forum Oficjalne Konkursy

[Zakończony] A co Ty wiesz o kulturze? Zgadnij co czyta i ogląda Jerzy Pilch. Codziennie do wygrania jego najnowsza książka!

LubimyCzytać
utworzył 18.04.2012 o 16:52

Stało się! Jeden z najwybitniejszych i najpoczytniejszych współczesnych pisarzy polskich ujawnia wreszcie pełny zapis swojego dziennika, który prowadził przez ostatnie lata.

"Dziennik" Pilcha to nie zapiski z błahej codzienności. To narracja, w której nie znajdziemy wydumanych autoanaliz, spisu chorób i dolegliwości czy nieustającego narzekania na świat i bliźnich. W "Dzienniku", który czyta się jak najlepszą powieść, Pilch prezentuje swoje spojrzenie na świat - zdaje relacje z bieżących wydarzeń, komentuje medialne doniesienia, a przede wszystkim - dzieli się swoim doświadczeniem kultury.

A co Ty wiesz o kulturze?

Z okazji premiery "Dziennika" Jerzego Pilcha zapraszamy do udziału w konkursie. Codziennie przez 7 dni będziemy prezentować fragmenty "Dziennika", w których Pilch opowiada o przeczytanych książkach, ulubionych autorach lub o obejrzanych filmach. Waszym zadaniem będzie odgadnięcie o czym pisze Jerzy Pilch! Codziennie będziemy też publikować podpowiedzi, aby pomóc Wam wpaść na właściwy trop. Codziennie wygrywa osoba, która jako pierwsza poda w komentarzu poprawną odpowiedź.

ZAGADKA NA ŚRODĘ:

„Dzieł życia” nie było mu dane stworzyć, ale w tym, co zdążył skomponować – a nie były to jakieś śladowe ilości: opera plus z pół setki innych utworów – dał mocną zapowiedź. Fachowcy, też jego profesorowie na Wydziale Kompozycji – Aleksander Brachocki i Tadeusz Prejzner – nie mieli cienia wątpliwości: „talent tej skali w Europie się nie zmieści”.

PODPOWIEDŹ

Owszem, pamiętam odsłonięcie pamiątkowej tablicy na ścianie stojącego dokładnie naprzeciw naszego kościoła budynku, „w którym żył i tworzył”. Byłem wówczas uczniem trzeciej klasy wiślańskiej podstawówki, chyba cała szkoła brała udział w tej dziwacznej imprezie – na wskroś dziwacznej, bo cóż to znaczy, że wokół domu, w którym ma warsztat szewc pan Cichy, w którym mieszka prowadząca szkółkę niedzielną pani Marteczka, tuż obok ulubionego (godzinami lubił on przez nie wyglądać) okna fryzjera pana Maliny, zebrały się tłumy? Cóż to znaczy, że ktoś zrywa wiszącą na murze (biało-czerwoną?) tkaninie i pokazuje się prostokątny marmur ze złotymi literami poświęcony komuś, kto żył tu tak dawno, że chyba w ogóle go nie było? Cóż to znaczy? Wtedy nic, po latach wszystko. Tylko przeszłość istnieje, tylko ona jest niezbita.

O KIM PISZE JERZY PILCH?


Nagrody

Codziennie osoba, która jako pierwsza udzieli poprawnej odpowiedzi na aktualną zagadkę, otrzyma egzemplarz "Dziennika" Jerzego Pilcha


Dziennik - Jacek Skowroński
Dziennik

Autor : Jerzy Pilch

„Dziennik“ Pilcha czyta się jak jego powieści. To narracja, w której znajdziemy Adama Małysza i lekturę Biblii, „Avatara“ i Joyce‘a, matkę i ojca, Kraków i Warszawę, katolików i ewangelików, w końcu, rzecz jasna, piłkę nożną. Znajdziemy tu codzienne marszruty Hożą i Kruczą do placu Trzech Krzyży, jest lektura gazet, są zapisy spotkań z czytelnikami czy przyjaciółmi.Jak zwykle u Pilcha – świeże, zadziorne i odważne spojrzenie na świat, ironia, dystans ale i gorące, bezkompromisowe zaangażowanie, kwestie dnia dzisiejszego i kwestie ostateczne. I jak zwykle u Pilcha – zniewalająca przyjemność czytania.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 18 do 24 kwietnia 2012.
  • W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • W treści konkursu codziennie będą pojawiać się nowe zagadki. Codziennie wygrywa osoba, która jako pierwsza udzieli poprawnej odpowiedzi na zadane pytanie.
  • Jeden użytkownik może otrzymać tylko jedną nagrodę w całym konkursie. Jeśli użytkownik, który otrzymał już nagrodę udzieli jako pierwszy poprawnej odpowiedzi w kolejnych dniach, nagroda przechodzi na następną osobę.
  • Kolejne zagadki będą publikowane codziennie w godzinach popołudniowych.
  • Podpowiedzi będą publikowane w treści konkursu oraz w komentarzach.

odpowiedzi [140]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
jusola 18.04.2012 19:26
Bibliotekarka

O! Żeby się wpisać jako pierwsza osoba, trzeba będzie chyba nie spać;)
Też mi się wydaje, że to o książce Domosławskiego.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 18.04.2012 19:59
Administrator

Wygląda na to, że odpowiedź została przegłosowana. Ale czy słusznie? :) Konkurs trwa, nic nie zdradzamy, tymczasem publikujemy podpowiedź, która być może pomoże niezdecydowanym ;)

PODPOWIEDŹ: O [osobie, o której biografii mówimy] w czasach, gdy był autorem wielce uznanym i podziwianym, mawiano, że w tygodniu odbiera dwie lub cztery ważne światowe nagrody. Zależało od...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
mdlymee 18.04.2012 20:02
Czytelniczka

Biografia Ryszarda Kapuścińskiego.

Kapuściński non-fiction

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Kapuściński non-fiction
Wit 18.04.2012 20:22
Czytelnik

No dobra, jednak to musi być Domosławski ;) A raczej Kapuściński.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Jadźka 18.04.2012 20:27
Czytelniczka

Tak, też stawiam na Kapuścińskiego. Jego biografia ukazała się nakładem wydawnictwa Świat Książki "Kapuściński non fiction".

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
alison2 18.04.2012 20:29
Czytelniczka

zdecydowanie Kapuściński :-)

mam cicha nadzieje, ze nowe odslony tego konkursu beda pojawiac sie w roznych godzinach, tak by kazdy mial kiedys szanse napisac pierwszy komentarz ... miedzy 16 a 17 jestem zwykle w autobusie tak wiec jesli godzina jest stala, jestem niestety bez szans ...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 19.04.2012 12:25
Administrator

Uwaga! Uwaga! Ogłaszamy rozwiązanie wczorajszej zagadki.
Jak większość z Was słusznie przypuszczała, chodziło o Ryszarda Kapuścińskiego i jego biografię Kapuściński non-fiction pióra Artura Domosławskiego.

Pierwszą...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Yaffection 19.04.2012 14:37
Czytelniczka

:)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
godsmaczka 19.04.2012 14:57
Czytelniczka

Mario Vargas Llosa

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 19.04.2012 14:57
Administrator

Gotowi? Start! Już jest zagadka na dziś ;)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Reklama
zgłoś błąd