forum Oficjalne Konkursy

O miejskiej legendzie - wygraj książkę „Nie odpuszczaj".

LubimyCzytać
utworzył 10.10.2018 o 14:02

Małe miasto. Jedna tragiczna noc. I wielka tajemnica, która przetrwała lata. Przed laty, jeszcze w szkole średniej, detektyw Napoleon „Nap” Dumas stracił brata. Leo i jego dziewczyna Diana zostali znalezieni martwi na torach kolejowych. W tym samym czasie zniknęła bez śladu również Maura, którą Nap uważał za miłość swojego życia. Kiedy po latach od zaginięcia Maury śledczy znajdują jej odciski palców w samochodzie należącym do podejrzanego o morderstwo, Nap rozpoczyna gorączkowe śledztwo. Zamiast odpowiedzi natrafia jednak na kolejne niewiadome. Okazuje się, że nie wiedział nic ani o kobiecie, którą kochał, ani o przyjaciołach z dzieciństwa, ani o opuszczonej bazie wojskowej, w pobliżu której dorastał, a przede wszystkim – nie wiedział nic o Leo i Dianie, których śmierć jest o wiele bardziej mroczna i przerażająca, niż kiedykolwiek mógłby sobie wyobrazić.

Harlan Coben tworząc nową powieść zainspirował się dwiema miejskimi legendami krążącymi w miasteczku, w którym się wychowywał. Czy w miejscach, z których pochodzicie, też wśród mieszkańców pewne historie żyją swoim życiem? Wcielcie się w dziennikarzy opisujących miejscową legendę w rubryce kryminalnej. W artykule wykorzystajcie tytuł książki.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Nie odpuszczaj - Jacek Skowroński
Nie odpuszczaj

Autor : Harlan Coben

Małe miasto. Jedna tragiczna noc. I wielka tajemnica, która przetrwała lata. Przed laty, jeszcze w szkole średniej, detektyw Napoleon „Nap” Dumas stracił brata. Leo i jego dziewczyna Diana zostali znalezieni martwi na torach kolejowych. W tym samym czasie zniknęła bez śladu również Maura, którą Nap uważał za miłość swojego życia. Kiedy po latach od zaginięcia Maury śledczy znajdują jej odciski palców w samochodzie należącym do podejrzanego o morderstwo, Nap rozpoczyna gorączkowe śledztwo. Zamiast odpowiedzi natrafia jednak na kolejne niewiadome. Okazuje się, że nie wiedział nic ani o kobiecie, którą kochał, ani o przyjaciołach z dzieciństwa, ani o opuszczonej bazie wojskowej, w pobliżu której dorastał, a przede wszystkim – nie wiedział nic o Leo i Dianie, których śmierć jest o wiele bardziej mroczna i przerażająca, niż kiedykolwiek mógłby sobie wyobrazić. Fałszywe tożsamości, mroczne rodzinne sekrety i tajemnicze spiski – czyli wszystko to, za co czytelnicy kochają mistrza thrillerów – Harlana Cobena!

Regulamin
  • Konkurs trwa od 10 października do 17 października włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - wydawnictwu Albatros. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [41]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
konto usunięte
17.10.2018 13:10
Czytelnik

Użytkownik wypowiedzi usunął konto

Artur 17.10.2018 14:30
Czytelnik

Tajemnicze światła, ogniska w środku lasu, błądzący wędrowcy. Co kryje się w lasach Ojcowskiego Parku Narodowego?
Historię o płonących ogniskach po raz pierwszy przekazał mi mój ojciec niemal 20 la temu. Jeszcze jako uczeń wracał z Pieskowej Skały do domu przez gęste lasy i jego wzrok przykuły 3 płonące ogniska, które w pewnym momencie rozbłysły pośród drzew. Co istotne -...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Lilijka89 17.10.2018 16:28
Czytelnik

Czy mściwa mamuśka istnieje naprawdę?
Z pewnością każdy mieszkaniec naszego miasteczka słyszał opowieści o duchu oszalałej z rozpaczy mamuśce, który nawiedza las, by szukać zemsty. Większość z nas nie wierzy, w opowiadaną od pięćdziesięciu lat historię o duchu zrozpaczonej kobiety. Ale czy słusznie?
Ponad pięćdziesiąt lat temu grupka młodych mężczyzn, wybrała się do lasu...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Gosia 17.10.2018 21:27
Czytelnik

Na uboczu wioski mieszkała samotna kobieta, która była już w podeszłym wieku wszyscy słyszeli krążącą legendę dotyczącą jej magicznych mocy. Młode małżeństwa starające się o potomstwo, które mają z tym problemy i długi im nie wychodzi przychodzą do niej. Ona przygotowuje napar, który oboje powinni pić przez cały miesiąc rano i wieczorem.
Metoda ponoć skutkuje i młode...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
kasia2006222 17.10.2018 22:00
Czytelnik

Pozornie spokojna, mała wioska w sercu podkarpacia kryje w sobie legendę przekazywaną od kilku pokoleń. Wieś kiedyś należała do hrabskiego rodu po którym pozostały tu namacalne ślady w postaci zabytkowego pałącu, budynków gospodarczych i spichlerza, któy kryje w sobie mroczną tajemnicę. Tu bowiem hrabia przyłapał swoją małżonkę na zdradzie... Tu miejsce miała tragedia,...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Nemezis 17.10.2018 23:07
Czytelniczka

Niedawno otrzymaliśmy informację o niepokojącym zjawisku. W północno-zachodniej części naszego miasta znajduje się gęsty las. Przebiega tam rzadko uczęszczana droga. Ze względu na brak oświetlenia i wynikającą z tego słabą widoczność w nocy, wiele lat temu doszło tam do wypadku. Nieodpowiedzialny kierowca, jadąc ze zbyt dużą prędkością, potrącił młodą dziewczynę, która...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
LubimyCzytać 17.10.2018 23:59
Administrator

Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 24.10.2018 12:21
Administrator

Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

Meekhanka
Wojciech
Mael
Irene Adler
Artur

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Meekhanka 24.10.2018 13:24
Czytelnik

Super :) Dziękuję! I oczywiście składam gratulacje pozostałym zwycięzcom :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Artur 24.10.2018 13:42
Czytelnik

Dziękuję bardzo

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Wojciech 24.10.2018 19:53
Czytelnik

Bardzo mi miło. Dziękuję i gratuluję pozostałym zwycięzcom.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Reklama
zgłoś błąd