Autostrady w Polsce, czyli drogi przez mękę

Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
technika
Bielsko

Problem budowy autostrad w Polsce został publicznie podjęty przez obradujący we wrześniu 1937 roku I Polski Kongres Inżynierów we Lwowie. Od tego czasu na drodze do realizacji kolejnych planów i programów rządowych stanęło wiele przeszkód, głównie natury ekonomicznej i politycznej. Książka prof. Janusza Kalińskiego Autostrady polskie, czyli droga przez mękę przedstawia dzieje budowy autostrad...

Książka prof. Janusza Kalińskiego Autostrady polskie, czyli droga przez mękę przedstawia dzieje budowy autostrad na terenie naszego kraju. W czterech obszernych rozdziałach znajdują się informacje, które z pewnością zainteresują każdego polskiego miłośnika motoryzacji i drogownictwa.
Autor w przystępny sposób opisuje zastosowane problemy, rozwiązania i kolejne etapy powstawania tego typu dróg. Pomocnym dodatkiem są mapy, przestawiające plany i stan prac w poszczególnych latach. Całości dopełnia bogaty materiał ilustracyjny.

źródło opisu: http://www.ksiezy-mlyn.com.pl/oferta.php?groupid=6&idk=157

źródło okładki: http://www.ksiezy-mlyn.com.pl/oferta.php?groupid=6&idk=157

dzola | 2018-03-04
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 02 marca 2018

Książka napisana w sposób przystępny dla zwykłego czytelnika. Pozycja przybliża historię głównie planowania budowy autostrad w Polsce. Zapoznamy się z tworzonymi przez kolejne partie i instytucje programami budowy dróg szybkiego ruchu. Trwało to kilka dziesięcioleci. Pod koniec książki budowa autostrad w końcu nabrała rozpędu, były to lata owocne w kilometry dla A1, A2, A4, A6 i A18.

Polecam dla osób, które chciałyby zapoznać się z rysem historycznym budowy autostrad i życzyłabym sobie podobnej pozycji w odniesieniu do obecnie zrealizowanych odcinków dróg szybkiego ruchu.