Wyzwanie czytelnicze LC

DJ Wika. Jest moc!

Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
karollllllla

Zaskakująca biografia najstarszej didżejki w Polsce. Wirginia Szmyt ma 77 lat i nie ma czasu na starość! Przed laty pedagog w ośrodkach dla trudnej młodzieży. Żona dyplomaty, z którym pięć lat spędziła na placówce w Szwajcarii. Działaczka społeczna zaangażowana w sprawy seniorów. Inspiruje i łamie stereotypy. Jej dyskoteki, dancingi i imprezy taneczne łączą pokolenia w całej Polsce. Zachwyca...

Przed laty pedagog w ośrodkach dla trudnej młodzieży. Żona dyplomaty, z którym pięć lat spędziła na placówce w Szwajcarii. Działaczka społeczna zaangażowana w sprawy seniorów. Inspiruje i łamie stereotypy. Jej dyskoteki, dancingi i imprezy taneczne łączą pokolenia w całej Polsce. Zachwyca inteligencją, skromnością i poczuciem humoru.

W rozmowie z Jakubem Jabłonką i Pawłem Łęczukiem opowiada o trudnych życiowych wyborach, o wielkiej miłości, pasji i wreszcie o tym jak się pięknie starzeć, nie oglądając się za siebie. Powinien ją poznać każdy.

"Wzbudza w ludziach dobro – niech ono wychodzi z każdego kąta i z głośników wraz z jej muzyką".
Michał Olszański, dziennikarz radiowej Trójki, prezenter telewizyjny

"To jest potęga! Taka osobowość, gdzie ona była i dlaczego odkryliśmy ja dopiero teraz?".
Sylwia Chutnik, pisarka, działaczka społeczna

źródło opisu: http://www.burdaksiazki.pl/

źródło okładki: http://www.burdaksiazki.pl/

eMka_Bezunia | 2016-01-24
Przeczytana: 2016 rok

Skończyłam. Książka jest w formie rozmowy z Panią Wiką. Pierwsze myśli na temat Wiki? Energia, dobroć, odwaga i RADOŚĆ ŻYCIA.
Mam nadzieję, że jeśli dożyję siedemdziesiątki będę mieć chociaż połowę tej energii i chęci życia jaką ma w sobie ta kobieta.
... Nie wiem co mam jeszcze napisać, brak słów ... po prostu TRZEBA PRZECZYTAĆ !!!! JEST MOC!!!

Solaris | 2016-01-18

Będę taka jak Ona - takie zdanie przychodzi na myśl po przeczytaniu biografii tej niesamowitej osobowości. Wszyscy znamy ją jako starszą trochę szaloną panią, a tymczasem w książce pojawiają się cenne głosy jej synów, którzy wprost mówią, że dla nich zawsze pozostanie mama i babcią.

Nie znałam historii Jej życia bo większość wywiadów w pismach czy w internecie skupia się na sprawach wokół muzyki - rzeczywiście, z książki dowiadujemy się, że towarzyszyła jej od dzieciństwa. Ale już praca w zakładzie poprawczym to nie przelewki, tam nie wytrzymałby pierwszy lepszy.

Książka jest bardzo fajnie skonstruowana. Mamy kilka rozdziałów tematycznych oraz suplement - poradnik seniora i wklejkę ze zdjęciami. Zdjęć jest zresztą bardzo dużo - niektóre opatrzone fajnymi cytatami.

Książka napisana bardzo przystępnym językiem, nawet jeśli jest mowa o specjalistycznych zagadnieniach, jest to zrozumiale - brawa dla autorów! Nie jest to na szczęście jedna długa wypowiedź jednej osoby. O DJ Wice...

