Ciekawe, co tam jest.

Okładka książki Ciekawe, co tam jest. Magda Gargulakova
Okładka książki Ciekawe, co tam jest.
Magda Gargulakova Wydawnictwo: Zielona Sowa interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
40 str. 40 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Zielona Sowa
2023-08-23
2023-08-23
40 min.

Okładka książki Kształty. Już znam! Magda Gargulakova, Marie Urbankova
Kształty. Już ... Magda Gargulakova, ...

W dzieciństwie, gdy świat pełen jest sekretów i nieodgadnionych tajemnic, ciekawość jest niczym iskra dla niepohamowanej wyobraźni. To właśnie ona skłania najmłodszych do zadawania pytań, eksplorowania otaczającego świata i odkrywania nieznanych obszarów wiedzy. Książki dla dzieci stają się magicznymi kompasami w tej niezwykłej podróży, otwierając drzwi do krainy, gdzie słowa są kluczami do skarbnicy nowych umiejętności.

Czy wasze dzieci kiedykolwiek zastanawiały się, co kryją w sobie takie zwykłe przedmioty jak lodówka, skrzynka na narzędzia czy kurnik? A może są ciekawe co można znaleźć w iglo, vanie zespołu muzycznego lub wozie strażackim?

"Ciekawe co tam jest?" to książka, która zabiera czytelników w niesamowitą podróż po bardziej i mniej oczywistych przedmiotach i miejscach, które niczym zamknięte pudełka skrywają w sobie fascynujące sekrety.
Przewodnikiem w tej niezwykłej wyprawie jest Berni, sympatyczny i ciekawski psiak, który ma niezwykły talent do ukazywania zwykłych rzeczy w niezwykłym świetle.

Każda strona to mała zagadka zachęcająca do zabawy w odkrywców. Po lewej stronie znajduje się obiekt, a po prawej wszystkie rzeczy, które można znaleźć w jego wnętrzu. To forma słownika obrazkowego z hasłami związanymi z otoczeniem. Dzięki temu maluchy uczą się obserwować świat i odkrywać miejsca, które na pierwszy rzut oka wydają się niedostępne.

Książka "Ciekawe co tam jest?" to nie tylko świetna rozrywka, ale także doskonały sposób na poznanie otaczającego świata, rozwijanie spostrzegawczości oraz poszerzanie zasobu słownictwa. Berni zastanawia się ile wokół znajduje się schowanych rzeczy, niedostępnych dla oka i zachęca czytelników do poszukiwań. To niesamowita podróż przez tajemnice codziennego życia, która rozbudza wyobraźnię i kreatywność.
To idealna lektura dla maluchów, które z zaciekawieniem odkrywają świat i z dziecięcą ciekawością poznają rzeczywistość.

Dziecięca ciekawość nie zna granic. Maluchy czasem zadają pytania, o których my, dorośli, nawet byśmy nie pomyśleli.

Podczas nauki mówienia często możemy usłyszeć pytanie "co to?", "co tam jest?" (powiedzcie, że to znacie, że nie tylko mój dwulatek tak ma :)).

To właśnie w tym okresie świetnie sprawdza się wszelkiego rodzaju ilustrowane encyklopedie czy tak zwane leksykony.

Do takich książek zdecydowanie należy tytuł "Ciekawe, co tam jest?" autorstwa Magdy Gargulakovej, z prostymi, oddającymi rzeczywistość ilustracjami Federico Bonifacini.

To pozycja, która zaspokoi dziecięcą ciekawość, odnośnie tego co się skrywa w szafkach, pojemnikach czy zamkniętych pomieszczeniach.

Do zajrzenia w każdy zakamarek zaprasza sympatyczny pies Berni. Dzieci sprawdzą co skrywa lodówka czy skrzynka na narzędzia, jak również kurnik, gabinet zabiegowy czy wnętrze pralki. Miejsca są naprawdę przeróżne! A skarbów w nich, jak się okazuje, cała masa!

Bardzo lubię tego typu książki bo wspierają rozwój dziecka, zwłaszcza jego zasób słownictwa i mowę a także poszerzają horyzonty.

Można ją także wykorzystać do zabawy na przeróżny sposób - pokazywanie i wyszukiwanie na obrazkach czy nawet w naszym najbliższym otoczeniu.

Serdecznie Wam polecam do czytania, nauki i zabawy!

Otaczający nas świat jest ogromny i niesie wiele niespodzianek, które odkrywamy krok po kroku. Nie zawsze wszystko możemy zobaczyć na pierwszy rzut oka. Niektóre przedmioty skrywają niezwykle rzeczy, które możemy dostrzec po zajrzeniu do ich środka.

"Ciekawe, co tam jest" Magda Gargulakova Ferlderico Bonifacini

Czy wiecie co znajduje się w iglo? albo w wozie strażackim czy też na statku pirackim ?
Jeśli jesteście ciekawi to zapraszam Was na wyprawę z psem Bernim. Razem odkryjecie co się kryje w środku m.in. skrzynki na narzędzia, lodowki czy pralki.

To rewelacyjna książka dla małych odkrywców świata. Dzięki niej czytelnik pozna wnętrza różnych miejsc oraz przedmiotów, poszerzy swoją wiedzę, słownictwo i pozna nowe pojęcia. Książka sprawdzi się również jako wyszukiwanka.

Polecam serdecznie 😊

"Ciekawe, co tam jest" Magda Gargulakova Ferlderico Bonifacini

Czy wiecie co znajduje się w iglo? albo w wozie strażackim...

Pachnąca świeżością nowość Wydawnictwa Zielona Sowa to fascynująca zabawa w wyszukiwanie i poznawanie otaczającego świata.

Poznajcie psa Berniego.

To niezwykle ciekawski pies. Nieustannie zastanawia się nad tym, ile wokół znajduje się rzeczy, których nie możemy zobaczyć. Zawartość lodówki czy pralki jest oczywista, jednak istnieją też miejsca, które skrywają wiele skarbów nieznanych Berniemu. Co takiego może mieścić szopa? Albo gabinet zabiegowy? A może wiecie, co znajduje się w Vanie zespołu muzycznego? Zaręczam, że zdziwi Was również zawartość kurnika i wozu strażackiego.

"Ciekawe, co tam jest" to bardzo interesująca, choć nietypowa, forma słownika obrazkowego, w której najmłodsi znajdą hasła związane z otoczeniem. Każda rozkładówka poświęcona jest konkretnemu miejscu i różnorodnym przedmiotom, które z danym miejscem są związane. Znajdziecie tam rzeczy oczywiste i znane, jak i takie, które dla dzieci mogą być zupełnie obce.

Dzięki tej książce, możecie poszperać w miejscach, które na co dzień nie bywają w zasięgu ręki. Wspólne przeglądanie walizki artysty-malarza czy przyczepy kempingowej, może być dla Was cennym doświadczeniem, którym dziecko zaspokoi ciekawość i poszerzy swoją wiedzę na temat otaczającego świata.

Świetna książka inspirująca do szukania, szperania, opowiadania i zgadywania!

Poznajcie psa Berniego.

• Dla przedszkolaka
  • Literatura dziecięca i młodzieżowa
  • Do biblioteki
  • Interaktywne, obrazkowe

Dodaj cytat z książki Ciekawe, co tam jest.