Najnowsze artykuły
Artykuły
Pisarki i pisarze rezygnują z nominacji w konkursie Grand Press. Dlaczego?Ewa Cieślik1Artykuły
„Dzienniki gwiazdowe” Lema w gwiazdorskiej obsadzie i kosmicznej realizacji AudiotekiEwa Cieślik1Artykuły
„Zbójeckie nasienie”, czyli jak pisać o ciężkich czasach. Wywiad z Marcinem SzczygielskimRemigiusz Koziński1Artykuły
Film o smoku, kolejny rekord „Chłopów”, ekranizacja dziecięcej klasyki i serial, o który walczą faniAnna Sierant2
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Joanna Aleksandra Jakubik

2
10,0/10
Autorka tomików poetyckich, książek dla dzieci, oraz teczek edukacyjnych dla szkół i przedszkoli. Prowadzi bajkowe spotkania z dziećmi w bibliotekach i przedszkolach Współ-autorka kilkunastu antologii. Pisze także opowiadania. Laureatka wielu konkursów. Jest członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich oraz Klubów Literackich. Prowadzi Firmę Wydawniczą.https://www.facebook.com/PRINT-LAND-188037614647095
10,0/10średnia ocena książek autora
2 przeczytało książki autora
0 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraNajnowsze opinie o książkach autora
W POGONI ZA JUTREM Joanna Aleksandra Jakubik 
10,0

Kilka słów refleksji po lekturze Twojego zbioru "W pogoni za jutrem"
Wydawać by się mogło, że dzisiejszy poeta wkraczający w światy przyrody, krajobrazów, sennych, czasem mrocznych, czasem słonecznych pejzaży to samobójca. Wszak są to scenografie wyświechtane, ograne, epigońskie w każdym calu. A tu przychodzi taka "Soroka" (Joanna) i krocząc, balansując na granicy kiczu wyciska z tych krajobrazów i pejzaży nowe koloryty. One nie przytłaczają tych starych, wyświechtanych, one się z nimi bratają i pozostając z nimi w harmonii dopełniają o przesłanie zaskakująco nowe, mądre, aktualne.
Wiersze ze zbioru „W pogoni za jutrem” prezentują wysoką klasę w kwestii formy, ale do tego Autorka już swoich czytelników przyzwyczaiła. Tytuł zapowiada, że będzie refleksyjnie, z nienachalną, acz niebanalną zadumą nad przemijaniem - i jest. Malowniczość kreowanych pejzaży okraszona subtelnym humorem sprawiają, że wiersze są strawą duchową łatwą do przełknięcia. A smakują niemal wszystkie, trudno je różnicować na lepsze i gorsze.
Autor recenzji:: Tadeusz Solecki