forum Oficjalne Konkursy

Ogrodnik-pasjonat na tropie przestępców - wygraj książkę „Śledztwo od kuchni czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z podtekstem kulinarnym)".

LubimyCzytać
utworzył 22.11.2018 o 11:24

Na zamku w Pieskowej Skale znaleziono ciało młodej kobiety. Czy to morderstwo? Kto zabił? Odpowiedź nie będzie łatwa… Gdy policyjne dochodzenie nie przynosi efektów, na scenę wkracza Herkules Poirot w spódnicy, panna Marple Ojcowskiego Parku Naro-dowego – wdowa po aptekarzu ze Skały, Karolina Morawiecka we własnej osobie! Ufna w swoją intuicję i przekonana, że nic się przed nią nie ukryje, przystępuje do działania. W śledztwie pomogą jej sztuka kulinarna, zakonnica o feministycznych poglądach, pies, a także znajomość pewnej powieści. Karolina Morawiecka (autorka) zaprasza do rozwikłania zagadki kryminalnej wspólnie z Karoliną Morawiecką (bohaterką)!

Karolinie Morawieckiej, wdowie po aptekarzu, pomaga w śledztwie jej sztuka kulinarna. Jaka umiejętność, niepowiązana bezpośrednio z tropieniem przestępców, mogłaby Wam pomóc w prowadzeniu dochodzenia razem z bohaterką? Pielęgnacja roślin? Znajomość tajników motoryzacji? Nie zapomnijcie uzasadnić swojego wyboru.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Śledztwo od kuchni czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z podtekstem kulinarnym) - Jacek Skowroński
Śledztwo od kuchni czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z podtekstem kulinarnym)

Autor : Karolina Morawiecka

Na zamku w Pieskowej Skale znaleziono ciało młodej kobiety. Czy to morderstwo? Kto zabił? Odpowiedź nie będzie łatwa… Gdy policyjne dochodzenie nie przynosi efektów, na scenę wkracza Herkules Poirot w spódnicy, panna Marple Ojcowskiego Parku Naro-dowego – wdowa po aptekarzu ze Skały, Karolina Morawiecka we własnej osobie! Ufna w swoją intuicję i przekonana, że nic się przed nią nie ukryje, przystępuje do działania. W śledztwie pomogą jej sztuka kulinarna, zakonnica o feministycznych poglądach, pies, a także znajomość pewnej powieści. Karolina Morawiecka (autorka) zaprasza do rozwi-kłania zagadki kryminalnej wspólnie z Karoliną Morawiecką (bohaterką)!

Regulamin
  • Konkurs trwa 26 listopada do 3 grudnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Lira. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [41]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
Wiesia 01.12.2018 17:13
Czytelniczka

Myślę,że w tropieniu mordercy przydadzą się zdolności aktorskie. Nieraz trzeba inscenizować jakieś sytuacje w celu zdobycia informacji, udawać kogoś innego (niejednokrotnie w przebraniu) i nie dać odczuć przestępcy, że jesteśmy na jego tropie. Przyjaciółka z takimi zdolnościami bardzo by się bohaterce przydała w trakcie prowadzenia śledztwa.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
angelina73 01.12.2018 22:19
Czytelniczka

Wszak diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety...Tak więc znajomość szlifów jubilerskich i historia biżuterii to jest to...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Bolanren 02.12.2018 19:01
Czytelnik

Wróżka Alina prawdę ci powie! Jak nie powie to przynajmniej wyczyta wszystko z twojej... twarzy. Tak na prawdę te wszystkie "magiczne sztuczki", których używam codziennie w swoim Gabinecie Wiedźmy, to zwyczajna inteligencja emocjonalna, połączona z moim zawodem- psycholog. Przede mną nie ukryjesz żadnej tajemnicy. Nerwowe drgnięcie kącika ust, pogłaskanie się po karku,...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Iwa_90 03.12.2018 08:57
Czytelniczka

Tropienie przestępców to nie jest łatwa sprawa. Do tego potrzebna jest duża spostrzegawczość, analityczny umysł oraz szereg innych umiejętności na pozór nie związanych z tropieniem. Myślę, że wiedza na temat chorób, ich leczenia, znajomość leków mogłaby się przydać w czasie takiego śledztwa, a czasem nawet przyczynić się do schwytania sprawcy.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Artur 03.12.2018 10:05
Czytelnik

Jako specjalista od napraw wszelakich i prac wykończeniowych mógłbym pomóc w odnajdywaniu najdrobniejszych detali mogących pomóc w śledztwie. Dlaczego? Otóż od razu po wejściu to pomieszczenia rzucają mi sięw oczy wszelkie niedociągnięcia. Nierówna fuga, źle ułożony wzór terakoty, farba na okiennicach... Czy to nie idealna spostrzegawczość dla detektywa? Nie przegapiłbym...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Makiwarrior 03.12.2018 11:35
Czytelnik

Swoją pracę inżynierską pisałem o algorytmach wyszukiwania wzorca w tekście. Znam się też na systemach zarządzenia bazami danych. Potrafię znaleźć wszystko i o wszystkich lepiej niż Google i Facebook. Gdy tylko bohaterce zabraknie informacji, utknie w martwym punkcie, zapędzi się w kozi róg lub będzie miała pustkę w głowie, wtedy wkroczę ja. Usystematyzuje zebrane dane,...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
malamii 03.12.2018 11:48
Czytelnik

Ach, to proste! W moim przypadku będzie to malowanie paznokci. Rzeczą powszechnie wiadomą jest, że manicure rozwija u człowieka podzielność uwagi do najwyższego stopnia. Dlatego, że przecież nikt po prostu tylko nie maluje paznokci gdyż zanudziłby się na śmierć. W tym czasie można słuchać muzyki lub audiobooka, oglądać serial, popijać ciepłą herbatę, a jednocześnie trzeba...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Magdalena 03.12.2018 15:22
Czytelniczka

Ja potrafię marzyć i śnić. W tym jestem najlepsza. Bujam w obłokach, gdy idę, jadę, pracuję i się nudzę. Ciągle coś sobie wyobrażam, coś zmieniam. Sprawiam, że mój świat staje się nieco ciekawszy i mniej nudny. A wyobraźnia moja wciąż rośnie, rozszerza się niczym wszechświat.

Raczej oczywiste, że ta niby przeszkadzająca w życiu umiejętność ("czy Ty mnie w ogóle słuchasz? -...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
LubimyCzytać 03.12.2018 23:59
Administrator

Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 04.12.2018 12:18
Administrator

Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

Tina
1985natalia
bajer82
Bolanren
Makiwarrior

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Reklama
zgłoś błąd