Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
851248 czytelników
1867 dyskusji
118053 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Szalona przyjaźń w dwóch aktach - wygraj książkę "Zła Julia".

Szalona przyjaźń w dwóch aktach - wygraj książkę "Zła Julia".

Minęło kilka lat, a Cassie nadal nie wie, dlaczego Ethan odszedł, nie oglądając się za siebie. Kiedy ponownie zjawia się w jej życiu, przybiera maskę obojętności, podczas gdy jej serce wyrywa się do ukochanego. Gdy otrzymują angaż w tej samej sztuce, ponownie zbliżają się do siebie. On w głębi duszy wierzy, że dostanie jeszcze jedną szansę, i przyrzeka, że naprawdę się zmienił. Ona wraca myślami do minionego czasu i próbuje zrozumieć to, co się wydarzyło. Czy nieufność rozdzieli ich na zawsze?

 
Ethana i Cassie łączy uczucie niczym z teatralnych dramatów – nieszczęśliwe, a zarazem niesamowicie płomienne i mocne. Jaki tytuł nosiłaby sztuka teatralna, przedstawiająca najważniejszą relację w Waszym życiu? Stwórzcie też krótki opis, który można by zamieścić w comiesięcznym repertuarze teatralnym. Życzymy połamania nóg!  


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.   


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Zła Julia - Jacek Skowroński

Zła Julia

Autor: Leisa Rayven

Cassie przekonała się, że czasem miłość nie wystarczy. Minęło kilka lat, a ona nadal nie wie, dlaczego Ethan odszedł, nie oglądając się za siebie. Kiedy ponownie zjawia się w jej życiu, Cassie musi odegrać najtrudniejszą rolę – przybrać maskę obojętności, podczas gdy jej serce wyrywa się do ukochanego. Gdy Ethan i Cassie otrzymują angaż w tej samej sztuce, ponownie zbliżają się do siebie. On w głębi duszy wierzy, że dostanie jeszcze jedną szansę, i przyrzeka, że naprawdę się zmienił. Ona wraca myślami do minionego czasu i próbuje zrozumieć to, co się wydarzyło. Przekonuje się jednocześnie, że nadal nie zna całej prawdy o swoim ukochanym. Czy nieufność rozdzieli ich na zawsze? A może miłość pozwoli im rozpocząć zupełnie nowy akt...? „Ta książka zachwyciła mnie od samego początku, a gdy skończyłam ją czytać, zachwyt trwał dalej. Zakochałam się w Leisie Rayven i reszta świata też powinna!” Colleen Hoover „Od tej historii zakręci wam się w głowie”. Katy Evans

Regulamin
  • Konkurs trwa od 11 października do 18 października włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Otwarte.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 1871
LubimyCzytać
11-10-2017 14:09
Zła Julia Zła Julia
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 939
Mollinka_90
11-10-2017 14:48
Sztuka, która opowiadałaby o najważniejszej relacji mojego życia nosiłaby tytuł "24/7/365 z samą sobą" i z całą pewnością byłaby monodramem.
W życiu tak już jest, że najlepiej sprawdza się maksyma "Umiesz liczyć? Licz na siebie!", a z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach. Przyjaciele przychodzą i odchodzą, a ja mimo wszystko trwam wbrew przeciwnościom losu, wbrew zasadzie, że biednemu zawsze wiatr w oczy.
Moja sztuka byłaby pośrednią formą między komedią, tragedią i dramatem. Bawiłaby publikę niczym najlepsza komedia romantyczna o perypetiach zatwardziałej singielki, czekającej na swego rycerza na białym koniu. Wycisnęłaby łzy z oczu przemyśleniami, jakie często nawiedzają mnie przed snem. Dialog, które prowadziłaby moja postać sama z sobą byłaby próbą odpowiedzi na filozoficzne pytania, które codziennie stawia przed nami życie, a których nieraz nie mamy odwagi sami sobie zadać.
Przekonałabym widza, że by polubić innych najpierw trzeba lubić siebie i mieć dystans do swojego życia, wtedy jest łatwiejsze, a odrobina zdrowego egoizmu nikomu jeszcze nie zaszkodziła ;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Edyta
11-10-2017 19:09
Kto by przewidział?