Natalia | 2016-07-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016

Bardzo bym chciała, gdyby coś z DJ Wiki miała moja teściowa. Odrobinkę. Wszystkim nam żyłoby się wtedy dużo przyjemniej :-D
Tymczasem musi mi wystarczyć, że w moich rodzicach dostrzegam tę nutkę "szaleństwa", co pozwala przypuszczać, że i ja ją kiedyś, jak już będzie trzeba, będę umiała odnaleźć.
Polecam każdemu - wnuczkom, którym babcia kojarzy się tylko z dychą na lody / kino, dorosłym, dla których jest niańką do dzieci i nic nie wie o życiu w dzisiejszych czasach, babciom i dziadkom, którym się wydaje, że już nic nie mogą. Wszyscy się mylimy.

Klaudia Tolman | 2016-03-29
Przeczytana: 27 marca 2016

Cudowna kobieta, cudowny wywiad, cudowna opowieść. Nie mogłam przestać myśleć "właśnie takich ludzi nam trzeba w Polsce!". I poniekąd zdałam sobie sprawę z tego, że moje uwielbienie do DJ Wiki wynika z tego, że widzę między nami ogromne podobieństwo :) Ryślicielka® w wieku 70 lat będzie właśnie taka! :) Pochłonęłam książkę w 3 dni, co mi się rzadko zdarza - z reguły jestem dystraktowana masą innych książek, które chciałabym w tym czasie także czytać. Tutaj - chciałam chłonąć i chłonąć. Polecam książkę w zasadzie każdemu. Aż kusi, by podsuwać ją pod nos jednak naszym Dziadkom, czy też Rodzicom, którzy myślą, że się nie da, że są już za starzy i że w ogóle jest do bani :)

Klaudia Lewandowska | 2016-05-15
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 15 maja 2016

Ta książka ma moc! ;) To biografia niezwykłej kobiety, która stała się dla mnie prawdziwym autorytetem. Głównie dlatego, że jej życiu naprawdę przyświeca zasada szanowania każdego człowieka. Ona daje temu świadectwo swoim działaniem. Zrobiła mnóstwo dobrego i pozostaje przy tym skromna, ciepła i niesłychanie pozytywna. Jej życie było, jest i będzie niesamowite i warto je poznać dzięki tej książce, a najlepiej iść na potańcówkę, którą prowadzi, co ja zamierzam uczynić!

superheroina | 2016-02-11
Przeczytana: 06 lutego 2016

Wirginia Szmyt – kojarzycie to nazwisko? A może pseudonim DJ Wika wam coś mówi? Na pewno! To 76-letnia Polka, o której głośno było już na całym świecie. Dlaczego? Ano dlatego, że podczas gdy ludzie w jej wieku często większość czasu spędzają na oglądaniu TV, słuchaniu Radia Maryja i wysiadywaniu w przychodniach, ona jako didżej rozkręca imprezy! Niesamowite! Ale sama didżejka to tylko niewielka część historii DJ Wiki… Historii, którą koniecznie trzeba poznać!

Na książkę „Dj Wika. Jest moc” trafiłam zupełnym przypadkiem… W oczekiwaniu na Jacka i Zuzę, którzy wybierali ubrania na zimowy obóz, snułam się po Świecie Książki i miałam ciśnienie, żeby też sobie coś kupić. Snułam się i snułam chyba z 15 minut, aż w końcu trafiłam na tę książkę. Wzięłam ją do ręki, zerknęłam na opis z tyłu i pomyślałam sobie „czyżby kolejna inspirująca kobieta do mojej kolekcji autorytetów?”. Nie pomyliłam się ani trochę!

CZYTAJ DALEJ:

jstankie | 2016-03-09

Książka - wywiad, wspomnienia - generalnie prostota życia, a przede wszystkim ogromna jego łapczywość, zachłanność i odpowiedź na najważniejsze pytanie ludzkości "Co jest sensem życia"? - po prostu samo życie...to właśnie taka opowieść o życiu, a zarazem wielka inspiracja do tego by je celebrować.

joan-na | 2018-04-03
Na półkach: 2018, Przeczytane