Jadzia Pętelka piecze pierniki

Okładka książki Jadzia Pętelka piecze pierniki Agata Łuksza, Barbara Supeł
Okładka książki Jadzia Pętelka piecze pierniki
Agata ŁukszaBarbara Supeł Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Jadzia Pętelka (tom 7) literatura dziecięca
24 str. 24 min.
literatura dziecięca
Jadzia Pętelka (tom 7)
Zielona Sowa
2021-01-27
2021-01-27
24 min.
święta

Okładka książki Pucio w mieście. Zabawy językowe dla młodszych i starszych dzieci Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio w mieści... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Zwariowane wakacje taty Oli Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Zwariowane wak... Thomas Brunstrøm, T...
Okładka książki Pucio mówi dzień dobry Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio mówi dzi... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Gruffalo Julia Donaldson, Axel Scheffler
Gruffalo Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Zmartwiozaur Rachel Bright, Chris Chatterton
Zmartwiozaur Rachel Bright, Chri...

Ja chcę znów święta... Naprawdę, Jadzia co ty ze mną robisz. (⁠´⁠;⁠ω⁠;⁠`⁠) Najpierw chciało mi się przez ciebie spać, a teraz bym z chęcią poszła robić ciasto na pierniki. Wybitna książka, mnie kupiła.

Idą święta. A co u Jadzi? Razem z tatusiem dziewczynka piecze pierniki. Niby nic takiego, ale każda czynność u Pętelków to wielka przygoda. Jak się weźmie puszystą mąkę, lepki miód, miękkie masło, jajka o bardzo kruchych skorupkach i pachnące przyprawy, to powstanie piernikowa paćka, która przykleja się do wszystkiego. A potem to już z górki. Cukiernicy bałaganią, wzniecają chmury z mąki, wycinają, pieką, ozdabiają, sprzątają aż bałagan zmienia się w porządek. I degustują.
Znakomite rysunki, atrakcyjny tekst, jest się na czym wzorować w codziennym życiu i tłumaczyć dziecku otaczający świat.
Rodzice 2-3 latków, mknijcie jeszcze przed świętami do księgarni, bo Jadzia Pętelka to świetna seria.

PS. Pierniki z całą rodzinką w kolejnym tomie pojadą do dziadków na święta.

2081

Książka "Jadzia Pętelka piecze pierniki" Barbary Supeł zabiera nas do siódmego tomu cyklu o rodzinie Pętelków.
Jadzia z tatą zabierają się za pieczenie pierników.
Czy to jest trudne, aby wymieszać i ugnieść ciasto?
Czy lukier będzie potrzebny?
Czym przyozdobi Jadzia pierniki?
Kto zje połamany księżyc?
Przygotowywanie do pomagania w domu od najmłodszych lat sprawia, że dzieci z chęcią podejmują różne wyzwania.
Superowe przygody o małej dziewczynce bliskie każdemu dziecku.

Jadzia z tatą zabierają się za pieczenie pierników.
Czy to jest trudne, aby wymieszać i ugnieść ciasto?
Czy lukier będzie potrzebny?
Czym przyozdobi Jadzia pierniki?
Kto zje połamany księżyc?
Przygotowywanie do pomagania w domu od najmłodszych lat sprawia, że...

Fajna ksiazeczka dla młodszych dzieci. Szybko się czyta, ma dużo obrazków.

Fajna ksiazeczka dla młodszych dzieci. Szybko się czyta, ma dużo obrazków.

Piernikowe abc w wykonaniu Jadzi i jej taty. Aż nabrałam ochoty na brązowe ciacho!

Bardzo fajna książeczka , czytamy dwulatce nie tylko na Święta Bożego Narodzenia :)

Moja babcia ma na imię Jadzia. Byłoby 10, ale są cienkie strony i nie mogę żreć książki.

Kolejne przygody Jadzi, która tym razem wspólnie z tatą podjęła się pieczenia i lukrowania pierników. Wspaniała książeczka dla maluchów do czytania w bożonarodzeniowym okresie.

Bardzo sympatyczna książeczka. Polecam dla dzieci od 2 lat. Ładne ilustracje i ciekawa treść

Po przeczytaniu tej części przygód Jadzi musiałam z córką iść do kuchni i piec obiecane ciastka <3

• Dla dzieci
  • Dziecięce