Oni wiedzą lepiej. Samozadowolenie jako podstawa polityki społecznej

biznes, finanse

Od dawna oczekiwana bomba jednego z najulubieńszych autorów Fijorr Publishing, Thomasa Sowella. Prof. Sowell pastwi się w niej nad poprawnością polityczną, ale nie robi tego w sposób emocjonalny, jak to nasi pisarze czynią, lecz argumentując logicznie i ekonomicznie. Majstersztyk, no wprost, miód na serce i umysł ludzi miłujących wolność i rozsądek.

Eomer | 2016-04-29

Ta książka to faktycznie arcydzieło. Jedyna książka, którą poleciłbym osobie o odmiennych "poglądach politycznych". Jest napisana tak logicznym językiem i wszystko tak dobitnie tłumaczy, że mało kto, no chyba naprawdę zaślepiony człowiek mógłby się nie zgodzić z autorem w co najmniej zdecydowanej większości spraw poruszanych w tej książce. Książka dosłownie obnaża braki w rozumowaniu lub, mówiąc dosadniej, czystą głupotę ludzi, których genialnie określa jako "oświeconych".
Bo to właśnie pycha jest grzechem głównym numer jeden - i nie bez powodu. Dlaczego? Przeczytaj :)

książek: 2045
Bartowski | 2015-11-08