Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/varia/3557/zareczyny-inspirowane-ksiazkami

Zaręczyny inspirowane książkami

17 wartościowy tekst

Z okazji Walentynek zestawienie, które zmiękczy serce niejednego mola książkowego. Wielu miłośników książek marzy o drugiej połówce, która też będzie lubiła czytać. Gdy jednak spotka się dwoje naprawdę zagorzałych czytelników, zaręczyny niekoniecznie muszą sprowadzać się do wręczenia pierścionka. 

"Huffington Post" przygotowało uroczy przegląd inspirowanych książkami oświadczyn, które zostały uwiecznione na filmie i zamieszczone w sieci. Wybraliśmy dla was kilka najciekawszych. Obejrzyjcie koniecznie!

Moriah od dzieciństwa uwielbiała Piotrusia Pana. Jej chłopak – aktor, wynajął statek piracki i oświadczył jej się w przebraniu Piotrusia!

Angela ma obsesję na punkcie Harry’ego Pottera. Jej chłopak, Jason, przygotował dla niej wyjątkowe zadania, jedno prowadzące do kolejnego. Na końcu czekała na nią główna niespodzianka.

Will i Samantha zaręczyli się w księgarni. Will ukrył liścik miłosny w jednej z książek.

Inny pomysł miał David. Zamówił on komiks, który opowiada o kolejnych randkach jego i Jen – jego dziewczyny. Oczywiście na końcu pojawia się scena zaręczyn.

Niezwykle urocze zaręczyny w książkowym stylu nie zostały wprawdzie sfilmowane, ale za to uwieczniono je na zdjęciach. Bethany Albert, wielbicielka „Dumy i uprzedzenia”, została zaskoczona przez swojego chłopaka, Davida, który wraz z całą rodziną przygotował oświadczyny w stylu Jane Austen. Mama Bethany uszyła kostiumy dla całej rodziny. Kiedy Bethany wróciła do domu, siostra oznajmiła jej, że Netherfield Park został właśnie wynajęty. Druga siostra szybko przebrała ją w stosowną suknię.

Następnie cała rodzina przez pół godzina odkrywała wcześniej przećwiczone sceny z powieści. 

W końcu wszyscy wyszli przed dom, gdzie David, przebrany za pana Darcy’ego, oświadczył się.

Podobno nie były to pierwsze oświadczyny Davida. Poprzednie Bethany odrzuciła, jednak tym nie potrafiła się oprzeć. Chyba jej się nie dziwimy…

Panom gratulujemy fantazji i życzymy zarówno im, jak i ich wybrankom, szczęśliwego życia wśród książek! Zaś czytelnikom Lubimy czytać życzymy równie romantycznych przeżyć!

Źródło: buzzfeed.com, huffingtonpost.com


Pokaż wszystkie varia
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 22  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 10306
Agnieszka
14-02-2014 15:18

TymonT: Czytelniczki, jak któraś chętna, to ja jej zgotuję bardzo książkowe zaręczyny - na priva oferty proszę :)


Nie ważna forma,najważniejsza osoba z którą chcemy spędzić życie.Ale powodzenia:)
książek: 1423
Magda
14-02-2014 16:07
Takie oświadczyny to chyba marzenie każdej kobiety. :)
książek: 282
readyornot
14-02-2014 18:34
Duma i Uprzedzenie - po prostu pięknie! :))
książek: 1211
Elena
15-02-2014 12:11
Nie ma to jak facet z wyobraźnią;)...
książek: 833
Darsky
28-06-2018 09:41
Ja także miałam czytelnicze zaręczyny:) Otóż było to w dniu moich urodzin, więc bądź co bądź spodziewałam się prezentu. Ukochany podarował mi książkę, jednak w środku nie było dedykacji, tylko wydrążony otwór, a w nim pierścionek zaręczynowy :)

PS Okazało się, że to był notes stylizowany na książkę, więc żadna lektura nie ucierpiała podczas tego zabiegu.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Ta druga

Sięgając po książkę "Ta druga" miałam nadzieję, na bardzo wciągający thriller psychologiczny, ale niestety czegoś mi tu zabrakło... przede w...

zgłoś błąd zgłoś błąd