rozwiń zwiń

Douglas Preston i Lincoln Child odpowiedzą na wasze pytania

LubimyCzytać LubimyCzytać
24.05.2019

Już 19 czerwca nakładem Agory ukaże się „Obsydianowa komnata” – niepublikowany wcześniej w Polsce tom bestsellerowej serii Douglasa Prestona i Lincolna Childa o ekscentrycznym agencie FBI Aloysiusie Pendergaście. Tego samego dnia ukaże się również wznowienie książki „Karmazynowy brzeg”.  Z tej okazji do końca przyszłego tygodnia macie czas na zadanie pisarzom pytań. Dla autorów 3 najciekawszych przewidziane są pakiety książek.

Douglas Preston i Lincoln Child odpowiedzą na wasze pytania

Douglas Jerome Preston (ur. 31 maja 1965 roku) i Lincoln Child (ur. 13 października 1957 roku) to amerykańscy pisarze, którzy najbardziej znani są ze współpracy przy bestsellerowej serii o agencie Pendergaście.

Obaj specjalizują się w powieściach nawiązujących do gatunku techno-thriller, przy czym Preston doskonale odnajduje się w literaturze faktu, a Child także w horrorze.

Powieści napisane wspólnie przez Prestona i Childa zwracają uwagę przede wszystkim poważnym podejściem do wiarygodnego i naukowego uzasadnienia rozgrywających się wydarzeń. Obaj pisarze przed rozpoczęciem prac nad książką robią solidny research naukowy. To właśnie dzięki temu przygody bohaterów początkowo mogą wydawać się czytelnikowi niewiarygodne, ale dzięki drobiazgowym wyjaśnieniom zyskują na autentyczności.

„Obsydianowa komnata”

Agent specjalny FBI Aloysius Pendergast nie powrócił z ostatniej misji z Exmouth. Zrozpaczona Constance, jego podopieczna, zaszywa się w tunelach i lochach ciągnących się pod nowojorską siedzibą Pendergasta. Także jego wierny kierowca i prawa ręka Proctor oraz pani Trask nie mogą pogodzić się ze zniknięciem Aloysiusa. Jakby tego było mało, nieoczekiwanie porwana zostaje także Constance…


Świat agenta Pendergasta zdążył już przyzwyczaić czytelników do tego, że nic nie jest w nim tym, czym wydaje się na pierwszy rzut oka. Boleśnie uświadomi to sobie zakochana w Pendergaście Constance, ale także znienawidzony przez nią brat Pendergasta, Diogenes. Czy tych dwoje połączy jeszcze jakaś wspólna sprawa?  Czy Pendergast jeszcze żyje?


Jak zawsze odpowiedzi na najbardziej dręczące pytania ukryte są w najmniej spodziewanym miejscu. A te najmroczniejsze spoczywają w tajemniczej komnacie. Czy Constance będzie miała odwagę zajrzeć w głąb czarnego wnętrza? Szczególnie, gdy okaże się, że nawet najbliżsi skrywają ciemną stronę…

„Karmazynowy brzeg”

To miała być łatwa sprawa. Kradzież kolekcji drogocennego wina może przerazić tylko właściciela piwniczki. Agent A.X.L Pendergast oraz jego podopieczna Constance nie spodziewali się jednak, że w nadmorskim miasteczku Exmouth, czeka ich coś tak mrocznego - zamurowany ludzki szkielet.

Lecz ta pozornie sielska miejscowość skrywa o wiele bardziej ponury sekret związany z siedliskiem czarownic, które zbiegły z Salem w 1692 roku. Tymczasem z pobliskich bagien wyłaniają się kolejne ciała. Czyżby ktoś kontynuował paranie się czarną magią?

Bohaterowie z właściwą sobie odwagą i sprytem zabierają się do rozwiązania zagadki. Kradzież wina i trop zbiegłych czarownic to tylko początek o wiele mroczniejszych wydarzeń, które tym razem mogą przynieść Pendergastowi zgubę...

Od dziś do niedzieli, 2 czerwca, czekamy na propozycje pytań do Douglasa Prestona i Lincolna Childa. Najciekawsze prześlemy do autorów, a ich odpowiedzi opublikujemy w serwisie.

Autorom trzech najciekawszych pytań przekażemy egzemplarze książek „Obsydianowa komnata” i wznowienie książki „Karmazynowy brzeg”, ufundowane przez wydawnictwo Agora.

Pytania zadawajcie w komentarzach poniżej.


komentarze [8]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
mimbla 10.02.2022 16:53
Czytelnik

Jak przebiega proces twórczy?  Czy to burza mózgów nad daną sceną czy postacią? Czy może jeden pisze  kilka scen a drugi z panów  wpasowuje swój pomysł ?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
spectator_zm 23.06.2019 16:25
Czytelnik

Jesteście, Panowie, jednymi z moich ulubionych autorów. Przeczytałem wszystkie Wasze powieści wydane w Polsce, zarówno te wspólne, jak i pisane oddzielnie. Niekiedy domyślam się, który z Was pisał jakie partie, ale przyznam, że jest to niezwykle trudne. Pan Preston - archeologia/historia, Pan Child - tematy techniczno-naukowe/komputery. Tak wynika z Waszych oddzielnych...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
konto usunięte
26.05.2019 20:20
Czytelnik

Użytkownik wypowiedzi usunął konto

chimera 24.05.2019 18:34
Czytelniczka

1. Czy mają Panowie czasami rozbieżne zdanie co do postaci, akcji, zakończeń powieści. Jeśli tak, jak sobie w takiej sytuacji radzicie?
2. Czy planują Panowie wspólnie napisać jakąś nową serię powieści.
3. Czy czytają Panowie jakiś polskich pisarzy?
4. Możemy spodziewać się w przyszłości nowej serii gdzie głównym bohaterem będzie kobieta?
5 Jak przygotują się Panowie do...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Konik 24.05.2019 15:34
Czytelnik

1. Czy istnieje według Panów zbrodnia doskonała? Jeśli tak to jak ona wygląda?

2. Czy pisanie cyklu o agencie Pendergaście wywołało na Panów jakiś wpływ? Czy zmienił się światopogląd?

3. Z którym bohaterem cyklu bądź osobnej książki chcieliby Panowie spotkać się w barze lub rozwikłać kolejną zagadkę?

4. Jak to się stało, że nawiązała się między wami współpraca? Wspólny...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Dariuszsz 24.05.2019 14:37
Czytelnik

1. Cykl o agencie Pendergaście umieścili Panowie w Nowym Jorku. Czy władze miasta nie mają Panom za złe przedstawianie metropolii w tak nieciekawym świetle?

2. Czy podziemia Nowego Jorku znają Panowie z własnych doświadczeń, czy jednak zostali tam wpuszczeni i przedstawiają faktyczny stan, czy to raczej Wasza wizja podziemnego miasta?

3. Czy tworząc postać Constance...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
spectator_zm 23.06.2019 16:14
Czytelnik

W jednym z tomów autorzy wyjaśnili, że nie wszystkie opisywane miejsca są prawdziwe. Dla potrzeb swoich powieści stworzyli swój własny świat z przewijającymi się miejscami i postaciami w innych powieściach. Także tych nie związanych z agentem Pendergastem.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 24.05.2019 11:07
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post