Poluj na kody… i czytaj za darmo. Startuje akcja Czytaj KRK!
Nie wyobrażamy sobie lata bez słońca, opalania i szumu fal, ale czym byłyby wymarzone wakacje bez dobrej lektury? Oto doskonała propozycja dla wszystkich, którzy kochają czytać, ale w ich bagażu podręcznym zabrakło miejsca na opasłe tomiszcza.
Dzięki aplikacji mobilnej Czytaj KRK! czytelnicy będą mogli bezpłatne wypożyczyć e-bookowe nowości i bestsellery największych wydawnictw w kraju i korzystać z nich za pośrednictwem… własnego telefonu! W mieście, w górach czy na plaży – teraz najciekawsze książki będą zawsze pod ręką.
Zaplanowano trzy odsłony akcji - w sierpniu, październiku oraz na przełomie listopada i grudnia. W ramach każdej z edycji do czytelników trafi dziesięć różnych książek. Sierpniowa e-półka zapełni się hitami książkowymi takich autorów jak m.in. Ignacy Karpowicz, Stanisław Lem, Binyavanga Wainaina, Dmitry Glukhovsky czy Michelle Corasanti. Czytaj KRK! to przedsięwzięcie realizowane wspólnie przez Krakowskie Biuro Festiwalowe i Woblink, lidera wśród polskich platform e-bookowych.
To pierwsza taka akcja na świecie – stworzyliśmy aplikację mobilną i udostępniamy czytelnikom książki zupełnie nieodpłatnie. Nie są to lektury szkolne czy książki z domeny publicznej, ale bestsellery i nowości wydawnicze. Z wielką satysfakcją pragnę powiedzie, że nikt przed nami nie działał na taką skalę – mówi Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego Izabela Helbin.
Co zrobić, żeby czytać bezpłatne ksiażki? Wystarczy ściągnąć na swój telefon aplikację Czytaj KRK!, zeskanować kod z plakatu, citylightu czy innego nośnika i wypożyczać w całości dostępne e-booki, wśród których znajdą się przede wszystkim nowości i bestsellery największych wydawnictw w kraju. Darmową aplikację Czytaj KRK! znajdziecie w sklepach App Store i Google Play, a QR kodów szukajcie w Krakowie już od jutra!
Akcja ma formułę wypożyczalni książek elektronicznych, a więc jednorazowo czytelnicy mogą pobrać jeden tytuł, który będzie aktywny przez 30 dni. Po przeczytaniu książki można będzie ściągnąć kolejną pamiętając, że nowo ściągnięta pozycja zajmie miejsce tej poprzedniej. Każda z trzech tegorocznych odsłon akcji będzie oznaczała dziesięć kolejnych książkowych nowości.
W ramach sierpniowej edycji przeczytamy następujące książki:
Ości - Ignacy Karpowicz
Witajcie w Rosji - Dmitry Glukhovsky (książka pod patronatem LC)
Jony Ive - Leander Kahney
Kiedyś o tym miejscu napiszę - Binyavanga Wainaina
Drzewo migdałowe - Michelle Corasanti (książka pod patronatem LC)
Kongres futurologiczny - Stanisław Lem
I jak tu nie biegać - Beata Sadowska
Haiku. Haiku mistrzów - Ryszard Krynicki
Zamień chemię na jedzenie - Julita Bator
Czerwone krzesło - Andrzej Maleszka
Na stronie qr.miastoliteratury.pl można będzie znaleźć wszystkie informacje dotyczące akcji oraz listę dostępnych książek.
Czytaj KRK! jest rozwinięciem projektu realizowanego w 2013 r. pod nazwą Wirtualna Biblioteka Krakowa. Na przystankach komunikacji miejskiej w sześciu miastach Polski pojawiły się wtedy plakaty przypominające biblioteczki z książkami, umożliwiające po zeskanowaniu kodu QR pobranie darmowych fragmentów blisko 70 nowości i hitów wydawniczych. Bezprecedensowa akcja, mająca na celu promocję czytelnictwa z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, przyciągnęła uwagę największych ogólnopolskich mediów i czytelników, a darmowe fragmenty pobrano łącznie niemal 20 000 razy.
Lubimyczytać.pl jest patronem medialnym akcji Czytaj KRK!
komentarze [18]
"ości" przeczytane teraz czekam na kolejne kody, mam nadzieje że dziennik je wydrukuje bo inaczej to moje czytanie w tej akcji się skończy do Krakowa mam za daleko
Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten postPoniżej linki do książek.
Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcejUżyj http://www.qr-online.pl/. Wlej tam link do pozycji (bez tytułu), wygeneruj kod i zeskanuj aplikacją- Czytaj KRK!
I książkę można czytać przez 30 dni.
Kongres futurologiczny
http://qr.miastoliteratury.pl/index/811e006285
Magiczne drzewo. Czerwone krzesło
http://qr.miastoliteratury.pl/index/o4ds004879
Haiku. Haiku mistrzów
...
Dzięki wielkie
Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten postMają publikować QR-y wszystkich dostępnych w 1 edycji książek, jak na razie Ości:
Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten posthttp://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3525675,to-powiesc-najwyzszej-jakosci,id,t.html
Pani Katarzyno.
Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten postW imieniu tych, którzy z tego skorzystają (ja osobiście nie, ponieważ do czytania używam czytnika e-ink) bardzo dziękuję za pomoc.
Na starsze androidy nawet aplikacji nie ma, so close.
Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten posthttp://splay.pl/2013/10/29/krakow-miasto-literatury-darmowe-ebooki/
Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten posttu jest ten kod, ktory przenosi na strone. szkoda tylko, że nie pomysleli o użytkownikach telefonów z windowsem :(
Link jest do starej, zeszłorocznej edycji.
Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten postFaktycznie, sorry za wprowadzanie w błąd :(
Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten postWidzę, że raczej niechętnie LC odnosi się do mojej propozycji zamieszczenia kodu QR na swoich łamach, więc zapytanie kieruję do: użytkowników LC z Krakowa.
Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten postPomożecie tym, którzy chcą mieć dostęp do tych książek, a nie są z Krakowa? Wystarczy fotka kodu, którą zamieścicie w tym wątku i po problemie.
A jaki cel ma umieszczenie kodów na plakatach? Jeśli założeniem jest stworzenie ogólnodostępnej biblioteki z ebookami to niech będzie ona dostępna dla czytelników z całej Polski.
Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten postNiby spoko, ale czytanie na telefonie mija się z celem. E-booki wyłącznie na czytnik!
Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten postco to za textow polaczka analfabety?
Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten postOto doskonała propozycja dla wszystkich, którzy kochają czyta,
jakich kur** wszystkich tylko ci co som w kkw i czyta xd bosze co za kur***ski poziom textow
Skoro chętni do korzystania z tej darmowej biblioteczki są w całej Polsce, to czy nie można by zamieścić na stronie LC takiego QR kodu (który w Krakowie może zeskanować sobie każdy z plakatu)?
Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post