Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
926060 czytelników
2164 dyskusji
131787 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Dochodzenie - wygraj pakiet książek "Szarość miejskich mgieł" i "Układanka".

Dochodzenie - wygraj pakiet książek "Szarość miejskich mgieł" i "Układanka".

Czwarty tom sagi Spacer Aleją Róż przenosi czytelników do przełomu lat 60. i 70. Tym razem do głosu dochodzi młode pokolenie, które urodziło się i wzrastało w socjalistycznych realiach. Zbuntowana młodzież kontynuuje walkę rozpoczętą przez rodziców. Studenci żądający zwiększenia swobód obywatelskich ścierają się z oddziałami ZOMO oraz jednostkami Milicji Obywatelskiej. Powietrze znowu szczypie w oczy od gazu łzawiącego, który spowija miasto. W atmosferze ciągłych niepokojów wychodzą na jaw niektóre z mrocznych sekretów rodzinnych.
 

Julianna Różańska, dziennikarka lokalnej gazety, ma za sobą trudną przeszłość. Brat bliźniak bohaterki „Układanki”, Jakub, pomógł jej stanąć na nogi, kiedy rodzice się od niej odwrócili. Wspólnie wyjechali do Katowic, żeby rozpocząć nowe życie. Jakub jest policjantem, dzięki czemu Julianna zawsze pierwsza otrzymuje informacje o ciekawych zdarzeniach w ich regionie. W Lesie Murckowskim przypadkowy spacerowicz znajduje kości. Eksperci potwierdzają, że są to ludzkie zwłoki. Rozpoczyna się śledztwo.


Przyznajcie, ile razy czytając historię z wątkami kryminalnymi wyobrażaliście sobie, że to Wy rozwiązujecie zagadkę mordercy sprzed lat? Napiszcie krótką historię z perspektywy pierwszej osoby, w której pokażecie, na czym polega Wasza praca w trakcie dochodzenia. Spróbujcie umiejscowić akcję na przełomie dekad jak autorka Edyta Świętek.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarze książek "Szarość miejskich mgieł" i "Układanka".
 

Regulamin
  • Konkurs trwa od 12 marca do 19 marca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500  znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Replika.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 
liczba postów na stronie: 
książek: 79
Jagoda
19-03-2018 17:54
Szary jesienny ranek, rok 1969. Ledwo co zdążyłam otworzyć oczy, a tutaj już telegram od komendanta policji- "zabójstwo młodej dziewczyny, na obrzeżach miasta, przyjeżdżaj szybko". Wzięłam najpotrzebniejsze rzeczy: lupę, notatnik, aparat fotograficzny, białe rękawiczki oraz pojemniki na próbki. Wsiadam do auta i już jestem na miejscu zbrodni. Zakładam rękawiczki, zanim cokolwiek ruszę, fotografuję miejsce zbrodni, aby przyjrzeć się w domu zdjęciom w razie gdybym coś przeoczyła. Badam pozycję w jakiej jest zostawione ciało, szukam jakiś śladów szamotaniny czy innych znaków świadczących o przyczynie zgonu. Zauważam, że na bluzce ofiary znajduje się czarny długi włos (ofiara jest blondynką), zamykam go szczelnie w opakowaniu, żeby następnie przekazać go do ekspertyzy. Sporządzam notatki zabieram wszystkie potrzebne przedmioty, które mogą mi pomóc w rozwiązaniu śledztwa i wracam do swojego biura, by w ciszy przemyśleć i zanalizować wszystkie tropy. Sporządzone notatki i moje domysły, wraz z dokumentami odnoszę prowadzącemu śledztwo policjantowi. Moja praca, naczelnego powiatowego detektywa na ten dzień jest zakończona.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1033
stokrotka
19-03-2018 20:33
31.12.1999
Tydzień temu Halina S., przyszła do mnie do biura i zleciła mi rozwiązanie tajemnicy morderstwa sprzed dziesięciu lat. Sprawa dotyczyła jej kuzyna. Chłopak został zamordowany we własnym mieszkaniu. Było ono zamknięte od środka, znajdowało się na szóstym pietrze i nie miało balkonu. Nikt nie umiał rozwiązać sprawy. Dopiero mi się udało. Wystarczyło pogłówkować, a ja jestem w tym niezły. Postawiłem tezę i kilka dni temu przeprowadziłem eksperyment w celu potwierdzenia mojej hipotezy. Pojechałem na miejsce. Okazało się, że budynek miał tylko siedem pięter. Morderca wszedł schodami na ostatnie piętro, potem na dach, później spuścił się na linie zaczepionej o komin, zatrzymał się na wysokości okna ofiary, okno było uchylone, co potwierdziły akta sprawy, włożył lufę pistoletu z tłumikiem w szparę i strzelił. Po morderstwie został wciągnięty przez swojego wspólnika na dach i spokojnie opuścił budynek. Po odkryciu, w jaki sposób zostało popełnione morderstwo musiałem odkryć, kto go dokonał. Zagłębiłem się w akta sprawy, mam znajomości na komendzie. Odkryłem, że za morderstwem musi stać kochanek dziewczyny ofiary. Miał motyw, a jego hobby była wspinaczka wysokogórska. W jego mieszkaniu znaleziono broń, z której zabito chłopaka. Alibi mu dał kolega, który prawdopodobnie był jego wspólnikiem. Dzisiaj przedstawiłem wynik mojego dochodzenia mojej zleceniodawczyni i policji. Podałem motyw, dowody i adres poszukiwanego. Dzięki mnie policja godzinę temu aresztowała podejrzanego.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2413
LubimyCzytać
20-03-2018 15:48
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

Jagoda
Nancy
stokrotka
sloneczko89
Viola

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 131
sloneczko89
21-03-2018 14:25
Bardzo dziękuję i gratuluję pozostałym zwycięzcom :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2413
LubimyCzytać
20-03-2018 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd