rozwiń zwiń

Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!” 2015

LubimyCzytać LubimyCzytać
17.09.2015

Już po raz piąty zapraszamy na intensywny literacki tydzień, podczas którego wszyscy częstochowscy miłośnicy dobrej lektury spotykają się na Festiwalu „Czytaj!”. Od 21 do 27 września w wielu zakątkach miasta, będą czekać na nich bardzo różne, często nieoczywiste, imprezy czytelnicze.

Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!” 2015

Będzie można wysłuchać i obejrzeć intermedialną wariację na temat Guguł Wioletty Grzegorzewskiej, zagrać w kryminalną grę miejską, zaglądać artystom przez ramię w czytelni szkicowników, poćwiczyć typografię na warsztatach z Janem Bajtlikiem i zrobić swoją własną półkę na książki z kolektywem Wióry Lecą. Miłośnicy książek w kinie będą mogli zobaczyć "Legendę Kaspara Hausera" Davide'a Manuli oraz „Kongres” Ari Folmana, natomiast fanów teatru na pewno ucieszy nowa sztuka Dariusza Sosińskiego.

Muzyczną wisienką na torcie będą AsiMina grająca haiku, muzyczno-wizualny duet Sikorski&Pukocz, Krzychu Niedźwiecki na „Wakacjach z duchami” i Marcin Świetlicki z zespołem „Najprzyjemniejsi”. Oczywiście nie zabraknie również wspólnego czytania, wymiany książki i klasycznych spotkań autorskich (z Łukaszem Orbitowskim, Filipem Springerem, Jakubem Żulczykiem, Maciejem Parowskim, Ziemowitem Szczerkiem oraz Magdaleną Tulli). Najważniejsza przy tym wszystkim jednak będzie zabawa. Bo książki otwierają wiele drzwi, dają wiele możliwości, trzeba tylko złapać okazję.

Festiwal „Czytaj!” łączy bardzo różne spojrzenia na literaturę, łączy różne środowiska, które wspólnie tworzą wyjątkowe święto książki w Częstochowie. Szczegóły imprezy można śledzić na profilu fb: facebook.com/czytaj oraz na stronie: festiwalczytaj.pl.

Program festiwalu dostępny pod linkiem: http://www.festiwalczytaj.pl/index.php?czytaj=1&rok=2015

Lubimyczytać.pl jest patronem medialnym festiwalu "Czytaj!".


komentarze [2]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
lapsus 17.09.2015 22:13
Oficjalny recenzent

Zapraszamy do Częstochowy!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 17.09.2015 09:53
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post