Jest to sztuka o miłości, która uskrzydla i zachęca do działania - realizacji marzeń w imię tej miłości. Przy czym jest to historia również o wierze i zaproszeniu do świata każdego z osobna, który to świat powoli staje się wspólny, a wszystko w imię tej miłości.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 73
Kocikowata
11-10-2017 19:12
Historia miłości która zaczęła się już podczas zmieniania pieluch.
Relacji, która przetrwała 17 lat i będzie trwać, aż sprężyny zaczną się wbijać a plamy będą zbyt widoczne.
Jemu nie straszne moczenie się, okres, ani wymiociny.
Był przy niej w każdej najtrudniejszej chwili- kiedy bolał brzuch, podczas pierwszej miesiączki i każdej następnej. Wspierał, kiedy dostała jedynkę, a potem kiedy trzeba było ją poprawić (czytanie krzyżaków). Był zawsze, mięciutki i pachnący (czasem tylko mięciutki) i czeka na nią co dzień aż zanurzy się w jego bezpiecznym ciepełku. Ten jeden wie co ile tak naprawdę zmieniała pościel. Opowieść o życiu, myciu się i tajemnicach, o których wie tylko ON.

Sztuka pt."Julia i jej najukochańsze Łóżko"

PRZYJDŹ i zobacz wymiar więzi, wspomnienień, które łączą łóżko z Julią, jak i z każdym z nas.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 318
MamaNaPetardzie
11-10-2017 21:32
" Na krawędzi"

Miłość którą chcieli zniszczyć prawie wszyscy. Pełna przeciwności losów, rozterek, łez ale przede wszystkim wypełniona głębokim uczuciem, które przezwycięży każde zło tego świata.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 344
Jędrek
11-10-2017 21:37
„Gra o przyjaźń” - sztuka w czterech aktach
Osoby: MARTYNA, MAREK(to ja), OJCIEC, PATRYK.
Współczesna sztuka o trójce nastoletnich przyjaciół z własnej inicjatywy tworzących grę komputerową. Na ich drodze staje wiele przeszkód, które najczęściej nie mają nic wspólnego z czysto technicznymi zagadnieniami, lecz ich wzajemnymi relacjami, a także tzw. prozą życia. Czy jednak zdołają pokonać te wszystkie przeszkody? Przełamać własny egoizm i w imię wspólnych wartości dążyć do celu? Sztuka pełna jest niespodziewanych zwrotów akcji, chociaż rzecz rozgrywa się głównie pomiędzy trzema osobami w kilku kameralnych wnętrzach. Wciąga nastolatki niczym najnowsze gry typu multiplayer.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 41
alexoxo_aoi
11-10-2017 23:04
"Depersonalizacja"

Mroczna reinterpretacja kultowej już Królewny Śnieżki, tym razem skupiającej się na postaci Macochy i jej nienawistnej relacji wobec własnego odbicia lustrzanego. Kwintesencja nihilizmu egzystencjalnego zamknięta w postaci młodej Czarownicy, zdehumanizowanej do szpiku kości na skutek niemożności odnalezienia własnej tożsamości. Przede wszystkim jest to sztuka o alienacji w stosunku do własnych myśli przedstawiona w postaci rachunku spowiedzi współczesnego, dekadenckiego Nietzschego w szkaradnej, a poniekąd i groteskowej postaci.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1396
Stefcia14
11-10-2017 23:46
Czarna dziura

O młodej kobiecie, która utknęła w pustce - samotność i brak celu w jej życiu niszczą ją. Nie potrafiąc być szczęśliwą niszczy również ludzi bliskich sobie. Czy uda się jej wydostać z tytułowej "Czarnej dziury"?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 66
Reza
12-10-2017 10:29
"Nie zapomnij mnie"

Życie lubi płatać figle. W przypadku głównego bohatera, był to bardzo kiepski żart. "Nie zapomnij mnie" to historia o zupełnie nieoczekiwanej relacji, która przez przypadek stała się czymś głębszym. Jest to opowieść o niespełnionej miłości, która nigdy nie miała prawa się spełnić oraz o rozstaniu, którego nikt się nie spodziewał...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 325
fantastyczna
12-10-2017 11:32
"Iskry w próżni"
Kobieta z głową pełną pomysłów, mogłaby być każdym gdyby potrafiła je realizować. Sposób jest tylko jeden. Odnaleźć jej wiecznie płonący płomień. Osobę, która jest w stanie zrealizować wszystko, ale sama niczego nie wymyśla, bo brak jej wyobraźni. Gdzie znaleźć kogoś takiego? Jak połączyć te żywioły, by nie wzniecić pożaru?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd