Zadaj pytanie Remigiuszowi Mrozowi

LubimyCzytać
20.03.2015

O sobie pisze, że jest zwyczajnym facetem, który dziennie musi napisać 10-15 stron i tygodniowo wybiegać jakieś 50 km, by czuć się komfortowo. Jego modus operandi wygląda tak: wstaje rano, robi yerbę, a potem czyta wszystko to, co napisał zeszłego dnia. Codziennie zasiada do pisania i wynurza się po kilku godzinach. Poza tym jest doktorantem w Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego i autorem kilku publikacji naukowych. Jego debiut literacki to Wieża milczenia. Na jego (opublikowany) dorobek składają się w tej chwili powieści: Turkusowe szale, cykl ParabellumChór zapomnianych głosów i najnowsza Kasacja

Od dziś do 26 marca czekamy na propozycje pytań do Remigiusza Mroza. Najciekawsze przekażemy autorowi, a odpowiedzi opublikujemy w serwisie. Najlepsze pytania nagrodzimy – 5 osób otrzyma najnowszą książkę Remigiusza Mroza Kasacja.

Nagrody ufundowało wydawnictwo Czwarta Strona.

Pytania zadawajcie jako komentarze w tej dyskusji.

Reklama

komentarze [36]

Sortuj:
2668
4
13.04.2015 12:15

Odpowiedzi autora możecie przeczytać tutaj: http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/rozmowy/5410/remigiusz-mroz-odpowiedzial...


2668
4
27.03.2015 15:28

Dziękujemy za wszystkie propozycje pytań. Najciekawsze prześlemy do autora.


104
33
26.03.2015 09:31

Co motywuje Pana do pisania? Może jest jakieś szczególne miejsce w którym Pan zasiada i po prostu słowa przelewa na papier?


940
5
26.03.2015 09:25

Skąd i w jakich momentach rodzi się u PANA pomysl na książkę i wątki w niej;;;


131
4
25.03.2015 11:01

Do jakiego domu w Hogwarcie Pan należy? :)


50
22
22.03.2015 20:38

1.Czy początki pisania książek są bardzo trudne .?
2.Jaki cel towarzyszy akcji kurs pisania na LC, boi sie pan przyszłej konkurencji .?
3.Czy planuje Pan na poważnie jakąś dłuższą serię z Chyłką i Oryńskim.?


285
32
22.03.2015 20:25

Książka, która coś odmieniła w Pana życiu, zmusiła do refleksji?


323
17
22.03.2015 19:41

Czy ma Pan pewien pomysł na książkę ale boi się, nie ma odwagi by przelać to na papier? Bądź nie wie jak za to zabrać i z której strony ugryźć? A może każdy pomysł jest następną książką? Ile takich "projektów" leży w szufladce "czekam na lepsze czasy"?


317
54
22.03.2015 19:24

Co ostatecznie spowodowało, że postanowił Pan się zająć pisaniem zawodowo i z niego żyć, oraz na jakim etapie życia Pan się wtedy znajdował ?


205
0
22.03.2015 15:11

1. Jak Pan wytrzymuje nigdy nieopuszczający Pana mróz?
2. A tak na poważnie… Kiedy zdał Pan sobie sprawę, że chce być pisarzem (głównie pisarzem), a nie kimś innym i jak przyjęli to najbliżsi? (Wspierali, czy próbowali odwieść od pomysłu?)
3. Jest Pan autorem kursu pisania z LC, a czy sam Pan korzystał z jakiegoś „poradnika”?


zgłoś błąd