Najnowsze artykuły
Artykuły
Film o smoku, kolejny rekord „Chłopów”, ekranizacja dziecięcej klasyki i serial, o który walczą faniLubimyCzytać1Artykuły
„Fałszywe intencje” – weź udział w akcji recenzenckiej i wygraj thriller Mike'a OmeraLubimyCzytać1Artykuły
Świąteczny prezentownik, czyli pomysł na prezent. Literatura młodzieżowa i dziecięcaLubimyCzytać3Artykuły
Rozwiń dziecięcą wyobraźnię dzięki mocy opowiadania historii. Poznaj aplikację ReadmioLubimyCzytać3
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Anna Liberadzka

1
7,5/10
Pisze książki: zdrowie, medycyna
Mgr Anna Liberadzka - psycholog, od 2007 roku członek Stowarzyszenia Osób Chorujących Psychicznie „Otwórzcie Drzwi", którego przez kilka lat była wiceprezesem, obecnie pracownik Pracowni Psychoterapii i Badań nad Psychozami Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej. Autorka i koordynatorka grantów związanych z edukacją społeczną na rzecz walki z piętnem osób chorujących psychicznie oraz autorka artykułów poświęconych kwestiom zdrowienia z choroby psychicznej, a także sytuacji osób chorujących psychicznie w Polsce. Zainteresowania badawcze: skuteczność edukacji o piętnie, jakość opieki psychiatrycznej, procesy zdrowienia z choroby psychicznej.
7,5/10średnia ocena książek autora
2 przeczytało książki autora
15 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma

2015
Umacnianie i zdrowienie. Dać nadzieję
Andrzej Cechnicki, Anna Liberadzka
7,5 z 2 ocen
18 czytelników 1 opinia
2015
Najnowsze opinie o książkach autora
Umacnianie i zdrowienie. Dać nadzieję Andrzej Cechnicki 
7,5

"Umacnianie i zdrowienie. Dać nadzieję" to pozycja pod redakcją psychiatry Andrzeja Cechnickiego i psycholożki Anny Liberadzkiej, w całości poświęcona schizofrenii. Wydana została przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest to zbiór krótkich form, napisanych przez głównych autorów książki: pacjentów i członków ich rodzin, lekarzy, terapeutów. Wiele wypowiedzi było wcześniej publikowanych na łamach czasopisma "Dla Nas" (dostępnego również w wersji elektronicznej, tworzonego przez środowisko krakowskie). Książka ta to rzecz bardzo cenna, szczególnie wtedy, kiedy początek choroby ma charakter gwałtowny, a my o jej etiologii, przebiegu, leczeniu, nie wiemy nic lub prawie nic. A dla cierpiących przewlekle może być cenną wskazówką, co robić, by dalej żyć godnie. Książkę polecam pacjentom, rodzinom chorych, psychiatrom i terapeutom. Warto przeczytać.