Empik po raz kolejny rozda bibliotekom szkolnym 10 tysięcy książek!

LubimyCzytać LubimyCzytać
05.09.2018

Już po raz trzeci Empik organizuje konkurs i spektakularną akcję wsparcia bibliotek w szkołach podstawowych w całej Polsce – „Tysiąc powodów by czytać”. W ramach tego programu każdego roku uczniowie z 10 wyłonionych w konkursie podstawówek spełniają swoje czytelnicze marzenia i otrzymują od Empiku po 1000 wybranych przez siebie książek. W dwóch poprzednich edycjach akcji organizator przekazał już 20 000 książek do 20 szkolnych bibliotek na terenie całego kraju. Trzecia edycja konkursu „Tysiąc powodów by czytać” wystartowała 3 września.

Empik po raz kolejny rozda bibliotekom szkolnym 10 tysięcy książek!

Wielu dorosłych wychowanków bibliotek z wielkim sentymentem wspomina swój pierwszy kontakt ze szkolnymi zbiorami, książki proponowane przez nauczycieli czy lekcje biblioteczne. – W czasach, kiedy dzieci są „otoczone” przez nowe technologie, ich uwagę nakierowuje się głównie na innowacyjne gadżety, a czas kradnie im internet i media społecznościowe, szczególnie ważne jest pielęgnowanie czytelnictwa w tradycyjnej formie i ułatwianie dzieciom dostępu do książek. To właśnie dlatego sercem każdej szkoły powinna być dobrze wyposażona biblioteka, w której dzieci kształtują swój literacki gust i pełne emocji, czytają pierwsze stronice lektur – podkreśla Ewa Szmidt-Belcarz, Prezes Empiku. W bibliotekach i czytelniach szkolnych uczniowie poznają świat, a dzięki zdobytej w nich wiedzy w przyszłości realizują swoje najśmielsze marzenia i zarażają innych czytelniczą pasją. To właśnie tu, pośród fascynujących lektur, dorastają przyszli pisarze, wybitni naukowcy, artyści czy podróżnicy. Wraz z tytułowym Tomkiem Sawyerem, łobuzem i piratem, dzieci poznają świat i uczestniczą w niesamowitych przygodach. Z bohaterami „Akademii Pana Kleksa” odkrywają w sobie nieznane talenty i umiejętności. Zaś z czarodziejem Harrym Potterem doświadczają mocy wyobraźni, przekonują się o sile przyjaźni i wartości międzyludzkich relacji.

Empik wspiera szkoły w zapełnianiu bibliotecznych księgozbiorów, dlatego już po raz trzeci organizuje akcję „Tysiąc powodów by czytać”. Do dwóch poprzednich edycji zgłosiło się łącznie 800 szkół z całej Polski, a w konkursie głosowało 238 tysięcy osób, co przełożyło się na milion oddanych głosów. To uczniowie wraz z nauczycielami decydują o tym, które tytuły od Empiku trafią finalnie do bibliotecznych zbiorów. – W ten sposób spełniamy czytelnicze marzenia dzieci i przywozimy im te książki, które chcą czytać – dodaje Ewa Szmidt-Belcarz.

Zgłoszenia bibliotek szkolnych z całej Polski będą przyjmowane od 3 do 26 września na stronie www.empik.com/biblioteki. Konkursowe zadanie polega na przygotowaniu przez uczniów plakatu zachęcającego rówieśników do czytania książek. Wystarczy dołączyć do niego formularz zgłoszeniowy, przy wypełnieniu którego pomogą nauczyciele i opiekunowie. Dodatkowo, do co 50 zgłoszonej w konkursie szkoły, powędruje 10 pakietów książek Wydawnictwa Wilga. W każdym zestawie znajdzie się 10 pozycji z klasyki literatury dziecięcej.

Zwycięzców w konkursie „Tysiąc powodów by czytać” wybiorą w głosowaniu internauci. Nagrody zostaną przyznane 10 bibliotekom w dwóch kategoriach. Bajkowa ciężarówka z tysiącem książek pojedzie do każdej z pięciu zwycięskich szkół w kategorii do 120 uczniów i do każdej z pięciu, w których uczy się więcej niż 120 dzieci. To jednak nie koniec atrakcji. Dodatkowo 500 pierwszych podstawówek, które zgłoszą się do akcji, otrzyma fotoksiażkę ufundowaną przez Empikfoto.

Akcję „Tysiąc powodów by czytać” wspierają uczestnicy programu Mój Empik. Oprócz wielu korzyści i benefitów z uczestnictwa w programie, mają również wkład w rozwój czytelnictwa wśród dzieci i zapełniają wspólnie z Empikiem biblioteczne półki. Każdy zakup w programie to cegiełka na rzecz zakupu nowości książkowych dla bibliotek w szkołach podstawowych.

Akcja została objęta patronatem serwisu lubimyczytać.pl.


komentarze [8]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
konto usunięte
05.10.2018 15:37
Czytelnik

Użytkownik wypowiedzi usunął konto

allison 03.10.2018 14:51
Czytelniczka

Zgadzam się z Figunią33, ale chyba pierwszy raz w życiu pochwalę Empik - a nich się promują, ja i tak u nich kupować nie będę, bo mają bandyckie ceny, ale skoro szkoły mają na tym skorzystać, to czemu nie...
Mam tylko nadzieję, że dzieci będą mogły wybierać z całej oferty, a nie ze słabo sprzedających się gniotów:)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Legeriusz 05.09.2018 21:00
Czytelnik

Nie wiem skąd te trzy lekcje religii skoro są dwie. Ale zgadza się. I tak za dużo, ale dwie. Zaś Empik lepiej by zrobił, wywiązując się z zobowiązań i nie psując rynku dominacją. Kto tam kupuje, skoro w każdej innej księgarni książki są tańsze?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Figunia33 07.09.2018 11:49
Bibliotekarka

Empik po prostu prowadzi działania marketingowe pod płaszczykiem wspierania czytelnictwa w Polsce. To jest nic innego. To jest firma handlowa, korporacja, która usiłuje sprzedawać swój towar i podniecanie się tym nie ma sensu.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Meszuge 05.09.2018 18:37
Czytelnik

"W ten sposób spełniamy czytelnicze marzenia dzieci..." - akcja kapitalna, ale... polskie dzieci nie mają czasu na takie lektury, dzieci w Polsce uczą się religii: https://demotywatory.pl/4875176/Czwarta-klasa-podstawowki-Trzy-lekcje-religii-i-dwie-jezyka

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
asymon 06.09.2018 10:11
Bibliotekarz

Zaufaj mi, to prawda, przecież to obrazek z internetu.

Sprawdziłem plan dziecka, też czwarta klasa: pięć lekcji języka polskiego (codziennie jedna), dwie religii, dwie etyki, cztery matematyki, (tylko) dwie przyrody.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Meszuge 06.09.2018 14:29
Czytelnik

I bardzo dobrze. :-)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 05.09.2018 13:10
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post