„Krzyk zagubionych serc”, nowa powieść Joanny Jax

LubimyCzytać LubimyCzytać
25.02.2020

Nowa powieść Joanny Jax „Krzyk zagubionych serc”, która jest drugim tomem cyklu „Prawda zapisana w popiołach”, ma premierę 25 lutego 2020 roku. Powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa Videograf, a dotychczasowe recenzje wskazują na to, że pozycja ta będzie kolejnym hitem, z którym warto się zapoznać. W dniu premiery powieść utrzymuje na portalu lubimyczytać.pl średnią ocenę 9,67.

„Krzyk zagubionych serc”, nowa powieść Joanny Jax

Kim jest Joanna Jax?

Joanna Jax (właśc. Joanna Jakubczak) to mieszkanka Olsztyna, która ukończyła Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Oprócz pisania powieści pasjonuje się malowaniem na szkle (unikatową techniką warstwową) oraz literaturą biograficzną i grafiką. Zajmuje się również copywritingiem i jest wolontariuszką Fundacji dla Rodaka.

Zadebiutowała w 2014 roku „Dziedzictwem von Becków”, które zachwyciło zarówno osoby, które na co dzień zajmują się recenzowaniem książek, jak i pozostałych czytelników. Kolejne powieści: „Długa droga do domu” (2015) i „Piętno von Becków” (2016) ugruntowały status Joanny Jax jako pisarki. Miłośnicy jej twórczości entuzjastycznie przyjęli książki „Syn zakonnicy” (2018) i „Białe róże z Petersburga” (2019), a także cykle powieściowe – sześć tomów „Zemsty i przebaczenia” (2018) oraz trylogie „Zanim nadejdzie jutro” (2018, 2019) i „Prawda zapisana w popiołach” (2019, 2020). Pod pseudonimem Patrycja May wydała humorystyczną powieść „Pamiętnik ze starej szafy” (2017, 2019).

O czym jest „Krzyk zagubionych serc”?

Trylogia Joanny Jax jest opowieścią o zwykłych ludziach, którzy po wojnie próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Różne przeżycia i inne spojrzenia na sytuację w Polsce na początku lat 60. sprawiają, że nawet przy rodzinnych stołach dochodzi do konfliktów. Zimna wojna się zaostrza, na świecie wrze, a Polacy próbują odnaleźć się w gomułkowskiej „małej stabilizacji”. Dla bohaterów nadszedł jednak czas, gdy życie zaczyna wystawiać rachunek za popełnione błędy. Niektórzy, szargani wyrzutami sumienia, starają się naprawić sytuację, innym los nie pozostawia wyboru. Jedynie najbliższe sercu osoby rozumieją motywy postępowania, a okoliczności często nie wydają się jednoznaczne. Mimo swoich wad i przewinień każdy z nich szuka oparcia w drugim człowieku i akceptacji. Czy uda się im wybrnąć z problemów, czy też przyjdzie im za swe występki płacić przez resztę życia?

Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością Joanny Jax, to serdecznie do tego zachęcamy. Jest to autorka, o której nie można zapomnieć, bo jej powieści dosłownie pochłaniają czytelnika. Ostrzegamy: kiedy zaczniecie przygodę z jej książkami, to już nie będziecie mogli przestać!

Artykuł sponsorowany


komentarze [3]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Luna 26.02.2020 11:29
Czytelnik

Cudnie :-)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Agnieszka Żelazna 26.02.2020 09:52
Czytelniczka

Wygrałam tą książkę na Facebooku i zamierzam wkrótce przeczytać,ale najpierw tom I. Na pewno ciężko będzie się oderwać

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 25.02.2020 13:50
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post