CzytajPL konkurs
Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
866855 czytelników
1954 dyskusji
121577 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] W tym moja nadzieja - wygraj książkę "Zemsta i przebaczenie. Bezkres nadziei".

W tym moja nadzieja - wygraj książkę "Zemsta i przebaczenie. Bezkres nadziei".

Piąty tom cyklu "Zemsta i przebaczenie" II wojna światowa dobiega końca. Europa podnosi się ze zgliszcz i czuć powiew wolności. Jednak nie dla wszystkich oznacza to koniec kłopotów, a z biegiem czasu następuje głęboki podział nowego świata. Los rozdziela czwórkę bohaterów i każdego z nich stawia przed trudnymi wyborami i wyzwaniami, a brzemię wojny odciska na ich życiu bolesne piętno. Czy uda się pokonać rosnące mury, a miłość i przyjaźń wygrają z nienawiścią i egoizmem, gdy ludzkie ścieżki wyznacza historia? Ucieczki nazistów, stalinowskie rządy, kołymskie gułagi i walka o władzę, a gdzieś pomiędzy toczące się życie zwykłych ludzi.

 
Choć Joanna Jax nie zgotowała swoim bohaterom spokojnego losu to po wyniszczającej wojnie czworo przyjaciół może z odrobiną nadziei oczekiwać lepszego jutra, lepszego świata. A w czym Wy pokładacie nadzieję? Jaka jest pierwsza rzecz, która przychodzi Wam na myśl?  


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.   


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Zemsta i przebaczenie. Bezkres nadziei - Jacek Skowroński

