Fatalne cięcie

A fatal cut
83-89064-44-8
morderstwo, Birningham
Anna

Zwłoki, zapakowane w worek na odpady medyczne, odkryto w krzakach w pobliżu Szpitala Królewskiego. Blizna i szwy widoczne na ciele sugerują, że to może... pacjent szpitala - co wprawia w zdumienie nie tylko prowadzącego śledztwo inspektora Forresta, ale i całą społeczność Birmingham.

źródło opisu: Wydawnictwo C&T, 2004

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Anna | 2010-10-06
Przeczytana: 06 października 2010

Ta pozycja zostawiła we mnie całkowicie pozytywne emocje, chociaż muszę przyznać, że mimo wszystko po jej przeczytaniu czuję spory niedosyt...
Hasło na okładce głosi "Najlepsze romanse piszą kobiety, thrillery medyczne też" w jakichś 80% opisuje tę książkę. W sumie jest to książka na pograniczu thrillera psychologicznego i romansu (choć pewnie nie każdy się ze mną zgodzi). Co prawda każdy z tych gatunków nie jest w pełni wykorzystany, ale trzeba przyznać, że oba znakomicie się dopełniają.
David Forrest jest policjantem, który został ograbiony przez byłą żonę ze wszystkiego. Karys Harper jest natomiast patologiem sądowym, skrywającym pewną mroczną tajemnicę. Oboje spotykają się przy sprawie "Chirurga", który zabija by na zwłokach robić makabryczne operacje. David musi schwytać zabójcę nim kolejnej osobie stanie się krzywda, a Karys nagle jest zmuszona pokonać demony z przeszłości.
Przy tej okazji między dwojgiem tych skrytych ludzi rodzi się uczucie.... Ale chwilka,...

Nightwing | 2010-10-02

Książka czytana bardzo dawno, znaleziona przypadkowo w bibliotece. Nie pamiętam jej dokładnie, ale wiem, że bardzo mi się podobała. Czas odświeżyć sobie pamięć.

Magda | 2010-11-12
Przeczytana: 09 listopada 2010

Może nie trzyma szczególnie w napięciu ale dobrze się czyta

paula_95 | 2011-11-26
Przeczytana: sierpień 2011

Uwielbiam thrillery!Książke super się czyta, wciągająca. No i to zakończenie! Nigdy bym nie pomyślała. Autorka specjalnie podsuwała inne rozwiązanie zagadki a tu niespodzianka..

Zuzanna | 2012-11-01

Zaczęłam od "Gniazda jadu" i tak mi się spodobało, że sięgnęłam przy następnej wizycie po "Fatalne cięcie". Podoba mi się styl autorki

Anna | 2012-08-09

fantastyczna książka..,. uwielbiam medyczne thrillery... błyskawicznie się czyta ;)

anthro77 | 2011-07-25

Wg. mnie to jej najlepsza książka.

Morgana1976 | 2012-11-06

2004