Niesamowita encyklopedia dla dzieci

Okładka książki Niesamowita encyklopedia dla dzieci praca zbiorowa
Okładka książki Niesamowita encyklopedia dla dzieci
praca zbiorowa Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk encyklopedie, słowniki
encyklopedie, słowniki
Wydawnictwo Olesiejuk
2022-09-21
2022-09-21
Encyklopedia

Książka na prezent dla dziecka w wieku 7+?

Proszę bardzo! Oto ona 😉
"Niesamowita encyklopedia dla dzieci" to prawdziwa kopalnia wiedzy dla dzieci w wieku szkolnym. Myślę,że niektóre treści mogą też zainteresować młodsze,5 i 6-letnie dzieci. U nas bardzo spodobały się rozdziały z planetami i dinozaurami! Ale od początku 😉

Encyklopedia ma twardą oprawę i liczy 467 stron,także to prawdziwa cegła! Podzielona jest na rozdziały,które dotyczą m.in.kosmosu,astronomii,galaktyki,dinozaurów i innych dawnych mieszkańców ziemi,skamieniałości,ciała człowieka,wynalazków,pogody,i mnóstwa,mnóstwa innych zagadnień. To porządna,świetnie wydana książka,która zaciekawi dziecko i zarazi miłością do nauki,kosmosu czy dinozaurów.
Znajdziemy tu też ogrom ilustracji,zdjęć i rysunków,ciekawostek,faktów,a nawet quizy.
Podoba mi się forma i realne obrazki,do tego piękna okładka. Słownictwo jest już bardziej poważne,dużo tu trudnych i skomplikowanych wyrazów.
Po prostu kawał dobrej literatury dla dzieciaków (i ich rodziców też😉).

Książka na prezent dla dziecka w wieku 7+?

Proszę bardzo! Oto ona 😉

Encyklopedia ma twardą oprawę i liczy 467...

"Niesamowita Encyklopedia dla dzieci" to potężne tomiszcze, które na szczęście, dzięki odpowiedniemu gatunkowi papieru nie jest potwornie ciężkie 😅

W książce znajdują się obszerne rozdziały:
- pierwszy poświęcony jest przestrzeni kosmicznej, astronomii, odkrywaniu kosmosu

- drugi dotyczy dinozaurów i dawnych mieszkańców ziemi oraz skamieniałości

- trzeci jest o nauce, wynalazkach, wstępie do fizyki. Przedstawiono też wiedzę o ciele człowieka, a następnie o pogodzie.

Jest to potężna dawka wiedzy, ciekawostek i choć poruszone tematy nie wyczerpią tematu, to stanowią świetny występ i zachęcają do dalszego poszukiwania informacji na tematy, które okazały się interesujące.

Wnętrze encyklopedii jest bardzo kolorowe, występuje tu mnóstwo zdjęć i ilustracji. Dodatkowo pojawiają się też krótkie quizy sprawdzające wiedzę i czujność dziecka.

To taka encyklopedia, z której dzieci mogą czerpać garściami, a i dorośli mogą przypomnieć sobie niektóre wiadomości ze szkoły.

Moim zdaniem jest to książka, do której ja sama, jako dzieciak, chętnie bym wracała i odświeżała sobie posiadaną wiedzę lub poszukiwała nowej.

Dla dzieci ciekawych świata i nauki powinna to być wspaniała podróż do świata wiedzy, z której będą mogły wiele skorzystać i się nauczyć.

Myślę, że to może być dobry prezent dla dzieciaków, które już lubią naukę lub chcecie je do tego zachęcić 😉

W książce znajdują się obszerne rozdziały:

- drugi dotyczy dinozaurów i dawnych mieszkańców ziemi oraz skamieniałości

- trzeci jest o nauce,...

• Elitki
  • Dla dzieci/młodzieży/lektury/ bajki, baśnie/komiksy🧜‍♀️🎅🧜‍♂️👼🧚

Dodaj cytat z książki Niesamowita encyklopedia dla dzieci