Tron Izydy

Wydawnictwo: Libros
Trone of Isis
historyczna
ania_och

Historia egipskiej królowej Kleopatry i rzymskiego wodza Marka Antoniusza uchodzi za romans wszech czasów. Byli nie tylko kochankami, ale również politykami o niespożytych ambicjach i silnych osobowościach. Losy tej niezwykłej pary śledzimy tym razem oczami kapłanki Dione, zakochanej w augurze Lucjuszu Serwiliuszu. Choć wychowani w różnych kulturach, przeżyją oboje niejedną szczęśliwą chwilę, zanim po licznych perypetiach, w których niepoślednią rolę odegra magia, zalegalizują swój związek. Ich miłość zostanie jednak wystawiona na ciężką próbę, kiedy Antoniusz i Kleopatra poniosą klęskę w walce z Oktawianem, dążącym do panowania nad imperium rzymskim.