NA DU**E SE ZRÓB

poradniki
Otwarte
2020-09-23
2020-09-23

Niestety, uważam, że ta książka to SCAM. Oglądam kanał autora na youtube i tam owszem, są wartościowe treści, ale to nie autor się w nich wypowiada, więc to ma sens. Mazuruk nie jest tatuażystą, krótką chwilę był współwłaścicielem studia tatuażu (mniej niż rok!),więc jego wiedza jest taka sama jak i moja. Mogłabym powiedzieć, że teoretycznie moja jest większa, bo mam dużo więcej tatuaży niż autor, ale nie o licytacje tutaj chodzi, bardziej o to, że taki z niego specjalista, jak i ze mnie. Książka jest napisana fatalnym stylem, treść żywcem jakby wyjęta z Wikipedii, wzmianki o biologii nudne i pisane dla osoby o bardzo niskim IQ, jestem zawiedziona. Książkę stanowią głównie wyliczanki i krótkie opisy, np. stylów w tatuażu, chorób, które są przeciwwskazaniami. Nie znalazłam tu ani jednego przydatnego/ciekawego zdania, a szkoda, bo bardzo ładnie jest ta książka wydana i miała potencjał.

MUST HAVE dla wszystkich, którzy chcą być świadomymi właścicielami tatuażu. Książka napisana prostym i jasnym językiem jednocześnie zawiera wszystko co chciało by się wiedzieć na temat tatuażów, jak i procesów ich tworzenia. Autor zgłębił temat i wszystko umieścił w jednej książce która jest kompendium wiedzy dla osób z/chcących tatuażami.
Znajdziemy tam i historie tatuażów, jak i pomoc jak wybrać wzór, jak to jest z tym bólem, kiedy nie robić tatuażu, jak wybrać tatuatora, jakie są rodzaje tatuaży, jak się goi tatuaż i jak o niego dbać i wiele, wiele więcej. Jest tam nawet opisane jak to się dzieje, że tatuaż utrzymuje się w naszej skórze i myślę, że jest to rzecz, której dużo osób mających tatuaże nie wie. Ja jako osoba z zerową wiedząca o tatuażu, po przeczytaniu tej książki wiem w sumie wszystko co chciała by wiedzieć, robiąc sobie coś co będzie ze mną przez prawdopodobnie resztę życia. Książkę polecam z całego serca.

Dziękuję za uwagę. <3

Znajdziemy tam i historie...

Bardzo dobra pozycja dla osób, które myślą o swoim pierwszym tatuażu. Autor porusza wszystko co trzeba wiedzieć przed, w trakcie i już po tym jak się zrobi swój wymarzony tatuaż. Bardzo przydatny jest też przewodnik po stylach, co w znacznej mierze ułatwia dobór projektu, a nawet wyznacza (oczywiście mniej więcej) kwotę jakiej można się spodziewać przy danej stylistyce. Czyta się przyjemnie, a na zdjęcia gotowych tatuaży patrzy się z podziwem. Teraz tylko w końcu zdecydować się na wzór xD

Książki raczej nie polecam osobom, które już mają za sobą kilka dziar, i wiedzą z czym to się je. Jeśli już to może głównie jako źródło inspiracji do kolejnego tatuażu.

Plusem tej książki jest bardzo profesjonalne podejście autora do tematu. Widać, że poświęcił ogrom czasu na przygotowanie tej pozycji. Minusem dla mnie były rozdziały dotyczące pielęgnacji tatuażu. Nie dość, że są nadmiernie rozbudowane (np. przez powtarzanie po kilka razy tych samych porad) to czytając je miałam wrażenie, że autor uważa swoich czytelników za, delikatnie mówiąc, idiotów, którym trzeba tłumaczyć, żeby nie pocięli się nożyczkami.
Mimo wszystko książka jest godna polecenia dla osób zainteresowanych sztuką tatuażu.

Kiedy #andrzejmazurek wydał swoją książkę nie ukrywam, że się ucieszyłam, ale również trochę się przymierzałam do jej kupna. Drugorzędną sprawą były starsze osoby z rodziny z tekstem po co Ci to na du...e se zrób jeszcze. To teraz zamiast odpowiedzi dostaną książkę do przeczytania - tutaj zaznaczam, że autor ukazał jak na przestrzeni lat zmieniło się podejście do tatuażu (inną sprawą są osoby mega konserwatywne). Z książki dowiecie się wielu przydatnych informacji (historia tatuażu, techniki, style, pielęgnacja i wiele innych). Jest to poradnik, który przygotowuje i pomaga dokonać wyboru.

