Nagroda za Tłumaczenie Literackie 2011

LubimyCzytać
01.02.2012

Instytut Cervantesa w Krakowie ogłasza kolejną, dziewiątą edycję konkursu na najlepsze tłumaczenie literackie z dowolnego z urzędowych języków Hiszpanii i krajów hiszpańskojęzycznych na język polski.

Podobnie jak w latach ubiegłych, do konkursu mogą być zgłaszane przekłady opublikowane w roku poprzedzającym, czyli 2011. Nagroda Instytutu Cervantesa w Polsce za Tłumaczenie Literackie 2011 roku zostanie przyznana przy okazji Międzynarodowego Dnia Książki w Krakowie.

Do Nagrody pretendować mogą tłumaczenia literackie (prozy, poezji, sztuk teatralnych i esejów) wydane w roku 2011 przez polskie wydawnictwa i nadal będące w sprzedaży, z wyjątkiem wznowień. Przy ocenie dzieła brana będzie pod uwagę jedynie jakość pracy tłumaczeniowej.
3. Kandydatury do Nagrody mogą być przedstawiane przez:
a. wydawnictwa, które wydały owe tłumaczenia,
b. samych tłumaczy wydanych dzieł,
c. wydziały szkół wyższych,
d. członków jury Nagrody.

Instytut prosi o nadsyłanie kandydatur do 27-ego lutego b.r. na adres Instytutu Cervantesa w Krakowie (ul. Kanonicza 12, 31-002 Kraków), wraz z krótkim uzasadnieniem i sześcioma egzemplarzami książki. Ze względów organizacyjnych, prosimy również o uprzednie zgłoszenie kandydatur na adres e-mail cracovia@cervantes.pl (temat wiadomości: premio de traducción 2011).

Więcej szczegółów oraz regulamin Nagrody na stronie www.cracovia.cervantes.es

Reklama

komentarze [1]

Sortuj:
2785
4
02.02.2012 10:22

Zapraszamy do dyskusji na temat "Nagroda za Tłumaczenie Literackie 2011"


zgłoś błąd