Atlantyda, wyspa ognia

Seria: Na Szlaku Wielkiej Przygody
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Yossa

Inne wydania

Młody Awaru wyrusza na Atlantydę, tajemniczą wyspę, której mieszkańcy posiedli nieznane innym plemionom sekrety i tajemnice. Okazuje się jednak, że nie on jeden próbuje je przeniknąć. Czy uda mu się uniknąć grożących mu niebezpieczeństw i dowiedzieć się, kim byli ludzie, zamieszkujący ten dziś legendarny, zaginiony ląd?

Piratka | 2015-03-06

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zacząć należy od tego, że Awaru przybywa jako szpieg (co autor zaznaczył w przedmowie) i spotyka tam Wanyangeri, szpiega z sąsiedniego plemienia, wrogiego zresztą. Chwilowo łączą siły. Zaciekawiło mnie, że na wyspie działali psychiatrzy zwani "loki" : "Zajmują się badaniem ludzkich myśli i duszy. W tym celu zadręczają ludzi pytaniami, których nikt poza nimi nie jest w mocy zrozumieć." To zdanie było przebojowe. "Nikt im w tym nie przeszkadza, ponieważ każdy w tym kraju robi, co mu się podoba, ale też nie są lubiani i zwykłą jest rzeczą unikanie spotkania z loki." Nazwa ta przypomina Lokiego, boga oszustów z mitologii nordyckiej, zapewne nie przypadkiem.
Książka tak jakby mi się spodobała, chociaż mogła by być lepsza. Za dużo techniki typu "peryskop" albo "kable pod napięciem". A rośliny pożerające nieproszonych gości były mym subiektywnym zdaniem zbędne. Opis zupełnie nie pasujący do Atlantydy Platona. Oczywiście może być i tak - tylko, że równie dobrze opowieść mogła by dotyczyć...

ziza | 2014-09-11

Kiedy jeszcze chodziłam do podstawówki, w której książka ta była obowiązkową lekturą, a wszyscy w mojej klasie zachwycali się Robinsonem Kruzoe, ja byłam chyba jedyną dziewczynką która uważała, że ta książka jest najgenialniejsza ze wszystkich.
Nie zliczę ile razy ją przeczytałam od nowa i od nowa, za każdym razem z takim samym dreszczykiem emocji śledząc kroki bohatera po niemal magicznych drogach nieznanego świata. Książka otwiera potężne wrota wyobraźni. Jest groźna, jest magiczna. Dla mnie jest jedną z najlepszych.
Polecam tym co lubią marzyć:)
osoby bez wyobraźni nazywające ją jedynie lekturą raczej nie docenią tej książki

KlaudiaB | 2016-07-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 16 lipca 2016

"Atlantyda, wyspa ognia" to zdecydowanie ciekawa pozycja dla dzieci, jest przepełniona opisami, które pobudzają wyobraźnię.

ROB | 2017-04-30

całkiem interesujące spojrzenie na mit o atlantydzie z niezłym bohaterem i akcją choć finał oczywiście wszyscy znamy :)

holly25 | 2013-02-26
Przeczytana: 24 lutego 2013

"Będziesz unikał kobiet, Awaru, rozmów z nimi i spotkań,
gdyż to jest najgorsze ze wszystkich niebezpieczeństw i zgubi cię." ha ha.... ;-)

Emma | 2012-11-07

kolejna lektura

Ten | 2016-01-31
Na półkach: Przeczytane, Czytanki z N.

Książka bardzo mi się podobała. Czytałam ją wraz z moim 5 letnim synem, słuchał, choć momentami go nudziła. Myślę,że po prostu jest za mały na te książkę. Ale przeczytaliśmy ją całą. Podobał mi się opis całej wyprawy Awaru, wszystko było opisane w magiczny i wciągający sposób. Nie można było się oderwać od lektury. Książka pobudzająca wyobraźnie, powinna zostać przeczytana przez każdego młodego czytelnika.

patarzyna | 2017-04-14
MiaRosZiemann | 2017-04-09