą, porywaczem itd..

3. obeznany w swoim fachu- potrafi odnaleźć poszlakę tam gdzie nikt by nie szukał, umie tropić poszukiwanego.

4. dyskretny, taktowny- wie jak obchodzić się ze...

więcej

296
146
24.06.2014 20:02

Moim zdaniem idealny detektyw to połączenie Sherlocka Holmesa i dr. Housa. Ma ciekawą osobowość i historię życia. Nieco dziwny i ekscentryczny. Sarkastyczny. Jest inteligentny. Potrafi poradzić sobie nawet z najtrudniejszymi zagadkami. Potrafi logicznie myśleć i łączyć fakty. Ale nie jest idealny. Nawet niemu zdarzają się wpadki.


387
113
24.06.2014 20:49

Idealny detektyw powinien być osobą, która konsekwentnie dąży do realizacji celu, nie powinien on poddawać się tylko dlatego, że coś poszło nie tak, albo nie udało mu się rozwiązać zagadki od ręki. Powinien więc być to człowiek, który nie kieruje się zasadami moralnymi, który współpracuje zarówno z policją jak i przestępcami. Powinien być to człowiek, który nie ma czasu dla...

więcej

36
19
24.06.2014 20:52

Idealny detektyw nie istnieje. Może nie chodzi tutaj o samą pracę detektywa ale o całokształt człowieka. Nikt przecież nie jest idealny ;)


24
2
24.06.2014 21:43

Wiadomo , że tu przy prowadzeniu śledztwa nie ma miejsca na pomyłki . Musi mieć spostrzegawczość , polegać na intuicji . Przemyśleć , a także skupić się poszlakach . Analizować to co dało się uzbierać . Pracować zespołowo , a także ze swoim partnerem . Dbać o własne bezpieczeństwo i własnego zespołu lub partnera. Wiedzę psychologiczną i nie tylko by rozszyfrować...

więcej

Reklama
zgłoś błąd