Zemsta i przebaczenie. Bezkres nadziei

Autor: Joanna Jax

Piąty tom cyklu "Zemsta i przebaczenie" II wojna światowa dobiega końca. Europa podnosi się ze zgliszcz i czuć powiew wolności. Jednak nie dla wszystkich oznacza to koniec kłopotów, a z biegiem czasu następuje głęboki podział nowego świata. Los rozdziela czwórkę bohaterów i każdego z nich stawia przed trudnymi wyborami i wyzwaniami, a brzemię wojny odciska na ich życiu bolesne piętno. Czy uda się pokonać rosnące mury, a miłość i przyjaźń wygrają z nienawiścią i egoizmem, gdy ludzkie ścieżki wyznacza historia? Ucieczki nazistów, stalinowskie rządy, kołymskie gułagi i walka o władzę, a gdzieś pomiędzy toczące się życie zwykłych ludzi.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 5 lutego do 12 lutego włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Videograf.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 2031
LubimyCzytać
05-02-2018 13:33
Zemsta i przebaczenie. Bezkres nadziei Zemsta i przebaczenie. Bezkres nadziei
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1
Beti
12-02-2018 21:30
Moją nadzieję pokładam w miłości. Bez miłości nic nie ma sensu. Nie ma sensu praca, nie ma sensu codzienne funkcjonowanie. Miłość dodaje na skrzydeł, daje nam energię do działania. Świadomość, że mamy dla kogo żyć i mamy o kogo się troszczyć daje nam "kopa" do działania. Gdy wiem, że po powrocie z pracy mój mąż będzie czekał na mnie z filiżanką kawy, przytuli mnie i zapyta: "Jak Ci minął... Moją nadzieję pokładam w miłości. Bez miłości nic nie ma sensu. Nie ma sensu praca, nie ma sensu codzienne funkcjonowanie. Miłość dodaje na skrzydeł, daje nam energię do działania. Świadomość, że mamy dla kogo żyć i mamy o kogo się troszczyć daje nam "kopa" do działania. Gdy wiem, że po powrocie z pracy mój mąż będzie czekał na mnie z filiżanką kawy, przytuli mnie i zapyta: "Jak Ci minął dzień" to od razu pojawia się uśmiech na mojej twarzy. Sprawia mi ogromną radość wspólne planowanie weekendów gdy zastanawiamy się czy wyskoczymy w góry czy wybierzemy się do kina czy po prostu zostaniemy w domu i obejrzymy razem kilka filmów, bo najważniejsza jest świadomość, że obok jest ktoś kto mnie kocha. Nieważne gdzie ważne, że razem i tak już od 18 lat.
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 132
male22
05-02-2018 14:55
Oczywiście w swoich dzieciach. Kiedyś wydawało mi się, że jak człowiek jest rozważny i pracowity to osiągnie sukces. Teraz wiedzę, że jednak wiele od nas nie zależy. Trzeba mieć szczęście, znaleźć się w odpowiednim miejscu i czasie, a czasami mieć odwagę zaryzykować. Życie układa się według scenariusza, na który nie mamy całkowitego wpływu. Na dodatek jeszcze hasło, bardzo popularne, żeby robić to co się kocha. Niestety nie zawsze przyniesie nam to chleb dnia codziennego, bo tylko niewielka grupa ludzi z tego wyżyje.
To właśnie chce powiedzieć moim dzieciom. Życzę im szczęścia i odwagi, rozsądnych wyborów i prawdziwej miłości, która ich nigdy nie zawiedzie. I zawsze będę ich w tym wspierać.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 15
patka
05-02-2018 15:33
Pokładam nadzieję w tożsamości. Ludzie są jak drzewa, tkwią głęboko korzeniami w tradycjach przekazywanych sobie z pokolenia na pokolenie. I tak właśnie ma być! Mamy swoją tożsamość, wiemy jakie jest nasze pochodzenie, szanujemy historię. I chociaż zabrzmi to niezwykle pompatycznie, to pozwolę sobie zacytować słowa Jana Pawła II:
"Świadomość własnej przeszłości pomaga nam włączyć się w długi szereg pokoleń, by przekazać innym wspólne dobro..."
Z tymi wartościami z optymizmem mogę oczekiwać lepszego jutra :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 382
Mystery
05-02-2018 15:36
Pokładam nadzieję niekoniecznie w czymś ,ale w kimś. Są to ludzie.
Wierzę ,że na świecie istnieje wiele dobrych ludzi ,którzy potrafią pomagać innym i szerzyć dobro na szeroką skalę.
Człowiek jest istotą, która potrafi zmienić wiele, zmienić na lepsze.
Liczę na to, że świat staje się piękniejszy dzięki zwykłym dobrym uczynkom i uśmiechom rozdawanym innym, nawet obcym ludziom.
Tak wiele zależy od nas, wystarczy tylko optymistycznie patrzeć w przyszłość i starać się być jak najlepszym człowiekiem.
Sprawmy, aby przysłowie "Człowiek człowiekowi wilkiem" nie kierowało naszym życiem :-)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 37
kaarolaa0
05-02-2018 17:41
Pokładam nadzieję w szczęściu życia. Nic więcej ludzkości nie jest potrzebne.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Edyta
05-02-2018 19:34
W wyobraźni, która mnie prowadzi przez życie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2
Horela
05-02-2018 20:24
Ja pokładam nadzieje w sobie. Wierze że jak Ja czegoś nie zrobie, Nie naucze sie nikt za mnie tego nie zrob oraz że nikt mnie nie wyreczy! Dlatego wierze w siebie, szanuje sie I rozpieszczam sie kiedy trzeba
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 311
Fallenangelv
05-02-2018 20:57
Pokładam nadzieję w lepszy świat. Dość szerokie to pojęcie, za długo bym mi zajęło opisywanie punkt po punkcie. Ale pokładam właśnie w tym nadzieję. W lepsze jutro nie tylko dla siebie, ale i dla innych. W zmianę życia na tym ziemskim globie  W lepszą zmianę. Nie dziś, to jutro, nie jutro to na pewno kiedyś. Może to ułuda, ale ja tak już mam. Wiara, Nadzieja i Miłość to są trzy siły dzięki którym można iść śmiało przez całe życie bez obaw, lęków i strachu. Jest jeszcze czwarta siła łącząca pozostałe trzy. Obiecałem sobie, że nigdy nie dorosnę do końca. Nigdy nie pozbędę się dziecka , które we mnie drzemie w środku. Owszem czasem to przeszkadza, bo wrażliwość jest dzisiaj kojarzona z naiwnością. Ludzie patrzą kpiąco na ciebie. Pukają się w głowę, sugerując, że trzeba innymi wartościami kierować się w życiu . Kierować się, ale czym ? Zachłannością, wyrachowaniem , wyrachowaniem które często mylone jest z inteligencją. Mam kierować się drogowskazami z napisem : Pazerność , Pogoń za karierą Pieniądze Sława , ? W pogoni za tymi rzeczami materialnymi gubimy sens życia, sens istnienia i sami się uprzedmiotawiamy . Kochamy pieniądze, kochamy przedmioty z nimi związane. Kochamy władze, władza to pieniądze, a pieniądze to władza i błędne koło się zamyka. Koło w , którym człowiek dawno się zgubił. Stąd są konflikty zbrojne, nieporozumienia, kłótnie i wyzysk na co dzień ludzi. Wyzysk człowieka przez człowieka. Jego upodlenie . Zrównanie drugiego takiego samego człowieka z błotem. Zniżenie do poziomu własnego buta. Ludzie kochają siłę, kochają panować, rządzić i nigdy dobrowolnie nie ustąpią ze stanowiska. Bo władza uzależnia i profity z nią związane. Apetyt rośnie w miarę jedzenia.
Tylko dziecko jest w stanie ze swoją wyobraźnią i determinacją zauważać w sposób właściwy świat. Tylko dziecko potrafi znaleźć sobie powiedzmy patyk i nazwać go przyjacielem. Tylko dziecko jest szczere i prawdomówne, czasem za bardzo , według ludzi dorosłych, którzy już zapomnieli jak to jest być małym. I tak samo dla ludzi wrażliwych wszystko jest proste. Mają inne kierunkowskazy. Idą może drogą krętą, ale dojdą zawsze tam gdzie zamierzają. Są szczęśliwsi. Dużo małych rzeczy ich cieszy. Inaczej postrzegają ludzi i świat, który dookoła nich otacza. Mówię tutaj m.in. o sobie. Cieszy mnie dużo rzeczy z pozoru błahych, ale dla mnie wielkich 
Wiara – uskrzydla na co dzień, pozwala przeżyć trudne chwile. Łatwiej jest wierzyć, tak to prawda. Wiesz, że twoje skargi i prośby lecą do określonej osoby. Nie gdzieś tam, niewiadomo gdzie, tylko mają jednego adresata. Wiara w Boga, wiara w człowieka , wiara w lepszy świat. Wiara w lepsze jutro.
Nadzieja. – umiera ostatnia. Daje potężnego kopniaka do realizacji twoich planów i marzeń. Odnajduje drogę do ludzi. Może… tylko to czasem pozostało ? Może to pozwala wstawać codziennie rano i kłaść się wieczorem do łóżka, z myślą że …… nadzieja….
Miłość – ma największą siłę. Pokonuje nawet śmierć. Zmienia nawet najgorszego wroga w …. No właśnie. Nie sposób jej opisać, nadać kolor, rozmiar czy wygląd. Jeżeli kiedykolwiek chociaż raz doświadczysz będziesz wiedzieć. Ta prawdziwa, dojrzała może przenosić góry i zmieniać rzeczywistość. Zmieniać nas i ludzi wokół nas. Zmienia wszystko na lepsze. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych.
Reasumując swoją wypowiedź. Od zarania dziejów były okropne konflikty, wojny. Ludzie przekraczali wszelkie normy. Upadali w swoim postępowaniu tak nisko, że już niżej nie można upaść.Liczni upadli, ale również i liczni wznieśli się wysoko dla równowagi. Dobro i zło. Na pierwszej szali zło, a dla tego zła , na drugiej szali dla porządku jest dobro z napisem Wiara, Nadzieja i Miłość i tylko dzięki temu żyję ja i dzięki temu jeszcze kręci się ten szalony świat. Który będzie się jeszcze kręcił szybciej , ale nigdy nie zaginie dopóki ludzie będą mieć w sobie chociaż te trzy siły/ czwartą dostaną niektórzy w prezencie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 312
Jacob
05-02-2018 21:56
Wydawać się to może głupie, ale całą nadzieję pokładam w banale. W banale zawiera się wszystko czego się nauczyłem, całe moje doświadczenie życiowe, wiedza o ogólnym prawdopodobieństwie szczęśliwego splotu wydarzeń. „Wszystko się ułoży” – mówi niemalże czczone przeze mnie zdanie.

