Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/varia/6573/dj-wika-na-dzien-babci

Dj Wika na Dzień Babci

1 wartościowy tekst

Wirginia Szmyt znana jako DJ Wika to społeczny fenomen. Jest najstarszą didżejką w Polsce, angażuje się w sprawy seniorów, inspiruje i łamie stereotypy, a jej dyskoteki łączą pokolenia. Inteligentna, skromna, z poczuciem humoru przyciąga tłumy i udowadnia, że wiek nie jest żadnym ograniczeniem. Teraz możemy lepiej poznać DJ Wikę - książka DJ Wika. Jest moc! ukazała się nakładem Burda Książki 13 stycznia 2016 r.

Oswajanie z popularnością jest pewnego rodzaju nauką, jak nie zatracić rozumu, jak nie zgubić samej siebie i nie popaść w euforię. Nie uwierzyć ślepo we własny sukces, bo on przecież nie będzie wieczny. Moja popularność jest przesłaniem dla wszystkich seniorów, inspiracją. To ważne, że mam szansę pokazać, że wiek nie jest przeszkodą w realizowaniu marzeń. /fragment książki/

Wirginia Szmyt w niezwykle szczerej rozmowie z Jakubem Jabłonką i Pawłem Łęczukiem opowiada o swoich trudnych życiowych wyborach. O wielkiej miłości, którą dane jej było przeżyć, o swojej pasji, jaką jest pomaganie innym oraz o tym, jak pięknie się starzeć, nie oglądając się za siebie.

To książka, na wskroś prawdziwa i dynamiczna. Momentami brutalna jak świat wychowanków domu poprawczego, w którym Wirginia Szmyt przepracowała niemal 30 lat. Ciężkie choroby, strach, niepewność, cygańskie życie – z tym wszystkim miała do czynienia od dziecka. To ukształtowało jej światopogląd i wyrobiło wrażliwość, którą dziś dzieli się z Czytelnikiem.

„DJ Wika. Jest moc!” to także wypowiedzi najbliższej rodziny, przyjaciół, obecnych i dawnych współpracowników, a także fanów DJ Wiki zafascynowanych jej działaniami. Znana pisarka i działaczka społeczna Sylwia Chutnik pyta wprost: gdzie ona była i dlaczego odkryliśmy ja dopiero teraz?

DJ Wika zawsze mocno angażuje się w to, co robi. Najpierw jako pedagog specjalny w ośrodkach dla trudnej młodzieży, potem jako żona dyplomaty, z którym pięć lat spędziła na placówce w Szwajcarii. Dwie dekady temu zajęła się pracą na rzecz seniorów, a dziś jest ich prawdziwym ambasadorem. To dla nich została didżejką i wymyśliła Paradę Seniorów. Broni i wspiera najsłabszych. Z tej książki dowiecie się jak wielką cenę za to płaci.

Czytając historię Wirginii Szmyt możemy spojrzeć na świat z perspektywy starszej pani, która nie daje się zwieść przeciwnościom losu. To wielka lekcja empatii, miłości, pokory i tolerancji. 

Jest mi przykro, kiedy słyszę, że starość się Panu Bogu nie udała… Przecież każdy, kto żyje długo, ma w sobie jakiś niesamowity dar życia. Wydaje mi się, że właśnie taki punkt widzenia trzeba obierać, patrząc na starość. /fragment książki/

Zapraszamy do obejrzenia filmu z sesji okładkowej.

A na koniec życzenia od DJ Wiki z okazji Dnia Babci i Dziadka:

Dzień Babci, Dzień Dziadka – to tylko symbole, ale jakże ważne dla mnie i dla nas – seniorów. Młodzi pewnie znają to tylko z reklam Werther's Oryginals...dziś sam jestem dziadkiem.

Nigdy nie myślałam, że będę babcią, tym bardziej „odjazdową” :) Staram się żyć normalnie. Karmię piwniczne koty, balkonowe kawki i wszystkich potrzebujących. Żyję z dnia na dzień. Wspieram wszystkich, którzy potrzebują pomocy. Kocham każdą „inność”! Wspieram też ludzi twórczych, zdolnych, bo sama jestem taka :)

Życzę Wam życia – bo jak to inaczej nazwać w tym dniu?! :)

Wasza DJ Wika

źródło: materiały prasowe


Pokaż wszystkie varia
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 3  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2157
LubimyCzytać
21-01-2016 11:00
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 376
Iwona
21-01-2016 16:04
Wspaniała kobieta z pasją, dla której wiek nie jest żadnym ograniczeniem. Życzyłabym sobie więcej takich ludzi na świecie, a pani Wirginii z okazji Dnia Babci życzę przede wszystkim zdrowia i żeby jej się zawsze "chciało chcieć".
książek: 218
marisa
24-01-2016 14:35
Bardzo podoba mi się zdanie "Kocham każdą inność", uwielbiam takie pozytywnie zakręcone osoby.Zazdroszczę im kreatywności, optymizmu i wiary że można świat zmienić na lepsze wystarczy tylko chcieć. Książkę z chęcią przeczytam, może DJ Wika "zarazi" mnie swoją energią :-)
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Arnhem. Operacja Market Garden

"O jeden most za daleko"-remake? Autor w podziękowaniach pisze, że korzystał z archiwum Corneliusa Ryana. Dodając jednocześnie, że autor dos...

zgłoś błąd zgłoś błąd