rozwiń zwiń

Najpierw książka, później film (10.12.2019)

LubimyCzytać LubimyCzytać
10.12.2019

W tym tygodniu w naszym przeglądzie książkowo-filmowego świata dominują kobiety – Czarna Wdowa, Wonder Woman i Yennefer z Vengerbergu wydają się mieć cechy, które ich łączą. Może to po prostu ich siła i nieustępliwość?

Najpierw książka, później film (10.12.2019)

„Czarna Wdowa”, Richard Morgan, Stan Lee, Don Rico (wyd. Hachette Polska)

Zabójcza i zabójczo piękna Natasha Romanoff wraca na ekrany kinowe. Tym razem już nie jako członkini Avengers, ale pełnoprawna bohaterka własnego filmu. W głównej roli wywodzącej się z Rosji superagentki zobaczymy, tak jak w pozostałych produkcjach, Scarlett Johansson. Gwieździe filmów „Między słowami” i „Vicky Cristina Barcelona” partnerować będą Florence Pugh („Midsommar”), znany z serialu „Stranger Things” David Harbour oraz nagrodzona Oscarem w 2005 roku za rolę drugoplanową w „Wiernym ogrodniku” Rachel Weisz. Polska premiera filmu zapowiedziana jest na 1 maja 2020 roku. Jak na ekranach kin będą prezentowały się gwiazdy, możemy zobaczyć na opublikowanym w zeszłym tygodniu zwiastunie.

„Wonder Woman”, Brian Azzarello, Cliff Chiang, Tony Akins (wyd. Egmont Polska)

Walka o tytuł Superbohaterki Roku 2020 będzie zacięta. Do wspomnianej wyżej Czarnej Wdowy dołączy Wonder Woman, która przeniesie się do roku 1984. Opublikowany w niedzielę zwiastun pokazuje, przy akompaniamencie świetnej muzyki rodem z dyskotek lat 80., że oprócz filmowej Wonder Woman (Gal Gadot) na ekrany powróci Steve Trevor (w tej roli ponownie Chris Pine). Jak zaznaczają twórcy filmu, aby oddać ducha przedstawionej na ekranie epoki, na tyle, na ile to możliwe, korzystano z popisów kaskaderskich i elementów scenografii zamiast z renderowania komputerowego.

„Locke & Key”, Gabriel RodriguezJoe Hill (wyd. Taurus Media) 

Skoro jesteśmy przy komiksach, to musimy wspomnieć o kolejnej produkcji, acz tym razem niepochodzącej z uniwersum największych graczy na rynku. Netflix rozpoczął promocję serialu „Locke & Key”, opartego na komiksie autorstwa Gabriela Rodrigueza i Joego Hilla, syna Stephena Kinga. Fabuła serialu skupi się na trójce rodzeństwa, która trafia do domu pełnego kluczy zmieniających rzeczywistość i powiązanych z ich niedawno zamordowanym ojcem. Gdy rodzina zaczyna odkrywać kolejne klucze i ich unikalne moce, budzi się tajemniczy demon, który nie powstrzyma się przed ich kradzieżą. W głównych rolach występują między innymi Darby Stanchfield, Jackson Robert Scott, Connor Jessup. Premiera serii zapowiedziana jest na 7 lutego. Chociaż nie ma jeszcze zwiastuna, to poznaliśmy już oficjalny plakat.

„Wiedźmin”, Andrzej Sapkowski (wyd. SuperNOVA)

Tydzień bez nowych wiedźmińskich wieści tygodniem straconym?Twórcy serialu o (nie)sympatycznym łowcy potworów ujawnili sporo kolejnych ciekawych informacji. Wiemy już mniej więcej, jak będzie brzmiała muzyka autorstwa duetu Sonya Belousova & Giona Ostinelli; udostępniono motyw przewodni towarzyszący postaci Geralta z Rivii oraz balladę śpiewaną przez serialowego Jaskra. Potwierdzona została również do tej pory nieoficjalna informacja, że w polskim dubbingu w roli Geralta usłyszymy byłego odtwórcę roli wiedźmina z produkcji sprzed 17 lat, czyli Michała Żebrowskiego. Teraz uzyskaliśmy aż 3 nowe filmy, w których poszczególni aktorzy wyjaśniają, kim są najważniejsze postaci występujące w serialu – Henry Cavill objaśnia Geralta, Freya Allan opisuje księżniczkę Cirillę, a Anya Chalotra, na wideo poniżej, opowiada o Yennefer z Vengerbergu. Dodatkowo otrzymaliśmy sporo nowych, niepublikowanych wcześniej ujęć. 

„W 80 dni dookoła świata”, Juliusz Verne (wyd. Nasza Księgarnia)

Szykuje się kolejna ekranizacja klasycznej powieści przygodowej Juliusza Verne'a. Tym razem w głównej roli obsadzono Davida Tennanta, gwiazdę serialu „Doktor Who”. Oprócz niego w ośmioodcinkowej adaptacji prozy francuskiego pisarza zobaczymy Ibrahima Komę oraz Leonie Benesch. Zdjęcia do serialu mają rozpocząć się w lutym 2020 roku, najprawdopodobniej na terenie Rumunii i Południowej Afryki. Producenci serialu na pewno będą chcieli nawiązać do sukcesów serii z 1989 roku, nominowanej do trzech nagród Emmy, w której główną rolę zagrał późniejszy odtwórca roli Jamesa Bonda, Pierce Brosnan.

„Na noże”  film nawiązujący do kryminałów w stylu Agathy Christie

Lubimyczytać.pl wie, jakim filmom należy patronować. „Na noże” zostało trzykrotnie nominowane do Złotych Globów! Film w reżyserii Riana Johnsona został wyróżniony w kategorii najlepszy musical lub komedia, a oprócz tego docenieni zostali główni aktorzy widowiska: Ana de Armas ma szansę otrzymać nagrodę dla najlepszej aktorki w musicalu lub komedii, a Daniel Craig statuetkę dla najlepszego aktora w musicalu lub komedii. Gratulujemy nominacji i z zaciśniętymi kciukami czekamy na finałową galę, która odbędzie się 6 stycznia.

Fotografia otwierająca: kadr z plakatu do filmu Czarna Wdowa”


komentarze [5]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
czytamcałyczas 12.12.2019 20:16
Czytelnik

Książka dla mnie zawsze lepsza.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Kastor Bażant 10.12.2019 21:30
Czytelnik

kiedys obejrzałem mechaniczna pomarnacze niedługo po przeczytaniu ksiazki i film wynudził mnie strasznie a ponoc wybitny, takze nigdy wiecej

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Piotr Drwięga 10.12.2019 17:25
Bibliotekarz

Uważam, że zdecydowanie trzeba najpierw przeczytać książkę, a później zająć się filmem. Lubię sobie wyobrażać wygląd bohaterów, i wolę własna perspektywę wyglądu wszystkiego dokoła. Nie lubię zazwyczaj przed przeczytaniem książki patrzeć na kogoś wizję tego co się w niej znajduje.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
czytamcałyczas 10.12.2019 13:31
Czytelnik

Niech jakaś normalna telewizja kopi Wiedzmina.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 09.12.2019 09:06
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post