Pan Tadeusz XIII Księga (noc poślubna Tadeusza i Zosi)

Aleksander Fredro Wydawnictwo: Virtualo Seria: Kolekcja Literatury Klasycznej satyra
Virtualo
satyra
Kolekcja Literatury Klasycznej

Czysta erotyka, występują wulgaryzmy ale i momentami komizm
Przeczytałam bo byłam ciekawa jak współgra opis stosunku napisany wierszem.
No, parsknęłam kilka razy ze śmiechu, bo nie wyobrażalam sobie takich sformułowań w takim poważnym charakterze dzieła, jak Pan Tadeusz (już sam fakt że jest napisany wierszem stanowi dla mnie swego rodzaju powagę utworu)

Znacznie ciekawsza historia Tadeusza i Zosi niż ta w pierwszych 12 księgach.

Mam już swoje lata, a nie słyszałam o XIII księdze (a może już nie pamiętam ;) ).
Dla odstresowania :)

Przez każde pokolenie niesie się echo o "XIII księdze", której treść budzi ciekawość u wielu osób, szczególnie młodych i przerabiających "Pana Tadeusza" jako lekturę szkolną. Pamiętam, gdy byłem uczniem, to jej fragmenty krążyły wśród moich rówieśników.

"XIII księga" jest króciutka. Autor przedstawia sytuację poetycko i z humorem, używając przy tym wulgaryzmów. Poemacik...

XIII księga jest dużo lepsza niż pierwsze 12. A. Miciewicza

Niby miejscami niski humor, ale pióro jakby lżejsze, niż u Mickiewicza.

1932

Rewelacja! :D Erotyk, owszem, ale nader humorystyczny i nie przesadnie wulgarny. Już dość długo na tym świecie żyję, ale wstyd się przyznać, nie wiedziałam, ze istnieje XIII księga "Pana Tadeusza". :P I to w jeszcze jakim wydaniu! Chwała autorowi za ten iście szatański w swej przewrotności pomysł. Dodaje ludzkiego kolorytu postaciom Zosi i Tadeusza, których zresztą najmniej...

Zabawne, część 13 wpasowuje się doskonale! I tematyka i lekkość pióra łączą się idealnie z całością utworu. Momentami obsceniczna, jednak nade wszystko rozrywka pierwszej klasy. Najlepiej jednak czyta się tego typu twórczość we własnym, zaufanym gronie (nie umiem powiedzieć, kto się świadomie podejmie czytania tego na głos, dlatego najlepiej dać to osobie, która nie do...

Polecam przeczytać przed "Panem Tadeuszem", daje nadzieję na dobrą lekturę.

Prawdziwy majstersztyk. Bogactwo słownictwa i utrzymanie konwencji utworu.

• 2019
  • 2014