Sercem Zbrojne

Seria: Żółty Tygrys
Wydawnictwo: MON
historyczna

Szlak bojowy 4 samodzielnego batalionu sanitarnego 4 Dywizji Piechoty LWP. Od Lublina przez Wisłę pod Górą Kalwarią, Wał Pomorski, forsowanie Odry aż do Łaby

źródło okładki: google

Galfryd | 2015-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2015

Zaskakujaco wciagajaca pozycja. Wydawaloby sie, ze opis dzialan frontowych batalionu sanitarnego 4 Dywizji Piechoty to nic ciekawego, ale jednak autorce udalo sie zaintrygowac losami bohaterek. Wstrzajasace sa zwlaszcza relacje z Walu Pomorskiego i zdobywania Kolobrzegu.
Generalnie tez przypomina sie saga o Wiedzminie i bitwa z Nilfgaardem - tak samo od strony szpitalnej opowiedziana.

Antoni Leśniak | 2015-07-26
Na półkach: Przeczytane, Tygryski