Mieczysław Guzewicz

Mieczysław Guzewicz, od 28 lat żyjący w sakramentalnym związku małżeńskim, ojciec trojga dzieci. Doktor teologii biblijnej, członek Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, członek Diecezja... Mieczysław Guzewicz, od 28 lat żyjący w sakramentalnym związku małżeńskim, ojciec trojga dzieci. Doktor teologii biblijnej, członek Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, członek Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej oraz Diecezjalnej Komisji ds. Rodziny. Pracuje jako katecheta w I LO we Wschowie, prowadzi wykłady na Studium nad Małżeństwem i Rodziną w Gorzowie i Zielonej Górze z zakresu małżeństwo i rodzina w Piśmie Świętym. Jest autorem licznych publikacji i opracowań dotyczących zagadnień małżeństwa i rodziny, wychowania religijnego dzieci oraz problematyki cierpienia w Biblii. Prowadzi liczne konferencje i prelekcje dla narzeczonych, małżonków i rodziców, duszpasterzy.

źródło opisu: http://wydawnictwo.cpps.pl/produkt/pokaz/218/pozycja.html

pokaż więcej
Fani autora
5
14
11
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (2)

Czytelnicy (14)

Cytaty tego autora (2)

Miłość jest najważniejszą potrzebą. Każdy człowiek, a w szczególności dziecko chce kochać i chce być kochane. Miłość w oddziaływaniu wychowawczym to empatia, akceptacja, cierpliwość. Jest ona podłożem, na którym rozwija się wszystko, co dobre, piękne i prawdziwe.
Miłość jest budowlą wyrastającą na fundamencie jedności. Podobnie jak rodzina - na fundamencie małżeństwa. Zniszczenie jedności, jego znaku, niszczy miłość nieodwracalnie.
zgłoś błąd zgłoś błąd