Grupa dyskusyjna Konkursy LubimyCzytać.pl

2276
Dyskusji
1092481
Czytelników
Kategoria
Należysz

[Zakończony] Detektyw doskonały - wygraj książkę "Uprowadzeni"

LubimyCzytać
utworzył 24.06.2014 o 11:17

Prywatny detektyw to najczęstszy bohater powieści kryminalnych. Często budzi większe zaufanie i daje większą nadzieję na rozwiązanie sprawy niż, dajmy na to, policjant. Elvis Cole, główny bohater "Uprowadzonych" jest typem macho i, jak większość prywatnych detektywów, ma swoje małe dziwactwa. Jaki powinien być idealny detektyw? Jakie mieć cechy?

Czekamy na teksty o objętości do 1200 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają po egzemplarzu książki.


Uprowadzeni - Jacek Skowroński
Uprowadzeni

Autor : Robert Crais

Kolejna książka o śledztwach prywatnego detektywa Elvisa Cole’a autorstwa jednego z najpopularniejszych amerykańskich autorów powieści sensacyjnych. Tym razem bohaterowi śledztwo zleca Nikita Morales, której córka zniknęła. Chociaż ktoś złożył jej przez telefon żądanie okupu, Nikita podejrzewa, że córka uciekła ze swoim chłopakiem, i że młodzi potrzebują pieniędzy. Ale Nikita się myli. Córka i jej chłopak zostali uprowadzeni przez bajadores, bandytów żerujących na innych bandytach, zawodowców z pogranicza, którzy wykorzystują nie tylko swoje ofiary, ale i siebie nawzajem. Kradną narkotyki i broń, porywają ludzi, kupując ich i sprzedając jak zwykły towar – i zabijając tych, których sprzedać nie mogą.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 24 do 30 czerwca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1200 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Świat Książki.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

Lista wypowiedzi [85]

Sortuj:
67
0
24.06.2014 15:05

Idealny detektyw powinien dobrze poznać sprawę nad którą aktualnie pracuje. Musi przesłuchiwać światków, ale nie w grobowej atmosferze policji, tylko swobodnie porozmawiać gdzieś w parku kawiarni. Jeżeli ma taką możliwość to powinien dokładnie obejrzeć miejsce zbrodni, a jeśli został wynajęty z powodu czyjegoś zaginięcia, musi porozmawiać z ludźmi. Powinien być dyskretny i...

więcej

146
37
24.06.2014 15:37

CZŁOWIEK WIDMO


731
0
24.06.2014 15:55

Detektyw idealny - człowiek nietuzinkowy. Pomysłami nietypowymi sypie prosto z głowy. Dociekliwy jest i nieszablonowy, nie musi za to być wielkomiasteczkowy. Oczytany winien być i dokładny, by efekt swej pracy dać po prostu ładny


1297
0
24.06.2014 16:16

Idealny detektyw powinien być jak Herkules Poriot.
Dbający o szczegóły, miłujący ład i porządek. Podchodzący nieco inaczej do zbrodni, niż przeciętny detektyw. Skupiający swoją uwagę przede wszystkim na aspektach psychologicznych zbrodni. Potrafiący rozwikłać każdą zagadkę.


64
1
24.06.2014 16:17

Według mnie idealnym detektywem byłaby osoba, która miałaby postawiony przed sobą jakiś wzorzec, osobę z której mogłaby brać przykład(powiedzmy: ojciec, który dawniej pracował, jako detektyw). Wiedząc, co dokonała ta osoba, nasz detektyw z całych sił starałby się być od niego jeszcze lepszy. Poza tym musiałaby być to ktoś o mocnych nerwach, cierpliwy. I z pewnością też...

więcej

368
7
24.06.2014 16:32

OGŁOSZENIE! Pilnie poszukiwany jest detektyw!
Jeśli:
- skończyłeś studia na co najmniej trzech różnych kierunkach (niestety jesteśmy w Polsce),
- masz swój własny egzemplarz „Wszystkich dokonań Sherlocka Holmes’a”,
- nie wrzeszczysz na widok krwi, zwłok,
- nie obijałeś się na lekcjach w-f i jesteś sprawny fizycznie (to na wypadek ewentualnego szybkiego odwrotu),
- twoje...

więcej

736
490
24.06.2014 16:51

Idealny detektyw to geniusz i ponadprzeciętna pomysłowość Sherlocka Holmes,instynkt detektywistyczny Herkulesa Poirot,czasem sprytny jak panna Marple,znerwicowany jak Monk i przystojny jak Ojciec Mateusz:-)


348
0
24.06.2014 17:19

Dokładny w tym co robi, nawet kiedy musi przejrzeć całą książkę telefoniczną
Elokwentny. Dostaje informacje, których potrzebuje odpowiednio manewrując słowami
Twardy. Niektóre sprawy wymagają twardej psychiki, ale i metod postępowania
Ewidentnie potrafiący wtopić się w każde otoczenie. Od polityków do narkomanów
Kreatywny. To oczywiste.
Towarzyski. Dzięki temu...

więcej

48
16
24.06.2014 18:21

... prochowiec w kolorze khaki, za duży co najmniej o 2 rozmiary; gazeta z wyciętymi dziurkami na oczy; powinien rozsiewać zapach One Million; powinien wyrażać swoje zaangażowanie i koncentrację poprzez zmarszczenie brwi; pić tylko Jacka Danielsa; jeść tylko krwiste steki; mieć lupę "w oczach" i szalik w grochy; nie powinien zastępować tradycyjnego kubańskiego cygara...

więcej

341
14
24.06.2014 18:25

Filip miał zaledwie osiem lat, ale wiedział nader dobrze czym zajmuje się jego ojciec. Ucieszył się niezmiernie kiedy dostał na zadanie domowe opisanie idealnego detektywa. Stwierdził, że napisze pracę samodzielnie od początku do końca, a później pochwali się ojcu, o ile naturalnie będzie czym. Zasiadł więc za wielkim dębowym biurkiem i zaczął pisać :
"Myślę, że idealny...

więcej

Reklama
zgłoś błąd