Co dała mi ta książka? - na pewno dowiedziałam się kilku nowych informacji. Poznałam historię tatuowania oraz dowiedziałam się, że preferuję te najgorsze miejsca do tatuowania. Przede wszystkim utwierdziłam się w słuszności mojej decyzji. Tak więc z czystym sumieniem polecam na du..e se zrób i cytując autora nawet nie myślcie o zrobieniu sobie dziary bez tej książki (lub obejrzeniu filmików na YouTubie 😜).

Ps. Książkę da radę przeczytać w jakieś 2 godziny 🤯

Ocena końcowa 10/10.

Ja tę książkę czytałam, gdy jeszcze była "surowa", a już wtedy uważałam ją za potrzebną i kompleksową; w momencie gdy trafiła w moje ręce jako produkt finalny, szczęka mi opadła. To na pewno najpiękniej wydany poradnik, jaki widziałam. Zdecydowanie pomógł mi też lepiej zrozumieć dziaranie, tak że zupełnie inaczej przeszedł mi kolejny zabieg i gojenie. W swojej kategorii - fenomenalna.

Dla mnie zdecydowanie potrzebna pozycja. Na rynku nie ma wiele książek na temat tatuażu więc każde źródło informacji jest na wagę złota. Dla osób, które się tatuują zapewne nie będzie tu nic odkrywczego, ale dla początkujących jak najbardziej.

Opinia pochodzi z:

🖤-mamo mogę zrobić tatuaż?
-na dupie se zrób 🖤

Ja mam w zwyczaju słuchać rodziców, nie wiem jak wy, wiec tytuł trafił do mnie totalnie. Co prawda już po zrobieniu sobie na dupie, więc patrze na całość z perspektywy osoby mającej jakieś tam doświadczenie.

To książka o tatuażach, o ich historii, podziale, procesie i pielęgnacji. Opis wydawcy sugeruje, ze dobrym wyborem zanim w ogóle rozważy się tatuaż jest zapoznanie się z treścią, poznanie różnych rodzajów tatuażu, możliwości tatuatorów, sposobów tatuowania itp. Pierwsze co rzuca się w oczy to oczywiście świetne wydanie. Błyszczący papier, dużo zdjęć, twarda oprawa. Książka jest naprawdę śliczna. Co do samej treści - trudno mi w zasadzie ocenić czy jest to materiał na książkę. Z tego co się zorientowałam autor prowadzi również kanał na Youtube i mam trochę wrażenie, ze to wyczerpuje temat i aktualizuje go znacznie sprawniej niż jakakolwiek książka. Wydaje mi się, ze cała sztuka i sukces tkwi w wyborze dobrego studia, a tego jak to zrobić nie dowiemy się z żadnej broszury. Rozmowa z tatuatorem, wspólny wybór i stworzenie projektu - moim zdaniem dają te sama wiedzę co treść książki ALBO, to ja miałam szczęście trafić na cudownych tatuatorów, którzy przez ten proces mnie przeprowadzili 🖤

Książka nie jest Must-have, bron Boże, to ciekawy bajerek, gadżet, ciekawostka - raczej nie dowiedziałam się wiele nowego. Natomiast sam cel edukacji ludzi i bronienie ich przed paskudnym błędem i tandetnym rękawem czy pleckami - jak najbardziej na plus. Jeśli natomiast faktycznie szukacie czegoś na ten temat, paczka podstawowej wiedzy w jednym miejscu - to właśnie tu. I totalnie zajrzyjcie na YouTube autora OSOM - ciekawy punkt widzenia różnych tatuatorów, ciekawostki, co robić, jak robić, czego NIE robić! 🖤

Opinia pochodzi z:

🖤-mamo mogę zrobić tatuaż?
-na dupie se zrób 🖤

To książka o tatuażach, o ich historii, podziale,...

W świat tatuaży zostałam wciągnięta już dobre kilka lat temu jednak nie mogę powiedzieć, że wiem o nim wszystko. Człowiek uczy się całe życie i zawsze znajdzie się coś, co go zaskoczy. Autor oraz wydawca przekonują nas, że powinieneś koniecznie sięgnąć po tę książkę, zanim zrobisz sobie tatuaż. Czy aby na pewno?

