Jak skutecznie przestać się spieszyć

Okładka książki Jak skutecznie przestać się spieszyć John Mark Comer
Okładka książki Jak skutecznie przestać się spieszyć
John Mark Comer Wydawnictwo: Szaron religia
religia
The Ruthless Elimination of Hurry
Szaron
2023-01-01
2023-01-01
Karolina Siupa
religia poradnik pośpiech

Do tej książki trzeba podejść w odpowiedni sposób. Nie jest to kolejny poradnik z tych, które znajdziesz na liście top 10 w Empiku. Czytając tą książkę należy pochylić się nad Biblią (bez tego nie ma sensu jej czytać) - to raz. A dwa, niektórych może "zaboleć", że aby przestać się śpieszyć trzeba porzucić wiele nawyków, które nam (również i mi) chrześcijanom (bo do nich skierowana jest ta książka),będą bardzo, ale to bardzo niewygodne i niezgodne z tym, co mówi do nas "świat". Ja polecam...

"Dlaczego tak bardzo się spieszę, by zostać kimś, kogo nawet nie lubię?"

"Jak skutecznie przestać się spieszyć" John Mark Comer

Ta książka przeraża. Fakt jest taki, że większość z nas jest "zbyt żywa, by umrzeć, i zbyt martwa, by żyć". Gdyby doba miała więcej godzin, to byśmy więcej pracowali niż odpoczywali. Przez pośpiech nasze zachowania stają się toksyczne, niszczymy życie swoje i innych. Bardziej upodabniamy się do maszyn niż do ludzi. Mniej śpimy. Nasza zdolność do skupienia uwagi z każdym kolejnym rokiem maleje, złota rybka potrafi się dłużej skupić niż człowiek.

Jezus prowadził bardzo intensywne życie, ale pomimo tego był szczęśliwy. W drugiej części książki dowiadujemy się jak to robił, o co dbał w swojej służbie, aby nie ulec pośpiechowi.

John Mark Comer proponuje czytelnikowi cztery nawyki, które mogą pomóc w skutecznym spowolnieniu swojego życia. Te zasady znalazł między innymi w klasztorze.

🌱Autor wrzuca do książki informacje naukowe dotyczące czasu, pośpiechu i rozwoju cywilizacyjnego. Wszystko w małych dawkach i prostym językiem.

🌱W książce znajdziecie cytaty ze świata popkultury, ale również i wypowiedzi klasyka literatury, czyli C.S Lewis'a.

🌱Książkę bardzo szybko się czyta, dzięki stylowi pisania autora. Jest on potoczny z lekką nutką humoru, a czasem nawet sarkazmu.

"Jak skutecznie przestać się spieszyć" to książka dla tych z Was, którzy doświadczyliście bolesnych skutków pośpiechu. Życzę Wam, abyście zwolnili dzięki tej książce.

"Dlaczego tak bardzo się spieszę, by zostać kimś, kogo nawet nie lubię?"

"Jak skutecznie przestać się spieszyć" John Mark Comer

Osobiście uważam, że pozycja ta jest ważna i będzie ważna w kontekście życia w obecnych, cyfrowych i szybkich, czasach. Jednak i tak nadal o wiele lepszą robotę, w kwestii zmiany priorytetów, w mojej opinii, robi Greg McKeown w książce “Esencjalista”. John Mark Comer jest o krok za nim, a dodatkowym atutem jest fakt, że książka jest pozycją chrześcijańską, z odniesieniami do Jezusa i przykładów jak możemy za Nim podążać.

Ja osobiście po przeczytaniu wstępu miałam ochotę porzucić tę książkę. Forma w jakiej autor odnosi się do czytelnika w tej książce jest specyficzna i najbardziej została uwypuklona właśnie we wstępie, który może zniechęcić. Do tego książkę reklamuje się jako zabawną, a dla mnie niestety zabawna nie była w ani jednym momencie (a to pewnie kwestia różnego poczuci humoru)....

• Rozwój - duchowość
  • Poradniki
  • Chrześcijańskie

Dodaj cytat z książki Jak skutecznie przestać się spieszyć