Pokuta

Seria: Ze Strachem
Wydawnictwo: Czarne

We wrześniu 1986 roku brutalne morderstwo wstrząsnęło niewielką nadmorską miejscowością. Na plaży znaleziono zwłoki młodej dziewczyny, Reginy Wieczorek. Miała dziewiętnaście lat i żadnych wrogów. Na szczęście szybko udało się znaleźć winnego. Tak przynajmniej sądzi milicja. Tymczasem pewnego listopadowego dnia na komisariacie pojawia się Jan Kowalski. Twierdzi, że zabił nie tylko Reginę, ale także pięć innych kobiet. Pozbawiał je życia z niezwykłą dla seryjnego mordercy regularnością – co siedem lat jedną.

Milicja staje przed zagadką: kim jest Jan Kowalski, bezwzględnym zbrodniarzem czy szaleńcem? Czy to możliwe, że od ponad trzydziestu lat nikt nie zauważył grasującego w okolicy mordercy? Co naprawdę spotkało Reginę i gdzie są inne ofiary Kowalskiego? I kim jest tajemniczy mężczyzna, który obiecuje młodym dziewczynom nowe życie, jeśli poświęcą to, co dla nich najcenniejsze?

źródło opisu: strona internetowa wydawcy (www.czarne.com.pl)

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Czytamy w weekend

Długi weekend sprzyja czytaniu! Skrupulatnie wybraliśmy już lektury, którym będziemy się oddawać w ten sierpniowy czas, gdy powietrze wciąż jeszcze intensywnie pachnie latem – owocami rozgrzanymi słońcem, świeżo ściętym zbożem i morskimi kąpielami. Nie tracąc zatem cennego czasu, udajemy się na odpoczynek, życząc wam miłego weekendu!

Patronaty tygodnia (29.07-4.08.2019)

Premiery tego tygodnia sprawią, że pomimo wysokiej temperatury czytelnikom po plecach będą przebiegać dreszcze! Tajemnicza sprawa ze szkolnych lat, seryjny morderca zabijający młode kobiety i apokalipsa zombie zapewnią silne emocje. A jeśli wolicie lżejszą lekturę, polecamy romantyczną opowieść o przeznaczeniu lub amerykański bestseller, który niedługo trafi na ekrany kinowe.