Okładka książki Hostage at the Table: How Leaders Can Overcome Conflict, Influence Others and Raise Performance George Kohlrieser
George Kohlrieser Wydawnictwo: Jossey-Bass nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Jossey-Bass
2006-06-16
2006-06-16

Świetne kompendium wiedzy o emocjach i o tym jak skutecznie oddziaływać na innych. Nie jest to poradnik jak zostać zawodowym negocjatorem a raczej uporządkowane zestawienie dostępnej wiedzy i doświadczeń autora. Książka warta przeczytania i skonfrontowania z własnymi doświadczeniami.

Książka, która w smutny sposób przypomina, że anglosasi potrafią po prostu lepiej pisać książki niż my. Podstawową zaletą tej książki jest jej struktura. Od początku wiadomo o czym będziemy czytać ponieważ autor na podstawie własnych doświadczeń redefiniuje co znaczy "czuć się jak zakładnik". Dodatkowo stawia celne pytanie czy jest się cudzym zakładnikiem, zakładnikiem sytuacji czy zakładnikiem własnej postawy lub decyzji.
Książka buduje wrażenie bardzo dobrze przemyślanej i ułożonej. Dla amatorów negocjacji będzie to z pewnością interesująca pozycja.
Moja ocena "tylko 7" wynika raczej z tego, że ten rodzaj poradnika porządkuje doświadczenia praktyczne czytelnika, o ile ten jakieś już posiada. Nie jest to poradnik jak stać się negocjatorem, raczej poradnik porządkujący wiedzę i pokazujące różne spotykane w życiu sytuacje.

• Chcę kupić