forum Oficjalne Konkursy

Sposób na rutynę – wygraj książkę „(Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie”.

LubimyCzytać
utworzył 15.05.2019 o 14:25

Tajemnica małżeństwa to kumulacja drobiazgów, do których obcy ludzie nie mają dostępu. Cecylia i Wiktor marzą o rozwodzie, choć jeszcze żadne z nich nie powiedziało tego na głos. Ona chce wolności, on spotyka się ze swoją studentką.

Związek, w który wkradła się rutyna szybko rdzewiej, aby później się rozpaść. Jak wy, lub wasi znajomi radzicie sobie z szarą rzeczywistością, która puka do drzwi? Chodzicie na randki w znajome miejsca, a może rozgrywacie rundkę w chińczyka przed snem, by ustalić kto jutro gotuje obiad?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


(Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie - Jacek Skowroński
(Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie

Autor : Natasza Socha

Tajemnica małżeństwa to kumulacja drobiazgów, do których obcy ludzie nie mają dostępu. Cecylia i Wiktor marzą o rozwodzie, choć jeszcze żadne z nich nie powiedziało tego na głos. Ona chce wolności, on spotyka się ze swoją studentką. Wszystko zmienia się w dniu, w którym Cecylia ma wypadek samochodowy i na jakiś czas zostaje unieruchomiona. Poruszając się na wózku, chce czy nie, jest skazana na pomoc męża. On również uważa, że jego obowiązkiem jest zaopiekowanie się żoną w tym czasie. Każde z nich chce się pozbyć tego drugiego, ale póki co muszą znowu udawać rodzinę. Ta historia pokazuje, jak człowiek bez miłości szybko gaśnie. Jak chowa się w sobie, znika, traci chęć do życia. Czym tak naprawdę jest „niemiłość”? Końcem wszystkiego? Czy raczej początkiem?

Regulamin
  • Konkurs trwa 15 - 21 maja włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwo Edipresse. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [40]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
Seconde 21.05.2019 09:33
Czytelniczka

Rutynę trzeba zwalczać spontanicznością. Jesteście ze sobą na tyle długo, że nawet myślicie podobnie? Nie chce wam się otwierać ust, by skomentować scenę w filmie, bo i tak wiecie, że wasz partner domyśla się, co powiecie?
Prosty i sprawdzony trik - rób coś w sposób, którego sam się po sobie nie spodziewasz. Zaskakuj nie tylko drugą połówkę, ale i siebie samego.
Wiecznie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Ivon 21.05.2019 12:17
Czytelniczka

Osobiście trzymam się pewnych złotych zasad i jak do tej pory efekty są zadowalające.
1. Wolność i swoboda - oboje nie wyobrażamy sobie trzymać drugiej połówki w złotej klatce. Mamy swoje pasje, znajomych i akceptujemy wyjścia solo i spędzanie czasu nie tylko trzymając się kurczowo siebie nawzajem. Odrobina tęsknoty i resetu działa prawdziwe cuda.
2. Na spontanie - czasem...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Sylwia M 21.05.2019 12:36
Czytelniczka

Kiedy codzienność sprawia, że miłość i namiętność gaśnie, trzeba szybko działać. Musimy sobie przypomnieć, co robiliśmy przed związkiem, co lubimy i jakie mamy hobby. Jeżeli partner nie chce uczestniczyć w naszych rozrywkach, bierzemy wszystko w swoje ręce. Idziemy na tańce, na plotki z koleżankami, na kurs samoobrony, korzystajmy same z wielu atrakcji. Po pewnym czasie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
anin 21.05.2019 14:01
Czytelniczka

Jesteśmy z mężem prawie sześć lat po ślubie. Rutyna nie dopada nas wcale, za sprawą głównie dzieci, które mają tak szalone pomysły, że pilnując ich w żaden sposób nie można się nudzić. Czasem trzeba z jednym posiedzieć jak odwiedza toaletę, wychodzisz, stajesz jak wryta - drugi w tym czasie zdążył pomalować ścianę mazakami. Więc szorujesz te ściany, aż do momentu kiedy...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Nygusia28 21.05.2019 14:08
Czytelniczka

Po 18 latach nauczyliśmy się siebie. Znamy swoje zwyczaje i upodobania. Nigdy nawet nie pomyślałam że w nasze życie wkradła się rutyna bo jej po prostu nie ma. Nasz związek ewoluuje.
Generalnie mamy bardzo dużo pracy bo oprócz tej zawodowej, do której każde z nas chodzi od poniedziałku do piątku, to jeszcze mamy wspólną działalność gospodarczą, którą traktujemy jak pasję....

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
TylkoSkończęRozdział 21.05.2019 14:09
Czytelniczka

Babsztyl Rutyna to taka cwana zołza, która ma mnóstwo kreacji: sukienkę monotonii, kapelusz powtarzalności, skarpety braku chęci ryzyka, szelki konwenansów i galoty nudy. Generalnie Rutyna zła nie jest, gorzej, jeśli jej wizyta się przedłuża niczym wizytacja teściowej;) wówczas trzeba zasadzić jej delikatnego kopa w poślady - czyli? PSIKUSY!=) To właśnie drobne psoty...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
bajer82 21.05.2019 19:31
Czytelnik

„Łączy nas wiele, nie dzieli nic” – bajka, bajka i jeszcze raz bajka. Nie ma związków idealnych. Nie ma małżeństw, które się nie kłócą. Nie ma dwójki ludzi, którzy samą jedynie miłością potrafią wypełnić wspólne życie. Trzeba sobie życie urozmaicać, trzeba je ciągle koloryzować, a do miłości cały czas dorzucać niezbędnego paliwa. Jak my to robimy, że w swoich oczach wciąż...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
darko11 21.05.2019 22:16
Czytelnik

najprostszym rozwiązaniem w związku jest wręczenie kobiecie grubego pliku pieniędzy wtedy rutyna znika nawet w łóżku - z zaznaczeniem że przy łóżkowych sprawach trzeba dodatkowo pieniądze rozsypać na prześcieradle przed ... (no wiecie)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 21.05.2019 23:59
Administrator

Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 22.05.2019 12:06
Administrator

Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

halka
Inka
Krystyna
Seconde
TylkoSkończęRozdział

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Reklama
zgłoś błąd