Syn zakonnicy

Patronat LC
Joanna Jax Wydawnictwo: Videograf literatura obyczajowa, romans
Videograf
adopcja literatura polska poszukiwanie prawdy relacje rodzinne rodzina zastępcza rozstanie samotność tajemnica zakazana miłość
literatura obyczajowa, romans

Oficjalne recenzje i

W życiu lepiej kierować się sercem niż rozumem

[ 16 ] Link do recenzji

„Ni­niej­sza książ­ka jest ‌fik­cją li­te­rac­ką, jed­nak­że ‌in­spi­ra­cją do ‌jej ‌na­pi­sa­nia sta­ła się praw­dzi­wa ‌hi­sto­ria czło­wie­ka, któ­ry ‌od pięt­na­stu lat pró­bu­je ‌od­zy­skać swo­ją praw­dzi­wą toż­sa­mość, ‌nie­ustan­nie ‌wal­cząc z sys­te­mem praw­nym ‌i po­tęż­ną in­sty­tu­cją ‌ko­ściel­ną.”- pisze Joanna Jax we wstępie Od autora.

Walka Jerzego...

Książka od której nie można się oderwać.

Na półkach: , , , ,

Piękna,a zarazem smutna opowieść o trudnej,niespełnionej miłości Polki Amelii i niemieckiego oficera Rudolfa.O trudnym wyborze i tajemnicy,która ciążyła przez całe jej życie.Książka fikcyjna ,ale inspirowana prawdziwą historią.Książka warta przeczytania.

Książka pokazuje jak przewrotne potrafi być życie. Dorosły 60-letni mężczyzna nagle dowiaduje się, że jego rodzina, w której żył całe życie tak naprawdę nie jest jego rodziną. Z drugiej strony za wszystkimi tymi decyzjami stoją niełatwe wybory.

Moja pierwsza książka Joanny Jax - dużo pozytywnych opinii, więc się skusiłam. Rzeczywiście, ciekawa książka z interesującą historią młodej dziewczyny, która decyduje się pójść do zakonu, a w trakcie swojego życia staje się osobą znaną i szanowaną dzięki swojej działalności na rzecz sierot. Jednocześnie jest to historia miłości do mężczyzny - ukochany Amelii był Niemcem,...

Dobrnęłam do końca i odkładam bez żalu.
Początkowo przeszkadzał mi brak płynności i poszatkowana konstrukcja, następnie wkurzało wyłuszczanie przez autorkę każdej oczywistości, drażnił sposób prowadzenia narracji i kreowania bohaterów... (pomyślałam: oj, przez te 400 stron będzie ciężko, dam radę?) Aż dotarłam do dzienników Amelii vel siostry Judyty, czyli części drugiej......

Przeczytałam książkę i jest mi smutno. Zastanawiam się nad sensem życia człowieka . Jak trudne każdy z nas musi podejmować decyzje i jak, niektóre z nich potrafią zaważyć nad naszym dalszym życiem. Książka godna polecenia.

Smutno mi po tej książce. Cieszę się że nie musiałam nigdy dokonywac tego typu wyborów. Książka jak najbardziej godna polecenia.

Historia miłości zakonnicy do niemieckiego oficera podczas II wojny światowej. Owocem tego zakazanego związku jest chłopiec, który po latach próbuje ustalić prawdziwą tożsamość swoich rodziców.
Chociaż za beletrystyką nie przepadam książkę czytałam z zainteresowaniem i muszę przyznać, że szybko mnie wciągnęła. Pani Jax ma dynamiczny styl pisania i umiejętnie oddaje uczucia...

Świetna książka. O rozterkach, wyborach, z tłem wojny, zakonu i niemieckiego oficera.
Polecam.

Dyskusje