Czy dowiedziałam się czegoś nowego z tej książki? Nie.
Czy Wy możecie dowiedzieć się czegoś nowego z tej książki? Z pewnością Tak!
Czy faktycznie jest pozycją obowiązkową? To kwestia sporna.

Zacznę od najważniejszej dla mnie kwestii w tym przypadku, czyli cenie i dostępności. Tatuaż nie jest tani więc jeśli macie zapobiec zrobienia sobie krzywdy to wydatek rzędu 60 zł będzie jak najbardziej uzasadniony a wręcz obowiązkowy. Niestety książka jest dostępna tylko i wyłącznie na stronie wydawcy więc nie zakupicie jej przy okazji pobytu w Waszej ulubionej księgarni dodając ją jako jedną z wielu do koszyka. Musicie więc doliczyć także koszty wysyłki.

Sama książka jest wydana przepięknie! Twarda okładka, ciesząca oko szata graficzna, ikony oraz wiele zdjęć Was zadowoli. Każdy temat jest dość mocno rozbudowany. Dla mnie jednak ten najciekawszy - czyli poświęcony rodzajom tatuaży jest zbyt krótki.

Długie są natomiast rozdziały poświęcone pielęgnacji, przeciwwskazań i historii tatuażu. Są to bardzo ciekawe i przede wszystkim istotne informacje (choć dużo tu także lania wody) jednak wracając do pytania, czy jest to pozycja obowiązkowa, zanim zrobisz tatuaż powiem tak... Jeśli masz problemy zdrowotne to w każdym przypadku musisz swoje wątpliwości rozwiać u lekarza. Jeśli masz pytania - po to idziesz do tatuatora, który jest profesjonalistą, aby Ci o wszystkim opowiedział. Tatuator też ma wręcz w obowiązku opowiedzieć Ci o przeciwskazaniach, ryzyku, tym jak może zareagować Twoje ciało oraz o tym jak dbać o świeży tatuaż i jak go później pielęgnować. Żaden profesjonalista nie pozwoli, aby Tobie bądź innym klientom stała się krzywda. Nie jest robotem - potrafi odmówić wykonania zabiegi jeśli ma ku temu powody. Każde studio posiada także swój regulamin zabraniający tego, czego robić nie wolno.

Jednak zawsze warto się edukować, być ciekawym i dążyć do uzyskania odpowiedzi. Możesz przeczytać książkę, a następnie udać się do studia i zadawać pytania aż poczujesz, że wiesz już wszystko! Jeśli jesteś ciekawy - kup i przeczytaj.

Czego mi zabrakło w książce? Zniechęcenia ludzi do robienia tatuaży po kosztach, w nieprofesjonalnych studiach i pokazania czym to się może skończyć. Pojawił się jednak rozdział, w którym zostało poruszone Jak wybrać dobry salon oraz czym się kończy nieprawidłowa pielęgnacja więc i samo to jest dobre!

Mam nadzieję, że książka kiedyś pojawi się z większym dostępem i być może trafi do Waszych koszyków nawet przypadkowo lub zdecyduje się ją kupić Wasza babcia dla Was na święta, bo pomyśli: O! Ten tytuł brzmi idealnie :)

Dziękuję @WydawnictwoOtwarte za możliwość przeczytania książki oraz @JestOsom na uświadamianie ludzi. Dziękuje też @rdktattoo @candyink @fronctattoo i @rozaliusz za piękne, profesjonalne malunki na moim ciele. Mogę ich Wam polecić z całego serca. Do zobaczenia niedługo!

NA DU**E SE ZRÓB - czyli ulubiony tekst mojej mamy od Andrzeja Mazuruk
Poradnik
6/10 (dobra)

Czy dowiedziałam się czegoś nowego z tej książki? Nie.
Czy...

Plusy:
- twarda oprawa w dobre jakości,
- łatwo się czyta,
- sporo zdjęć...

Minusy:
- ... choć w podziale tatuaży za mało zdjęć poglądowych, wg. mnie ta sekcja powinna być bardziej rozwinięta,
- dużo materiału widziałem na kanale YT autora więc czuję lekki zawód w tej kwestii (-1 do oceny),
- kilka rzeczy się powtarza, gdzieniegdzie lanie wody.

Ogólnie fajna pozycja, polecam.

Plusy:
- twarda oprawa w dobre jakości,
- łatwo się czyta,
- sporo zdjęć...

Minusy:
- kilka rzeczy się powtarza, gdzieniegdzie lanie wody.

Ogólnie fajna pozycja, polecam.

• Polskie
  • Ilustrowane