Artyści mówią... na lubimyczytać.pl!

Pod patronatem LC ukazał się audiobook "Artyści mówią. Wywiady z mistrzami malarstwa". To nagranie rozmów, jakie z najwybitniejszymi polskimi artystami prowadziła Elżbieta Dzikowska. Od 13 marca będzie ich można u nas posłuchać.

"Zależało mi, aby opowiadali o sobie – o swoich obrazach, swoich obsesjach, swoich sukcesach, ale i o tym, co się nie udało, co nie sprostało ich własnym marzeniom. O dużych pieniądzach, ale i niespełnieniu. Wreszcie o swoich wizjach, intensywnie zmysłowych doznaniach tego czegoś ulotnego, na co właściwie brak słów, co można tylko… namalować." - mówi Elżbieta Dzikowska, która zebrała w tomie rozmowy m.in. ze Zdzisławem Beksińskim, Stanisławem Fijałkowskim, Jerzym Nowosielskim czy Romanem Opałką. Wśród rozmówców Dzikowskiej znalazło się dwudziestu pięciu czołowych polskich artystów - plastyków.

Rozmowy zamieszczone w albumie powstawały na przestrzeni wielu lat. Niektórzy malarze już odeszli. Ich wypowiedzi stały się niepowtarzalnym dokumentem, pejzażem mentalnym, a także, co może najważniejsze, bezpruderyjną manifestacją artystycznych postaw. Wybór twórców, reprezentujących różne kierunki i pokolenia, jest subiektywny. Obiektywna pozostaje jedynie wartość samych dzieł. Dzieł cieszących się międzynarodowym uznaniem. Współczesne malarstwo polskie jest bez wątpienia kontrowersyjne. I bez wątpienia ciekawe.

Od 13 marca co tydzień będziemy publikować jedną z rozmów w wersji audio. Nagraniom towarzyszyć będą próbki malarstwa danego artysty. Będzie też możliwość wygrania książek i audiobooków "Artyści mówią".

"Artyści mówią. Wywiady z mistrzami malarstwa" to pierwszy z tomów rozmów z artystami opublikowany przez Rosikon Press. W serii, w wersji papierowej ukazały się ponadto "Wywiady z mistrzami grafiki" Elżbiety Dzikowskiej i "Wywiady z mistrzami fotografii" Hanny Marii Gizy. Książki są dostępne również w aplikacji na iPada. Wydawca zapowiada wprowadzenie wszystkich tomów w wersji audio.

Partnerami projektu "Artyści mówią" na LC są Wydawnictwo Rosikon Press oraz Audioteka.pl.

Więcej o serii na stronie www.artyscimowia.pl.


Reklama

komentarze [3]

Sortuj:
315
17
09.03.2012 22:56

Obrazy w wersji audio? Właściwie dlaczego nie, to świetny pomysł! szczególnie, gdyby opowiadali o nich sami artyści. Ja bym chętnie posłuchał!
Cykl zapowiada się całkiem fajnie! nawet szukałem tej aplikacji, ale na androida chyba nie ma :/


131
0
09.03.2012 17:22

Ach! Czy zamieszczono też ich obrazy w wersji audio? ;-P

Jestem paskudną kinestetyczką, nie lubię audiobooków.


2801
4
09.03.2012 16:35

Zapraszamy do dyskusji na temat "Artyści mówią... na lubimyczytać.pl!"

http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/621/artysci-mowia-na-lubimyczytac-pl


zgłoś błąd