DJ Wika. Jest moc!

Okładka książki DJ Wika. Jest moc! Jakub Jabłonka, Paweł Łęczuk
Okładka książki DJ Wika. Jest moc!
Jakub JabłonkaPaweł Łęczuk Wydawnictwo: Burda Publishing Polska biografia, autobiografia, pamiętnik
Burda Publishing Polska
2016-01-13
2016-01-13

Okładka książki Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu Jakub Jabłonka, Paweł Łęczuk
Świat według K... Jakub Jabłonka, Paw...
Okładka książki Jak to się stało? Czyli historia fraknrolla. Autobiografia Grupy MoCarta Jakub Jabłonka, Paweł Łęczuk
Jak to się sta... Jakub Jabłonka, Paw...
Okładka książki Andrzej Grabowski. Jestem jak motyl Andrzej Grabowski, Jakub Jabłonka, Paweł Łęczuk
Andrzej Grabow... Andrzej Grabowski, ...
Okładka książki HRABI Duszkiem tak! Jakub Jabłonka, Dariusz Kamys, Joanna Kołaczkowska, Paweł Łęczuk, Tomasz Majer, Łukasz Petsch
HRABI Duszkiem... Jakub Jabłonka, Dar...

Bardzo bym chciała, gdyby coś z DJ Wiki miała moja teściowa. Odrobinkę. Wszystkim nam żyłoby się wtedy dużo przyjemniej :-D
Tymczasem musi mi wystarczyć, że w moich rodzicach dostrzegam tę nutkę "szaleństwa", co pozwala przypuszczać, że i ja ją kiedyś, jak już będzie trzeba, będę umiała odnaleźć.
Polecam każdemu - wnuczkom, którym babcia kojarzy się tylko z dychą na lody / kino, dorosłym, dla których jest niańką do dzieci i nic nie wie o życiu w dzisiejszych czasach, babciom i dziadkom, którym się wydaje, że już nic nie mogą. Wszyscy się mylimy.

Ta książka ma moc! ;) To biografia niezwykłej kobiety, która stała się dla mnie prawdziwym autorytetem. Głównie dlatego, że jej życiu naprawdę przyświeca zasada szanowania każdego człowieka. Ona daje temu świadectwo swoim działaniem. Zrobiła mnóstwo dobrego i pozostaje przy tym skromna, ciepła i niesłychanie pozytywna. Jej życie było, jest i będzie niesamowite i warto je poznać dzięki tej książce, a najlepiej iść na potańcówkę, którą prowadzi, co ja zamierzam uczynić!

Cudowna kobieta, cudowny wywiad, cudowna opowieść. Nie mogłam przestać myśleć "właśnie takich ludzi nam trzeba w Polsce!". I poniekąd zdałam sobie sprawę z tego, że moje uwielbienie do DJ Wiki wynika z tego, że widzę między nami ogromne podobieństwo :) Ryślicielka® w wieku 70 lat będzie właśnie taka! :) Pochłonęłam książkę w 3 dni, co mi się rzadko zdarza - z reguły jestem dystraktowana masą innych książek, które chciałabym w tym czasie także czytać. Tutaj - chciałam chłonąć i chłonąć. Polecam książkę w zasadzie każdemu. Aż kusi, by podsuwać ją pod nos jednak naszym Dziadkom, czy też Rodzicom, którzy myślą, że się nie da, że są już za starzy i że w ogóle jest do bani :)

Książka - wywiad, wspomnienia - generalnie prostota życia, a przede wszystkim ogromna jego łapczywość, zachłanność i odpowiedź na najważniejsze pytanie ludzkości "Co jest sensem życia"? - po prostu samo życie...to właśnie taka opowieść o życiu, a zarazem wielka inspiracja do tego by je celebrować.

Wirginia Szmyt – kojarzycie to nazwisko? A może pseudonim DJ Wika wam coś mówi? Na pewno! To 76-letnia Polka, o której głośno było już na całym świecie. Dlaczego? Ano dlatego, że podczas gdy ludzie w jej wieku często większość czasu spędzają na oglądaniu TV, słuchaniu Radia Maryja i wysiadywaniu w przychodniach, ona jako didżej rozkręca imprezy! Niesamowite! Ale sama didżejka to tylko niewielka część historii DJ Wiki… Historii, którą koniecznie trzeba poznać!

Na książkę „Dj Wika. Jest moc” trafiłam zupełnym przypadkiem… W oczekiwaniu na Jacka i Zuzę, którzy wybierali ubrania na zimowy obóz, snułam się po Świecie Książki i miałam ciśnienie, żeby też sobie coś kupić. Snułam się i snułam chyba z 15 minut, aż w końcu trafiłam na tę książkę. Wzięłam ją do ręki, zerknęłam na opis z tyłu i pomyślałam sobie „czyżby kolejna inspirująca kobieta do mojej kolekcji autorytetów?”. Nie pomyliłam się ani trochę!

CZYTAJ DALEJ:

Skończyłam. Książka jest w formie rozmowy z Panią Wiką. Pierwsze myśli na temat Wiki? Energia, dobroć, odwaga i RADOŚĆ ŻYCIA.
Mam nadzieję, że jeśli dożyję siedemdziesiątki będę mieć chociaż połowę tej energii i chęci życia jaką ma w sobie ta kobieta.
... Nie wiem co mam jeszcze napisać, brak słów ... po prostu TRZEBA PRZECZYTAĆ !!!! JEST MOC!!!

Będę taka jak Ona - takie zdanie przychodzi na myśl po przeczytaniu biografii tej niesamowitej osobowości. Wszyscy znamy ją jako starszą trochę szaloną panią, a tymczasem w książce pojawiają się cenne głosy jej synów, którzy wprost mówią, że dla nich zawsze pozostanie mama i babcią.

Nie znałam historii Jej życia bo większość wywiadów w pismach czy w internecie skupia się na sprawach wokół muzyki - rzeczywiście, z książki dowiadujemy się, że towarzyszyła jej od dzieciństwa. Ale już praca w zakładzie poprawczym to nie przelewki, tam nie wytrzymałby pierwszy lepszy.

Książka jest bardzo fajnie skonstruowana. Mamy kilka rozdziałów tematycznych oraz suplement - poradnik seniora i wklejkę ze zdjęciami. Zdjęć jest zresztą bardzo dużo - niektóre opatrzone fajnymi cytatami.

Książka napisana bardzo przystępnym językiem, nawet jeśli jest mowa o specjalistycznych zagadnieniach, jest to zrozumiale - brawa dla autorów! Nie jest to na szczęście jedna długa wypowiedź jednej osoby. O DJ Wice mówią także jej najbliżsi oraz ludzie z jej otoczenia. A już zupełnym zaskoczeniem są wierszyki DJ Wiki - niesamowite, że mając tyle zajęć ma jeszcze siłę pisać! Niektóre frywolne, inne wzruszające - piękne :)

Mogę z czystym sumieniem polecić tę książkę każdemu, tym bardziej, że dzień babci i dzień dziadka tuż tuż.

• #52bookchallenge2016
  • Zdrowie
  • Wymienię
  • 2016
  • Moje Diwy

Dodaj cytat z książki DJ Wika. Jest moc!