Świat książek
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. Ogólne dyskusje o książce: nowości wydawnicze, książki wartościowe i godne polecenia, nagrody literackie, spotkania z autorami oraz różnego rodzaju informacje ze świata książki.
866970 czytelników
3360 dyskusji
82824 wypowiedziPokaż ostatnią
Poszukuję podobnych książek
liczba postów na stronie: 
książek: 648
missly
05-06-2016 19:58
Krąg autorstwa Sary Elfgren i Matsa Strandberga przeczytałam dość dawno, ale do dziś chodzi mi po głowie. Nie czytałam więcej niczego podobnego. W tej trylogii zawarte jest wszystko począwszy od przyjaźni i rodziny, na magii i tajemnicach skończywszy. Czytaliście coś podobnego? Z tak wyjątkowym klimatem, albo z mieszanką... wszystkiego?

Druga książka to Wróżbiarze. Tutaj znów mamy przeplatające się historie różnych osób, magię, przyjaźń, specyficzny klimat. Zamierzam przeczytać inne książki autorki, ale może znacie coś jeszcze, co kojarzyłoby się wam z tą konkretną pozycją? Akcja niekoniecznie musi dziać się w XX wieku.

Popytałam trochę na zagranicznym forum i dostałam kilka ciekawych propozycji (Six of Crows, Dworzec Perdido, Wyklęta, Rzeki Londynu, Cień i kość), ale to nadal nie to, czego szukam. Byłabym bardzo wdzięczna za kolejne propozycje!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 40
Ixina
09-06-2016 17:20
"Krąg" czytałam, i bardzo mi się podobał, ale mam spory kłopot z wskazaniem podobnej pozycji. Bo to w sumie nie jest jakiś charakterystyczny przykład danego typu książek, coś, co automatycznie uruchomi ciąg skojarzeń. Więc coś podobnego do "Kręgu" każdy może rozumieć inaczej.
Mam jedno skojarzenie,ale - z powodów o których pisałam wyżej, nie wiem, czy będzie trafne. Mówię o serii rozpoczynającej się od: Wojny duszków. Też magiczne uniwersum, ale magia to raczej dodatek, wzbogaczacz świata, nie kwestia fundamentalna dla fabuły. Akcja też dynamiczna i przerzucająca się z miejsca na miejsce, dużo różnych postaci i niby prosty podział na dobro i zło - ale jednak podobnie jak w "Kręgu" jest to na tyle barwne i dobrze zbudowane, że można to kupić.
Sporo kryteriów, jakie wyżej wypisałam, jak widać się zgadza, chociaż odnoszę subiektywne wrażenie, że to jednak całkiem inne książki. Nie wiem, czy pomogłam ci jakkolwiek, ale przynajmniej dyskusja trochę się odkopie spod innych ;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 648
missly
09-06-2016 19:03
Właśnie! Krąg jest unikatową książką. Zastanawiam się, czy jakaś jeszcze książka wzbudzi we mnie tego typu emocje. Nie to, że Krąg jest najlepszą książką jaką czytałam - bo nie jest. Ale cała trylogia ma w sobie coś cholernie wyjątkowego i dlatego przyszłam z tym na forum - ale jak widać cisza :) Może to też kwestia tytułu, ale "poszukuję książek podobnych do Kręgu i do Wróżbiarzy" też... Właśnie! Krąg jest unikatową książką. Zastanawiam się, czy jakaś jeszcze książka wzbudzi we mnie tego typu emocje. Nie to, że Krąg jest najlepszą książką jaką czytałam - bo nie jest. Ale cała trylogia ma w sobie coś cholernie wyjątkowego i dlatego przyszłam z tym na forum - ale jak widać cisza :) Może to też kwestia tytułu, ale "poszukuję książek podobnych do Kręgu i do Wróżbiarzy" też nie brzmi zachęcająco.
Dodałam Wojny duszków na półkę. Brzmi fajnie, chociaż tytuł jest troszkę infantylny :D Dziękuję za odzew!
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 191
Pola
17-06-2016 16:55
Poszukuję książki podobnej do "Aż po horyzont". Coś z wątkiem podróży, wakacyjnej miłości. Ktoś coś poleca?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 858
Margita
17-06-2016 21:27
Może 19 razy Katherine 19 razy Katherine
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
konto_usuniete
18-06-2016 09:14
Parę lat temu przeczytałam Wichrowe Wzgórza Wichrowe Wzgórza i zakochałam się w tej książce. Od tamtej pory czytuję Jane Austen i Charlotte Bronte, ale to nie to samo. Może ktoś z was czytał książkę podobną do "Wichrowych Wzgórz"?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2221
Sybi
18-06-2016 18:08
Podpinam się, bo Wichrowe wzgórza to jedna z moich ulubionych książek.
Jane Eyre jest bardzo dobra, podobnie jak powieści Austen, ale pomijając epokę, to niewiele mają wspólnego z powieścią Emily.
Nie spotkałam się już nigdy z żadną książką o tak niesamowitej atmosferze i z bohaterami wzbudzającymi tak skrajne emocje jak Katarzyna i Heathcliff. A bardzo chętnie bym coś takiego przeczytała.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
zgłoś błąd zgłoś błąd