Wyrok zapał, ludzie jak zwykle odeszli. Sprawy drugoplanowe także się rypnęły – w końcu nieszczęścia chodzą parami, a jednej parze musi odpowiadać druga para, czwórce zaś kolejna czwórka i tak dalej, i tak dalej. Siedzę więc sam, zupełnie sam, w ogołoconym pokoju w którym zostało tylko surowe krzesło oraz niczym nie okryty stół. Zapowiada się noc na podłodze. Nie oszczędzono mi nawet poduszki. Psi los, psie życie.

Mimo wszystko jakiś tam duch nadziei jeszcze we mnie tkwi. Nie mam zielonego pojęcia jak miałby się zmaterializować, ale zawsze do tego dochodziło – wnioskuje więc, że i tym razem „wszystko się ułoży”. Skoro wszystko potrafiło się zniszczyć, to chyba jest to możliwe, prawda? Z drugiej strony: prawo entropii mówi swoje. Zaufać mu, czy ślepo zawierzyć abstrakcyjnemu banałowi? Z dwojga dziwnego wybieram to drugie.

Ósme piętro robi swoje, a przynajmniej tak twierdzi jeden ze znakomitych, polskich pisarzy. Ponoć taka wysokość rozwiązuje wszystkie problemy. Blok mieszkalny w którym się urządziłem, takiego nie posiada, ale sąsiedni – widzę to wyraźnie, nie raz już liczyłem – i owszem.

Odraczam jednak wyrok. Daje sobie tydzień, może miesiąc. Być może jeszcze wszystko się ułoży. A być może nie. Pozostaje czekać i sprzyjać ewentualnemu procesowi „układania”.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 10
zanett
06-02-2018 13:21
Jak jesteś na dnie, to już tylko czeka Ciebie spirala w górę. Tak to działa.
Życie jak komputer czasem trzeba wyresetować:)
Słońce świeci dla wszystkich. Wierzę w Ciebie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 828
Anksunamun
05-02-2018 22:50
Rzecz jasna największą nadzieję pokładam w moim ukochanym narzeczonym. Nie mam tu jednak na myśli kwestii materialnych – nie liczę na to, że będzie mnie w przyszłości utrzymywał, zapewniając wygody i stabilizację. Każde z nas jest od siebie niezależne finansowo, zresztą pieniądze nie są tym, do czego przykładam najwyższą wagę. Cała nadzieja, jaką wiążę z moim partnerem, dotyczy stabilności uczuć, wzajemnego zrozumienia i emocjonalnego wsparcia. Z nim życie i przyszłość nie wydają mi się już takie straszne – głęboko wierzę, że ze wszystkim sobie poradzimy, jeśli tylko pozostaniemy razem i zadbamy o to, by wystarczająco pielęgnować naszą miłość codziennymi, drobnymi gestami.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd