Tadeusz Zajęcki

Autor książki z gatunku filozofii, psychologii pt.: " Meandry natury ludzkiej wiary i dominacji ". Ze wstępu: W umysłach ludzkich rodzą się pytania, które determinują, by szukać odpowied... Autor książki z gatunku filozofii, psychologii pt.: " Meandry natury ludzkiej wiary i dominacji ".

Ze wstępu:

W umysłach ludzkich rodzą się pytania, które determinują, by szukać odpowiedzi dotyczących spraw niepojętych. Pytania te towarzyszą naturze ludzkiej od niepamiętnych czasów, na wszystkich etapach bytowania człowieka. Natura ludzka jest z jakiegoś powodu tak kreatywna, że ciągle szuka zrozumienia, by pojąć to, co niepojęte i wyjaśnić niewyjaśnione. Na tej drodze często napotyka miraże, które bierze człowiek za prawdę obiektywną, by nie dopuszczać empirycznych wyjaśnień, które stoją w sprzeczności z oparami absurdu. Wygląda na to, że wszystkie istoty rozumne na swej początkowej drodze, tak jak dzieci, skłonne są wierzyć w bajki. Człowiek błądząc po zakamarkach swego umysłu i posiadanej wyobraźni, zaczyna mieszać fikcje i fakty. Nie dopuszcza myśli, że umysł płata mu figle, ulegając sugestiom: czarownika, szamana, wodza, kapłana, króla czy polityka. Ten kto ma opory wewnętrzne kończy jak Sokrates, który musiał wypić cykutę. Dlatego powstało powiedzenie, że pewnych prawd nie mówi się nikomu, gdyż lepiej sobie obciąć język, gdyby mieli ci obciąć głowę.

Moje przemyślenia... Autor – Tadeusz Zajęcki

Książka to zbiór indywidualnych przemyśleń Autora na temat egzystencji. Wydawnictwo nie ingerowało w styl językowy.
pokaż więcej
Fani autora
Lista jest pusta
1
4
6
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (4)

Cytaty tego autora (5)

Pojmowanie świadomości odnosi się do głębszych obszarów umysłu i rozwoju człowieka, wyobrażeniu o sobie i otaczającym go świecie, a to rzekomo przybliża człowieka do poznania ludzkiej świadomości, a każdy ma swój cel, który go inspiruje oraz wszystkich ludzi do zrozumienia siebie samego i relacje z otaczającym nas światem.
Wierni żyją nadzieją i opowiedzą się za istnieniem Stwórcy, natomiast naukowiec ateista będzie miał odmienne zdanie. Ateista powie tak, że wiara w Boga to tak jak wiara w kandydata, który jest proponowany na liście do parlamentu i szafuje obiecankami w mediach, a wyborcy zdecydują czy będzie wybrany, nie zważając na to, kto miał w tym interes i jaki nam wysmaży los.
Zatem świadomość to subiektywne odczucia czy coś więcej czy nie. Więc co ze świadomością i życiu po śmierci? Dualizm ontologiczny wyróżnia dwie klasy substancji we wszechświecie, fizyczną i duchową. Podejmując ten tok rozumowania, ktoś powie, że świadomość to nie tylko procesy, które zachodzą w mózgu.
zgłoś błąd zgłoś błąd