Czerwone krzesło

Okładka książki Czerwone krzesło
Andrzej Maleszka Wydawnictwo: Znak Cykl: Magiczne drzewo (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Magiczne drzewo (tom 1)
Znak
2009-08-31
2009-08-31
powieść młodzieżowa polska magiczne drzewo

Świetna historia i świetnie wykreowani bohaterowie, czytam ją po raz 4 i nadal jestem nią zachwycona.

Polecam przysiąść do tej książki, bo moim zdaniem jest warto.

Historia opowiada o rodzeństwie, które pewnego dnia napotkało się na czerwone krzesło. Do pewnego czasu wydawało im się ono normalne, lecz po pewnym czasie dowiadują się o nim pewnej rzeczy. Dowiadują się, że po zajęciu miejsca na tym krześle może ono spełniać życzenia....

Dużo magii :) plus bardzo pozytywne przesłanie. Latorośli się podoba, upomina się o kolejną część :)

Przyjemna i szybka książka... czyta się z przyjemnością:)

Przyjemna i szybka książka... czyta się z przyjemnością:)

Podobała mi się, ale bez szału. Dobra gdy chce się przeczytać coś lekkiego i humorystycznego. Polecam natomiast inny tom tej serii, który bardzo mi się podobał - "Olbrzym".

Lekka historyjka o trójce rodzeństwa z magicznym przedmiotem, który pomaga i czasami wpędza w kłopoty. Przy okazji poruszany jest ważny przekaz społeczny. Nie nachalnie, ale jednak. Początek popularnej serii książeczek.

#rece

Burza powaliła olbrzymi stary dąb. Było to magiczne drzewo . Ludzie zrobili z niego setki przedmiotów ,a każdy zachował cząstkę magicznej siły. Wśród nich było czerwone krzesło.
Fantastyczna przygoda,czerwone krzesełko spełniało życzenia tego którego na nim siedział. Główni bohaterowie odkrywają jego cudowne moce. Książka jest pełna zwariowanych przygód,humoru i magii. Autobus który zwariował ,most ze światła... Przeróżne przygody sprawiają że dziecięca wyobraźnia zostaje pobudzona i daje możliwości rozstrzygania wszystkich konsekwencji własnych życzeń,bowiem krzesełko spełniało wszystkie życzenia,zarówno te dobre jak i te złe....

#rece

Jest bardzo fajna. Szybko się ją czyta. Bardzo szybko wkręca i POLECAM!!!

Jest bardzo fajna. Szybko się ją czyta. Bardzo szybko wkręca i POLECAM!!!

Jedna z tych książek, do których moja córka nie ma ochoty wracać. Można przeczytać raz.

Ja wiem, że to książka dla dzieci, ale to nie znaczy, że powinna być napisana tak słabym językiem...
Miałam wrażenie że piszę przydługie, beznamiętne opowiadanie napisane przez gimnazjalistę, a nie książkę. Zdania nieskładne, wyobraźnia autora duża ale zamiast ograniczyć się do połowy pomysłów i jakoś je ze sobą ładnie zespoic to wszystko takie napackane... No nie, nie dobrze się to czyta.

Bardzo mi się podobała. Nie bez przyczyny napisałem "mi". Tym razem jakoś młodzież nie wyraziła zainteresowania, natomiast mnie książeczka pochłonęła bez reszty. Później opowiedziałem ją dzieciakom i stwierdzili, że jednak była fajna, ale ..... mam nie czytać jej ponownie. Poczytamy kolejny tom.